Hayat Damarlarımızdan Biri Kopuyor! Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü Tarihe Karışıyor

 > 
492PAYLAŞIM

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü'ne 'yer belirsizliği' nedeniyle öğrenci alımı durduruldu. Öğrenciler ve bölümün mezunları Twitter'dan #müziğimedokunma etiketi ile karara tepki gösterdi. 

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü'nün fakülte kurul kararıyla ‘yer sorunu' nedeniyle belirsiz süreyle öğrenci almayacağı kaydedildi.

Sözcü'den Yurdagül Uygun'un haberine göre, daha önce öğrencileri Haydarpaşa binasında eğitim görürken, ağustos ayında yaşanan sel felaketi nedeniyle 2017-2018 eğitim öğretim yılında Kadıköy Belediyesi Gençlik ve Sanat Merkezi'nde eğitim görmeye başlamıştı.

Haydarpaşa'dan çıkarılan öğrencilere yer gösterilmedi...

Alınan bilgiye göre, Haydarpaşa binasından geçen yıl çıkarılan öğrencilere herhangi bir yer gösterilmedi. Kadıköy Belediyesi Gençlik ve Sanat Merkezi de saat 14:00'e kadar olan derslerini iptal ederek, Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü öğrencilerine kapılarını açtı.

Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Bozlağan bölüme öğrenci alınmayacağını açıkladı.

Üniversitede iki müzik bölümünün olmasının yanlış olduğunu belirten Rektör yardımcısı, Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü’nde okuyan öğrencilerin aynı şekilde eğitimlerine devam edeceğini, bundan sonra bu bölüme öğrenci alımının yapılmayacağını ancak Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nün kontenjanlarının arttırılacağını dile getirdi.

Sanatçı Ogün Sanlısoy da Twitter'da yayılan çağrı metnini paylaşarak karara tepki gösterdi.

Sosyal medyada da birçok kişi bölümün kapatılmasına kayıtsız kalmadı. #müziğedokunma etiketiyle yüzlerce paylaşım yapıldı.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir