Havaalanında Başörtülülere Hakaret Eden Şahsın İfadesi: '3 Eşim de Başörtülüydü, AKP Seçmeniyim'

 > 
335PAYLAŞIM

Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarında kaydettiği görüntülerde başörtülülere ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan Bülent Kökoğlu, videoları çekerken alkollü olduğunu iddia etti. İfadesinde üç kez evlenip boşandığını ve eşlerinin başörtülü olduğunu söyleyen Kökoğlu, ayrıca AKP seçmeni olduğunu ifade etti.

Şüpheli Kökoğlu'nun emniyet ve adliyedeki ifadesinin detayları ortaya çıktı. Kökoğlu ifadesinde, ayakkabı üreticisi olduğunu, bunun yanında son 1 yıldır bilinçaltı eğitmeni ve sezgisel terapist olarak çalıştığını anlatarak, herhangi bir dernek, siyasi parti veya sendika üyeliğinin bulunmadığını söyledi. 

Atatürk Havalimanı'ndaki videoyu kendi iradesiyle çektiğini belirten şüpheli, 15 yıldır dönem dönem 6 kez alkol tedavisi gördüğünü, çocukluluğundan beri de çeşitli psikolojik rahatsızlıkları olduğunu öne sürdü.

"Çok pişmanım, herkesten özür diliyorum"

Şüpheli Kökoğlu, İzmir’de başörtülü bir kız arkadaşı olduğunu, aralarındaki problemden dolayı üzgün, kendinden geçmiş ve alkollü halde İstanbul’a geldiğini iddia ederek, "Videoyu 10 Mart 2019’da çektiğimi tahmin ediyorum. Ben 3 kez evlendim, boşandım. Benim 3 eşim de başörtülüydü. Suç olduğunu bilerek yapmadım. Çok pişmanım, çok üzgünüm, herkesten özür diliyorum." ifadelerini kullandı.

"Cumhurbaşkanına hakaret kastım yoktu"

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda çektiği ve Cumhurbaşkanına hakaret içerdiği belirtilen videoya ilişkin de şüpheli Kökoğlu, şunları söyledi: 

Ailemle yaşadığım huzursuzluktan dolayı 41 gün 13 il gezdim. Bu video yaklaşık 13 gün önce çekildi. Yine bu videoyu çekerken de alkollüydüm. 'Bip' derken ne kastettiğimi hatırlamıyorum. Türkiye Cumhuriyeti ve Recep Tayyip Erdoğan şeklinde söylemlerde bulunurken hakaret kastım yoktur. Kendim de AK Parti’ye oy veriyorum."

Tutuklandı

Kökoğlu hakaret içerikli videoların sosyal medyada paylaşılmasının ardından gözaltına alınmıştı. Bakırköy 4. Sulh Ceza Hakimliği de kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut delillerin bulunması, konunun önemi ve yasada öngörülen cezanın üst sınırını dikkate alarak, şüphelinin "cumhurbaşkanına hakaret" ve "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçlarından tutuklanmasına hükmetmişti.

Bülent Kökoğlu'nun hakaret içerikli o videosu 📹

Kökoğlu'nun sosyal medya paylaşımları akıllarda soru işaretleri yaratmıştı 👇

Havaalanında Başörtülülere Hakaret Eden Provokatörün Profilinden Kafa Karıştıran Paylaşımlar - onedio.com
Havaalanında Başörtülülere Hakaret Eden Provokatörün Profilinden Kafa Karıştıran Paylaşımlar - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir