Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Harry Potter Hakkında Hiçbir Yerde Duymadığınız 19 İlginç Bilgi

Sanat-
Abone ol
Harry Potter Hakkında Hiçbir Yerde Duymadığınız 19 İlginç Bilgi

Hepimiz kitapları en az yüz kere okumuş, filmleri de an az bin kere izlemiş olsak da okuyunca hala şaşırdığımız birkaç bilgi çıkıyor.

1. Hermione anne ve babasına hafıza büyüsü değil sadece kendilerini farklı insanlar sanmalarını sağlayacak bir büyü yapmıştır. Savaştan sonra ailesinin yanına geri dönmüştür.

2. Lily Evans kendi okul yılında sınıfın en çalışkan ve bilgili cadısıydı. Hermione Granger da aynı şekilde kendi senesinde sınıfın en çalışkan ve en bilgili cadısıydı. Severus Snape, Hermione'yi hiç takdir etmezdi çünkü Lily'in ünvanının Hermione'ye geçmesini istemezdi.

3. Snape'nin saçlarının yağlı olmasının sebebi Lily Evans onun saçlarına dokunduğundan beri Severus Snape'in bir daha saçlarını yıkamamış olmasıdır.

Kesin bir bilgi değil.

4. Erised Aynasının adının nereden geldiğini merak ettinizmi? Aynalar kelimeleri ters gösterir ve Erised in tersi de Desire; yani dilek demektir.

5. Draconun Kelid aynasında gördüğü şey özgür, kimsenin karışmadığı ve masum bir çocuklukmuş. Hiç bir zorlamanın olmadığı bir çocukluk.

6. Rowling bir açıklamasında eğer Snape karanlık sanatlara karşı bu kadar ilgili olmasaydı Lily'nin ona aşık olacağını belirtmiştir.

7. Voldemort fransızcada ''flight of death'' yani ölümün uçuşu alamına gelmektedir. Ona bu ismi veren yazarımızın eskiden Fransızca öğretmeni olduğunu biliyor muydunuz?

8. Dobby'nin ölmeden önce söylediği son sözü Harry Potter olmuştur.

Rahmetliyi saygıyla anıyoruz.

9. J.K Rowling: ''Draco Hermione'ye karşı her zaman bir şeyler hissetti. Ama ailesi yüzünden bunu hiçbir zaman Hermione'ye belli etmedi.''

10. Hiçbir zaman belli etmese de Petunia'nın Lily'i sevmemesinin asıl nedeni onun yeteneklerini kıskanmasıdır.

11. George, Fred öldükten sonra asla Patronus büyüsü yapmadı.

12. Ginny profosyonel bir Quidditch oyuncusu oldu ve daha sonra Daily Prophet'de spor yazarı olarak devam etti.

13. İlk kez Felsefe Taşı'nda gördüğümüz Richard Harris, 2. film olan Sırlar Odası vizyona girmeden birkaç hafta önce vefat etti.

14. Filmde her ne kadar Luna ve Neville arasında birşeyler var gibi gözükse de aslında kitapta böyle bir şey olmamıştır. Neville, Hannah Abbott ile evlenmiştir.

15. Narcissa Malfoy asla tam olarak bir ölüm yiyen olmadı. Karanlık işreti yoktu. Onun durumu, oğlunun ölüm fermanı çıkana kadar kocası gibiydi.

16. Harry Potter ve Ölüm Yadigarları, Bölüm 1'deki 3 kardeşin hikayesini Johnny Depp çizmiştir.

Bu adam bir harika dostum!

17. Voldemort yok olup ırkçılık kaybolduktan sonra Slytherin binasından mezun olan neredeyse hiç kimse karanlık büyücü olmayı seçmemiştir.

18. Rita Skeeter bir animagustur. Üç büyücü turnuvasında Hermione'nin kafasına konup Victor Krum'la ilişkisini öğrenmiştir.

19. Albus Dumbledor'un böcürtü, kız kardeşi Ariana'nın cesedidir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
crnsts

Dokuzuncu bilgi doğru değil bir headcanon yani hayranların olmasını istediği ama Harry Potter evreninde olmayan bir şey , Rowling'in asla böyle bir röporajı veya sözü bulunmuyor , araştırabilirsiniz , lütfen headcanon sayfalarında yazılan saçma sapan bilgileri burada gerçekmiş gibi paylaşmayın lütfen .

luna_diana_hades

#18'i herkes biliyo....

cookie-ice-cream

11 yapmadı değil yapamadı çünkü bütün güzel anıları fredleydi

pelin25

johnny depp kesinlikle bir harika

michael-jackson

johnney deep in böyle bişi yaptını bilmiyodum ben o hikayenin videsunu indirmişim çok gzl çizmiş

Görüş Bildir