Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sizce Hangisi Kazanır? Vahşi Yaşam Fotoğraf Yarışmasında Finalistler Belli Oldu!

256PAYLAŞIM

İngiltere Doğal Tarih Müzesi'nin 54 yıldır düzenlediği ve ikon haline gelmiş binlerce fotoğrafın kaynağı olan Yılın Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı yarışmasına bu sene de 95 ülkeden amatör ve profesyonel fotoğrafçıların objektifinden 45 binin üzerinde fotoğraf geldi. Doğal Tarih Müzesi'nde sergilenen galerinin en çok beğenilen fotoğrafları müzenin internet sitesinde paylaşıldı. Hepsi birbirinden harika olan fotoğrafları ve çekim hikayelerini sizler için derledik.

Kaynak: http://www.nhm.ac.uk/discover/news/2018/...

Havalı Kedi - Isak Pretorius

Fotoğrafçı Isak Pretorius, aslan sürüsünün bir bufaloyu avladıkları gecenin ardından onları izlemeye devam ediyordu. Fotoğraftaki dişi aslan, uyanınca Isak onun su içmeye gittiğini düşündü ve en yakındaki su birikintisine gitti. Birikintinin karşı kıyısında, aracının içinden çektiği bu muhteşem fotoğrafta dişi aslan, tüm korkutuculuğu ve güzelliği ile görülüyor.

Mirket Çetesi - Tertius A. Gous

İki mirket yavrusuna doğru ilerleyen kobrayı fark eden büyük mirketler hemen kobranın karşısına dikiliyorlar. Grubun diğer üyeleri yavruları kaçırırken, büyükler kobranın karşısında onun ilerlemesini engellemek mücadele veriyorlar. 10 dakika boyunca süren mücadelenin sonunda kobra pes ederek geri dönüyor. Terius A. Gous, mirketlerin tepkilerini fotoğraflamak için yılanın arka tarafına geçip oradan bu fotoğrafı çekmeyi başarmış.

Okul Gezisi - Adrian Bliss

Adrian Bliss, terk edilmiş bir okulu gezdiği sırada, fotoğraftaki kırmızı tilkiyle karşılaştı. Yerdeki gaz maskelerinin üzerinde fotoğrafını çekmeye yetecek kadar uzun süre bekleyen tilki, ardından kırık camdan geri çıktı. Çernobil faciasının ardından 1986 yılında terk edilen okul ve çevresindeki nadir hareket belirtilerinden biri bu tilki.

Aşkı Aramak - Tony Wu

Tony Japonya açıklarında gezerken bu koyunbaşlı balık türüne rastladı.

Tüm bebekleri dişi olarak doğan bu tür, belli bir yaştan sonra cinsiyet değiştirebiliyor.

Zafer - Adam Hakim Hogg

Bir zehirli kırkayağı uzun bir kavganın ardından öldürmeyi başarmış olan bu boynuzlu ağaç kertenkelesi zafer pozu verirken Adam Hakim Hogg'un objektifine takılıyor.

Bay Bıyık - Valter Bernardeschi

Fotoğrafçı Valter Bernardeschi, bu morsları fotoğraflamak için ekipmanlarını hazırlarken aniden kayıp yere düştü. Düşüşü üzerine bir kaç meraklı mors ona doğru geldi ve bu fotoğrafı çekmesini sağladı. Şanslı düşüş diye buna denir herhalde.

Greg Lecoeur

Çöplerin arasında yüzen bir Sargassum balığı. Bir kamuflaj uzmanı olan balığın fotoğrafı Endonezya açıklarında çekildi.

Tanık - Emily Garthwaite

Soyları tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan güneş ayıları, Sumatra adasında bir hayvanat bahçesinde, fotoğrafçı Emily Garthwaite'nin dediği üzere "korkunç" koşullarda muhafaza ediliyor.

Kaplandiyarı - Emmanuel Rondeau

Bhutan bölgesinde kalan 103 kaplandan birini fotoğraflayan Emmanuel Randeau ve ekibi, bunun için 8 sabit 8 de hareket eden kamera kullandı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mightyherairony

Bence Mirketler inanılmaz

suphelitabut

mirketlet bence. tam bir vahsi doga olmus.

mustafa-diyebirisi

Mirket Çetesi bence birazda fotoğrafın çekim zorluğunu göz önünde bulundurmak lazım.

alf

Türk sapığını koyun hepsini ziker öldürür kenara atar.

jokeren

bence tanık. gözleri okadar çok şey anlatıyorki zavallı..... insanoğlu yüzünden bir çok hayvan tutsak ve işkence görüyor

Görüş Bildir