Hangi Mitolojik Yunan Tanrısısın?

 > -

Zeus musun, Poseidon mu, yoksa Afrodit mi?.. Bu test bunun cevabını veriyor!

1. Öncelikle bir ağaç seç!

Meşe
Asma
Nar Ağacı
Gül Ağacı
Kavak
Defne
Söğüt
Zeytin Ağacı
Kaktüs

2. Peki ya hangi hayvan?

Kartal
Karga
Tavuskuşu
Yunus
Panter
Baykuş
Güvercin
Kurt
Köpek

3. Dünyaya hangi felaketi salarsın?

4. Şu anda hangisinde daha çok bulunmak istersin?

5. Peki ya, hangi gezegen?

6. Elinde bir güç olsa, ki var, neyi değiştirirdin? Yani dünya, nasıl bir yer haline gelirdi?

Beslenme gibi bir problem olmazdı.
Daha eğlenceli bir yer olacağı kesin.
İkiyüzlülük ortadan kalkardı.
İnsanlar şık, binalarsa oldukça estetik olurdu.
Dünyaya sanat hükmederdi.
Özgürlük olurdu.
Hiçbir şeyi. Her şey aynı kalırdı.
Bütün insanlar zeki olurdu.
Dünya daha delikanlı bir yer olurdu.

7. Alternatif bir Yunan tanrısı seç!

Doritos (Cips Tanrısı)
Amelos (İnşaat Tanrısı)
Atilla Thasos (Melodi Tanrısı)
Metrobus (Ulaşım Tanrısı)
Selfos (Selfie tanrısı)
Bi'sus (Sessizlik Tanrısı)
Abazos (Abazanlık tanrısı)
Zalımpos (Deniz Tanrısı)
Gekas (Gol tanrısı)

8. En çok hangi süper güce sahip olmak isterdin?

9. Son soru: Aldatır mısın?

"Tanrıların Tanrısı: Zeus"

Senden büyük: YOK! En büyüğü, en güçlüsü, en azametlisi sensin hiç şüphesiz. Bütün tabelalar seni gösterir ve dahi bütün yollar sana çıkar. Tanrı gibi tanrısın yani. Objektifsin ve tam bir dengeleyici unsursun. Bunu bozan baban olsa tanımazsın, ki zaten tanıyorsun o adı batasıca Kronos'u. Çoğu kişi ise seni sevmez, adaletsiz bulur. Yorumlamamızsa şu: Aklı ermez onların!

"Tanrıların Hürrem'i: Hera"

Çekiciliğin sözlükteki karşılığısın. Sana karşı koyabilecek bir ademoğlu yok bu evrende, ki Tanrı da yok. Tek bir hareketinle, tek bir söz ya da bakışınla 3. Tanrılar savaşını başlatabilirsin kuşkusuz. Dişiliğinin doruk noktasındasın ve bunun farkındasın; nasıl kullanacağını çok ama çok iyi biliyorsun. Ayrıca illüminatinin başkanı da olma ihtimalin yüksek. O muazzam planların ve ayak oyunlarından kaçabilecek de kimse yok, ey Olympos'un Hürrem'i :)

"Bilgeliğin Tanrıçası: Athena"

Fevkaledenin fevkinde bir zekan var ki, dosta (Akalar) güven; düşmana (Truva) korku salar. Bu zekanın türüyse pek bi' pratik olanından. İşler en sıkıştığı zamanda, o çok çalışan kafandan pırıltılı fikirler çıkar, çıkmasıyla merhem olur en büyük yaralara. Analitiksin yani. Güzel olmaksa senin için hiç mühim değil. Kendini geliştirmeye bakıyor, Pegasus'a binip, "çocuk da yaparım, kariyer de" diyorsun hunharca :)

"Denizler Tanrısı: Poseidon "

Üç dişli yaban, korsanların yüreğine korku salan adaletin ve yüksek egonla okyanusların, denizlerin, göllerin, akarsuların, derelerin tanrısısın sen! (Çay suyunun ya damacanın bile içinden çıkabilirsin, hiç belli olmaz :) Ama en çok da Boğaz'ın tanrısısın. O kadar bizdensin ki, birisi seni Kartal-Bostancı sahiline çağırsa, üşenmez gelirsin. Denizden de baban bile çıksa yersin ayrıca! Çünkü deniz temizdir, temiz; sen gibi, senin gibi, ey Foseydon :)

"Tanrıların Sanat Güneşi: Apollon"

Karizmanın vücut bulmuş halisin, çok net! Sen konuştuğun zaman, herkes oturduğu yere çivilenir, kıpırdayamaz ve ağzını açıp seni dinler. Çekicisin çünkü, etrafına çekicicilik bombaları salarsın mütemadiyen. Sanata karşı da meraklısın ve kabiliyetlisin de. Zaten güzel olan her şey senin alanındadır. Ayrıca felsefede aklı temsil ettiğini söyleyelim de eksik kalmasın, ey en Anadolulu Tanrı!

"Yeraltı Tanrısı: Hades"

Genel kanının aksine sen kötülüğün değil, gerçekçiliğin tanrısısın. "Gerçekler acıdır, zoruna mı gitti bebek?" diyebildiğin için adın çıkmış dokuza inmez sekize. Zarar yok, sen kendini biliyorsun, sınırlarını da. Hem herkesin seni sevmesine gerek de yok, bilen biliyor, seven seviyor. İnanmayanlar Persephone'ye sorabilir ;) Hem kim demiş sen böyle olmayı istedin diye. Bazıları cennete, bazılarıysa ceheneme doğar, hayat böyle!

"Savaş Tanrısı: Ares"

Sen Olympos'un Polat Alemdar'ısın. Raconu bilir, yetimi-yoksulu gözetir, kavgaya da kafayla dalarsın. Savaşmak, kavga etmek, hır-gür çıkarmak için yaratılmışsın bir nevi: Varlığının gereklerini eksiksiz yerine getiyorsun yani. 12 tanrının yanına da "Dinleyin ulan develer!" raconuyla dalıyor, tüm tanrı takımını ise haraca bağlıyorsun. Hermes'e ise "vodkamla eriği çalıştır ülen" diyebiliyorsun. Sıkıysa yapmasın, topuğu delinir vallahi! Helallsin abi :)

"Tanrıçaların En Güzeli: Afrodit"

Ahh ahh, senin kadar edalısı, işvelisi ve tabii ki güzeli gelmedi bu kainata. Sana güzel demek haksızlık ayrıca. O an "güzel" kavramı, kavramlıktan istifa edip İşkur'a başvurup işsizlik maaşı alır, o derece! Hayır, asla abartmıyoruz. Güzelliğin dillere destan, tüm acem ülkesi feda olunur yani! Tapılacak güzelliktesin vesselam. Sarı saçlarını bağlasak deli gönüllere, ÇÖZÜLEMEZ (hiç şüphesiz)! Şair edersin sen en odundan odun adamı kısaca!

"Eğlence ve Şarabın Tanrısı: Dionysos"

Sen bu dünyaya eğlenmeye, eğlendirmeye gelmişsin. Eğlencesiz bir anın, bir dakikan yok! Buna bir anlam da yüklemiyorsun, ki yüklemeye de gerek: Eğlence eğlencedir. Senin yanında olmak, seninle takılmak, en eğlenceli şeyden daha eğlenceli. Kırmızı şarap kadar kıpır kıpır, beyaz şarap kadarsa durusun ayrıca. Eee dedik ya, sen eğlencenin ve şarabın tanrısısın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

hera

arda-askin-erdem

POSEİDON çıktı.DÜNYAYI SALLAYAN DEPREMLER ÇIKARAN ATLARIN EFENDİSİ DENİZLERİN TANRISI POSİDON yes be en sevdiğim

rickshero

percy jackson okuyup hayranı olup zeus melezi olup zeus çıktı

niawolfhardx

Vay percy jackson seven var cjcncdkncdocjdicjd

sertan.kacar

"Bilgeliğin Tanrıçası: Athena" Fevkaledenin fevkinde bir zekan var ki, dosta (Akalar) güven; düşmana (Truva) korku salar. Bu zekanın türüyse pek bi' pratik olanından. İşler en sıkıştığı zamanda, o çok çalışan kafandan pırıltılı fikirler çıkar, çıkmasıyla merhem olur en büyük yaralara. Analitiksin yani. Güzel olmaksa senin için hiç mühim değil. Kendini geliştirmeye bakıyor, Pegasus'a binip, "çocuk da yaparım, kariyer de" diyorsun hunharca :) kim ne derse desin Athena ne iyisidir. Aslında biraz da Athena çıksın diye biraz müdahale ettim :D gerçi yine onları seçerdim büyük ihtimalle ama olsun. Yine de Athena ne iyisi!!

nisanur-mavis-herguner

En büyüğü, en güçlüsü, en azametlisi sensin hiç şüphesiz. Bütün tabelalar seni gösterir ve dahi bütün yollar sana çıkar. Tanrı gibi tanrısın yani. Objektifsin ve tam bir dengeleyici unsursun. Bunu bozan baban olsa tanımazsın, ki zaten tanıyorsun o adı batasıca Kronos'u. Çoğu kişi ise seni sevmez, adaletsiz bulur. Yorumlamamızsa şu: Aklı ermez onların! ZEUS

Başlıklar

Necati ŞaşmazŞarapSavaşYunanistançay
Görüş Bildir