Hangi Yeşilçam Karakteri Senin Ruh İkizin?

 > 
5.9bPAYLAŞIM

Türk filmleri hayatımızın bir parçası. Yeşilçam'ın unutulmaz karakterlerini birçok defa cinsiyetten bağımsız olarak kendimizle özdeşleştirdiğimiz kadın/erkek karakterler olmuştur. Peki senin ruh ikizin kim? Haydi teste.

1. Öncelikle yazın bittiği şu günlerde yaz denince aklına ilk gelen şeyi işaretle.

2. Okullar yakında açılıyor. Okulla ilgili en çok neyi özlüyorsun?

3. Hadi bakalım. Seni Milli Eğitim Bakanı yaptık. Sence hangi ders okullarda zorunlu olmalı?

4. Peki emekli olunca en çok ne yapmayı düşünüyorsun?

Bol bol dinlenmeyi
Anılarını yazmayı
Kendimi ibadete vermeyi
Dünyayı gezmeyi
Torunları sevmeyi

5. Şimdi de seni bir film yönetmeni yaptık. Ne tür film çekersin?

Bilim Kurgu
Romantik Komedi
Komedi
Aksiyon - Macera
Savaş
Tarihi
Dram
Korku-Gerilim
Belgesel

6. Pekiiii çekeceğin film hangi mevsimde geçerdi?

İlkbahar - Yaz
Sonbahar - Kış
Hepsinde

7. Söyle bakalım hayatın bir film olsa hangi yabancı oyuncu seni oynardı?

Brad Pitt
Bruce Willis
Al Pacino
Tom Hanks
Nicole Kidman
Kate Winslet
Monica Belluci
Julia Roberts
Emma Watson

8. Hangi romanın filmi kesinlikle çekilmeli?

Tutunamayanlar - Oğuz Atay
Puslu Kıtalar Atlası - İhsan Oktay Anar
Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali
Saatleri Ayarlama Enstitüsü - Ahmet Hamdi Tanpınar
Aşk - Elif Şafak
Adı: Aylin - Ayşe Kulin
Aylak Adam - Yusuf Atılgan
Cevdet Bey ve Oğulları - Orhan Pamuk

9. Son olarak gelmiş geçmiş en iyi Türk filmini seçin.

Hababam Sınıfı
Muhsin Bey
Yol
Duvar
Tosun Paşa
Süt Kardeşler
Selvi Boylum Al Yazmalım
Kibar Feyzo
Kış Uykusu
Masumiyet
Gemide

Yaşar Usta!

Senin ruh ikizin Gülen Gözler filmindeki Yaşar Usta! Ailesini çok seven, onlara kıymet veren bir insan.  Kendini ailesi için feda edebilecek her türlü zorluğu göğüs gerebilecek bir iyilik meleği. Haksızlık karşısında içine atmayan, zalimlerin karşısında durabilen, onlara sıkılmaksızın iyiyi, doğruyu, güzeli ''Bak beyim sana iki çift lafım var'' deyip tane tane anlatan bir cesur yürek. İşte bu sensin!

Hafize Ana!

Senin ruh ikizin Hababam Sınıfı filmindeki Hafize Ana! Çevresindeki insanların bir tanesisin! Devamlı gülen, çevreye pozitif enerji saçan bir yüzsün. Sen iyi bir insansın ve çevrende güvenilir bir insan olarak biliniyorsun. Bazı problemler karşısında belki çaresiz kalabiliyorsun ama elinden gelen her şeyi yapıyorsun. Bunun yanında yardımsever birisin. Nerede darda kalmış bir insan var oraya koşuyorsun.

Damat Ferit!

Senin ruh ikizin Hababam Sınıfı filmindeki Damat Ferit! Sen her şeyden önce akıllı birisin! İşine gelen konularda zekanı herkesi şaşırtan biçimde kullanabiliyorsun. Ama keyfinin olması lazım :) Motive edilmen şart! Bunun yanında ilişkilerinde biraz hızlı mısın ne? :) Flörtöz bir kişiliğin var senin.

Malkoçoğlu!

Senin ruh ikizin Malkoçoğlu! Sen her şeyden önce cesur bir insansın. Bir sıkıntı durumundan en öne sen atılıyorsun. Tam bir görev insanısın. Makam mevkide gözün yok. Senin için önemli olan içinde bulunduğun oluşum. Bu bir gün iş yeri olur bir gün siyasi parti bir gün savaş alanı.  Cesaretinle, azminle çevrene güven veriyorsun. İnsanlar senin yanında kendini güvende hissediyor.

Asya!

Senin ruh ikizin Selvi Boylum Al Yazmalım  filmindeki Asya! Sen duygusal bir insansın. Dışarıdan çok güçlü görünsen de içinde minik duygusal bir kedi yatıyor. Kolay kolay kimseye zarar veremezsin. Fedakar ve cefakar birisin. Senin aşkından sevginden kimse şüphe etmez ama ilişkilerde insanları şaşırtabilirsin. İnsanlar tepki verse de her zaman en doğru kararların insanı oluyorun!

Zehra!

Senin ruh ikizin Ah Nerede  filmindeki Zehra! Her ne kadar açık sözlü bir insan olsan da sevgisini gizleyen bir insansın. Herhangi bir problem yaşadığından bunu insanlara açıkça aktarabiliyorsun. Seninle iletişim kurmak kolay olmasına rağmen seni yanlış anlayan insanlar da olabiliyor. Buna karşı çaresiz kaldığın durumlar olabiliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
seer.asmr

Yaşar Usta! Senin ruh ikizin Gülen Gözler filmindeki Yaşar Usta! Ailesini çok seven, onlara kıymet veren bir insan. Kendini ailesi için feda edebilecek her türlü zorluğu göğüs gerebilecek bir iyilik meleği. Haksızlık karşısında içine atmayan, zalimlerin karşısında durabilen, onlara sıkılmaksızın iyiyi, doğruyu, güzeli ''Bak beyim sana iki çift lafım var'' deyip tane tane anlatan bir cesur yürek. İşte bu sensin!

hasan-yilmaz27

Yaşar Usta! Senin ruh ikizin Gülen Gözler filmindeki Yaşar Usta! Ailesini çok seven, onlara kıymet veren bir insan. Kendini ailesi için feda edebilecek her türlü zorluğu göğüs gerebilecek bir iyilik meleği. Haksızlık karşısında içine atmayan, zalimlerin karşısında durabilen, onlara sıkılmaksızın iyiyi, doğruyu, güzeli ''Bak beyim sana iki çift lafım var'' deyip tane tane anlatan bir cesur yürek. İşte bu sensin!

ezgi-nil07

Selvi boylum ay yazmalım ASYA:D

ruhsuztuz

bana kılıçtaroğlu çıktı lan :D

dyingwoman

Yaşar Usta! erkek olsam sevinirdim

Görüş Bildir