Görüş Bildir
Haberler
Hangi Mustafa Kemal'sin?

etiket Hangi Mustafa Kemal'sin?

Bihruz Tekinalp
30.03.2019 - 20:30 Son Güncelleme: 03.04.2019 - 14:27

'Uçurum kenarında yıkık bir ülke....Türlü düşmanlarla kanlı boğuşmalar... Yıllarca süren savaş... Ondan sonra içeride ve dışarıda saygı ile tanınan yeni vatan.'

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

1. Senin için başarıya ulaşmak adına en gerekli olan şey nedir?

2. Sevdiğin, yaşadığın, hayatının büyük bir çoğunluğunun geçtiği şehir artık başkalaşıyor ve değişimin parçası oluyor. Orayı terk eder miydin?

3. İçini darlayan, senin ümidini yerle bir eden bir durumla karşılaştığında zorluklara karşı nasıl adım atıyorsun?

4. Mustafa Kemal'i "Atatürk" yapan şey nedir?

5. Sence en karizma Mustafa Kemal hangisi?

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

6. Atatürk'ün hangi özelliği kendinde olsun isterdin?

6. Atatürk'ün hangi özelliği kendinde olsun isterdin?

7. Son olarak... Eğer bir ülke olsaydın kendine şiar edineceğin bir Atatürk özdeyişi:

7. Son olarak... Eğer bir ülke olsaydın kendine şiar edineceğin bir Atatürk özdeyişi:
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam

Anafartalar Kahramanı!

Anafartalar Kahramanı!

Sen Anafartalar Kahramanı olan Mustafa Kemal'sin! Zamanı geldiğinde büyük risk alabilecek kadar gözü pek ve ileride ne olacağından emin birisin. Elde etmek istediğin şey için hayatını bile ortaya koymaya hazırsın. Sendeki cesaret öyle bir şey ki deyim yerindeyse 'kralı gelse' tanımazsın. Kararlılığın öylesine sağlam ki kimsenin söylediğine kulak asmadan inandığın doğruları bir bir uyguluyor ve doğrudan harekete geçiyorsun. Bazen şartlar aleyhinde bile olsa elindeki tüm imkanı mucize gerçekleştirecek gibi kullanmayı başarabiliyorsun.

Başöğretmen!

Başöğretmen!

Verdiğin cevaplara göre sen Başöğretmen Mustafa Kemal'sin. Sen değişimin baş figürüsün aslında.  Hayatını kökten değiştirecek, seni ileriye götürecek herhangi bir değişime ayak uydurmaya ve o değişimi yapmak için geceni gündüzünü vermeye hazırsın.  Çünkü biliyorsun ki bu değişim senin ve etrafındakiler için iyi bir şeye vesile olmuş olacak.

Başkomutan!

Başkomutan!

Verdiğin cevaplara göre sen Başkomutan Mustafa Kemal'sin. Şartlar senin için ne kadar ağır olursa olsun içindeki ümidi asla kaybetmeyen birisin. Bazen bir an gelir ve sonunun geldiğini düşünürsün İşte, tam o sırada ansızın 'başaracağım' hissi senin motivasyonun olur. Bu öyle bir andır ki etrafındakiler bile başaracağından emin değildir; desteklerini ve güvenlerini kaybetmişsindir, fakat hiç beklenmeyen bir anda kararlılığınla neleri değiştirebileceğini, hangi engelleri aşacağını göstermiş olursun. Üstelik bunu yaparken etrafına da büyük bir cesaret kaynağı oluyorsun. Bazen ipleri gerektiği anda eline alman gerekir.

Gazi Mareşal!

Gazi Mareşal!

Verdiğin cevaplara göre sen Gazi Mareşal Mustafa Kemal'sin. Bazen hayatını etkileyecek şeyler için gözünü kırpmadan hayatını feda edeceğin durumlar olur. Büyük bir cesaret ve kararlılık ile nelerin üstesinden geleceğini dosta düşmana gösterirsin. İşte seni de kıymetli kılan şey ne pahasına olursa olsun zor zamanlardaki fedakârlığındır.

Kurucu Cumhurbaşkanı!

Kurucu Cumhurbaşkanı!

Verdiğin cevaplara göre sen Kurucu Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal'sin. Tıpkı sen de Mustafa Kemal gibi en zor şartlar altında bile öz güveni yerle yeksan olmuş bir toplumu yeniden diriltip belli bir seviyeye getirmek için büyük uğraş verecek metanete sahipsin. Her işini adım adım ve büyük bir titizlilikle hallediyorsun. Kimi zaman hayatındaki değişimleri çarçabuk içselleştirmen gerekse de neyin hangi zamanda ve nasıl olacağını daha önceden kafanda kurgulamış gibisin.

Milli Mücadele Önderi!

Milli Mücadele Önderi!

Verdiğin cevaplara göre sen Milli Mücadele Önderi Mustafa Kemal'sin! Tıpkı Nutuk'da belirttiği gibi: 'Türlü düşmanlarla kanlı boğuşmalar, yıllarca süren savaş...' Bu kadar bitap düşmüş bir vaziyetten sonra böylesine bir harekete kalkışmak dünyada hiçbir liderin cesaret edemeyeceği bir şeydir. Senin de motivasyonun, nelerle karşılamış olsan bile hep diri. Seni ayakta tutan şey ise, özgürlüğüne düşkünlüğün. Büyük bir işe kalkışmadan önce rastgele adım atmak yerine genel durumu ve nelerle karşılaşılacağını tahlil etmeyi tercih ediyorsun. Sen de belki kendi hayatında bir şeyleri değiştirecek kıvılcımın ilk parçası olacak güce sahipsin.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1336
792
95
59
55
38
16
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın