Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hangi Akla Hizmet Düzenlendiğini Asla Anlayamayacağınız Birbirinden Garip 17 Yarışma

-

Bazılarını eğlenceli, bazıları saçma, bazıları tamamen tuhaf. Dünya üzerinde düzenli olarak her yıl yapılan 17 tuhaf yarışmayı sizler için derledik. :)

1. Sıra Dışı Mekanlarda Ütü Yapma Yarışması!

1997 yılında İngiltere, Leicester’da başlayan Sıra Dışı Mekanlarda Ütü Yapma Yarışması, heyecan verici ve tehlikeli bir spor. Yarışmacılar uçurum kenarı, buz ya da su altı gibi olmadık mekanlarda yıkanmış giysileri ütülüyor. Yarışmayı düzenleyen dernek bu yarışmanın ekstrem sporların heyecanı ile güzelce ütülenmiş bir tişörtü harmanlayan bir açık hava etkinliği olduğunu söylüyor.

2. Çirkin Köpek Yarışması!

Bu yarışmayı uyduran Amerikalılar her yıl en “sevimsiz” köpek sahibine 1,000 $ veriyor.

3. Uzun Süre Saunada Kalma Yarışması!

Her sene Finlandiya'da düzenlenen Dünya Sauna Şampiyonası'nda yarışmacıların saunada ne kadar fazla kalabildikleri ölçülüyor. Saunadaki sıcaklığın 110 dereceye kadar çıktığı şampiyonaya pek çok ülkeden yüzlerce yarışmacı katılıyor.

4. Cüce Fırlatma Yarışması!

1980’lerde Avustralya’da başlayan ‘Cüce Fırlatma Yarışmasında yarışmacılar, pamuk ile doldurulmuş özel kıyafetler giyen cüceleri yumuşak malzeme ile kaplanmış duvarlara doğru fırlatıyor ve kimin cücesi en uzağa giderse o kişi kazanmış oluyor. Cüce fırlatma, cücelerin onuruna karşı hakaret olarak algılandığından bu yarışmanın yasaklanması düşünülüyor. Fakat oyunu savunan kişiler yasaklanma talebini eleştirerek, oyunun cüceler için gelir kaynağı olduğunu söylüyor.

5. Şişme Bebekle Koşu Yarışması!

Allah akıl fikir versin ne diyelim...

6. Siyah Puding Fırlatma Yarışması!

Bu garip yarışma İngiltere'nin Lancashire ile Yorkshire arasındaki eskiye dayanan rekabeti kutlamak amacıyla her yıl Ramsbottom kasabasında yapılıyor. Binlerce ziyaretçinin ilgisini çeken yarışmada amaç 6 metre yüksekliğindeki Yorkshire pudinglerine çikolatalı puding fırlatarak onları devirebilmek.

7. Dünya Vücut Süsleme Yarışması!

Her yıl Avusturya'da yapılıyor ve gerçekten çok ciddiye alınıyor.

8. Ayak Baş Parmağı Güreşi!

Her yıl İngiltere'de düzenlenen bu yarışma, 4 adamın yerel bir pubda içmesiyle başlamış ve her nasılsa 1974'den günümüze kadar gelmeyi başarmış.

9. Sosisli Yeme Yarışması!

Rekor: 10 dakikada 72 sosisli.

10. Tırnak Süsleme Şampiyonası!

Yaklaşık 15 yıldır düzenlenen ve 'Tırnak Olimpiyatları' olarak da adlandırılan bu yarışmada kategoriler, normalden ekstreme geniş bir skalada yer alıyor.

11. Bebek Üstünden Atlama Yarışı!

Katolik Yortusu'na işaret etmek için İspanya'nın Castrillo de Murcia köyü, her sene Bebek Sıçrayışı Festivali'ne ev sahipliği yapıyor. Yarışmada, şeytan kılığına girmiş yarışmacılar, koşarak bebeklerle dolu bir şiltenin üzerinden atlıyorlar. Bu garip etkinlik, sözde çocukları hastalıktan ve kötü ruhlardan korumak için düzenleniyor. Ancak belli ki kimse "şeytan"ın ayağının kayıp bebeklerin üzerine düşmesi durumunda ne olacağını hesap etmiyor.

12. Dünya Bıyık ve Sakal Şampiyonası

En özgün şekilli yüz kıllarına sahip kişilerin birinci seçildiği yarışmaya her yıl yüzlerce yarışmacı katılıyor. Bu yıl 23 Mayıs’ta Alaska, Anchorage’da düzenlenen ‘Dünya Bıyık ve Sakal Şampiyonası’nda David Traver ilginç görünümlü örgülü sakalıyla birinci seçildi. Traver’in uzaması 2,5 yıl alan kayak ayakkabısı şeklindeki sakalı 50 cm uzunluğunda idi.

13. Yatağa Zıplama Yarışması

14. Dünya At Kestanesi Şampiyonası

İlk kez Ashton At Kestanesi Kulübü tarafından 1965 yılında düzenlenen müsabakada dünyanın her yanından katılan yarışmacılar takım halinde yarışıyor. 30 cm uzunluğundaki ipin ucuna bağlanan at kestanelerinin çarpıştırılmasından meydana gelen yarışmada; kadın, erkek ve çocuk kategorileri bulunuyor. Yarışmada toplanan para görme engellilere bağışlanıyor.

15. Sakız Balonu Şişirme Yarışması!

Rekor: 50cm çap.

16. Yiyeceklerle Tekne Yapma Yarışması!

17. Yumurtayla Rus Ruleti Yarışması!

İngiltere'de düzenlenen yarışmada ortaya belirli bir sayıda yumurta konuyor. Bunların bir kısmı pişmiş bir kısmı ise çiğ. Yarışmacılar yumurtayı kafalarına vuruyor. Pişmiş rastlarsa sorun olmuyor. Ama yumurta çiğ ise 1 kurşun yemiş sayılıyor.

BONUS: Redneck Oyunları! Çekirdek tükürme, çamura atlama, ağızla domuz ayağı toplama, klozet kapağı fırlatma gibi ilginç yarışmalar düzenleniyor.

Her temmuz ayında 10,000 Güneyli, Georgia eyaletinde düzenlen Redneck Oyunları'nda şekilden şekle giriyor. İlk olarak 1995'te düzenlenen oyunlar aslında 1996'daki Atlanta Olimpiyatlarıyla dalga geçmek amacıyla başlamıştı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
birinci-tekil-birey

Dünya gerçekten komple deli be... :D

chuck-berry

At s.kinden kelebek tutma yarışması var burda da...

hipergrafi

Bir tanesi ülkemizde düzenleniyor olsa kendimizle dalga geçerdik ne güzel "Başka ülkede yaşayamam" diye. Bir Türkiye bi Rusya... Bu listeye girememiş olmaları çok enteresan.

Görüş Bildir