Hamdi Alkan'ın Eşi ve Kızının Paylaşımlarına Tepki Gösterenler İçin Verdiği Ders Niteliğindeki Cevabı Çok Şey Anlatıyor

7bPAYLAŞIM

Dünya giderek daha da tuhaf bir yer olmaya başladı. Herkes, herkesin üstünde kendini hak sahibi görüyor; daha da kötüsü tepkisini göstermekten çekinmiyor. Hamdi Alkan'ın eşi Selen Görgüzel ve kızı Zeynep Alkan'ın Instagram paylaşımları da bazı kişiler tarafından tepki gördü ama Hamdi Alkan'ın cevabı oldukça yerinde oldu.. Gelin detaylara bakalım...

Hamdi Alkan, çoğumuzun çocukluğuna damgasını vuran Reyting Hamdi karakterinin yaratıcısı. Ekran başındayken az güldürmedi bizi kendisi.

Özel hayatıyla ilgili çok fazla magazin gündeminde görmediğimiz Hamdi Alkan, ikinci evliliğini 2014 yılında Selen Görgüzel ile yaptı.

Bu arada Hamdi Alkan'ın ilk evliliğinden olan Zeynep isimli kızı da büyüdü, genç bir kadın oldu.

Her genç gibi sosyal medyayı oldukça aktif olarak kullanan Zeynep, kısa sürede bir Instagram fenomenine dönüştü.

Zeynep, Instagram hesabında o kadar kendi gibi takılıyor ki, zaman zaman evde kendi kendine çektiği dans videolarını da paylaşıyor. Fakat her nedense, bu videolar bazı insanlara dert oldu ve oldukça fazla tepki gösterdiler.

Kızının videosu için gelen tepkilere Hamdi Alkan'ın cevabı ise sanki bir ders gibiydi:

"Zeynep kime çekmiş bilmiyorum. Ama eğlenceli, enerji dolu. Yüreği iyi aslında. Dans etmeye devam etsin. Nasıl mutlu olacaksa o olsun. İster oyuncu olsun ister evde otursun, yeter ki iyi bir insan olsun"

Hamdi Alkan'ın eşi Selen Görgüzel de Instagram'ı aktif olarak kullananlardan. Bazen eşiyle olan komik fotoğraflarını, bazen de kendi fotoğraflarını paylaşıyor.

Fakat her nedense, onun bu paylaşımları da bir şekilde insanlardan tepki gördü. Başkalarının hayatlarıyla ilgili ahkam kesmeyi seven bir kitle her zaman vardır çünkü biliyorsunuz...

Elbette Hamdi Alkan'ın bu yorumlara da bir cevabı vardı. Bir baba ve eş olarak, hem kızının hem de karısının arkasında durarak, yine ders niteliğinde şeyler söyledi.

"Hakaret ve küfür, insanın kulağına geliyor ve üzüyor ama çok da umrumda değil. 

Kimse kimseyi ilgilendirmemeli! Selen, denize, havuza mayoyla giriyor, pardesüyle giremez. Başkası haşemasıyla girer, bir başkası kadın erkek ayrı yerde girer. İsteyen bununla ilgili fotoğraf paylaşır isteyen paylaşmaz.

Kadın spor yapıyor, sağlıklı görünüyor. Verdiği fotoğrafın anlamı çok açık: Spor yapan, sağlıklı, dinç bir anne. Ne yapayım gidip eşimin, kızımın saçlarını mı yolayım? Böyle mi mutlu olacaksınız? Hayır, bunu yapmayacağım. Dünya yeterince kötü."

"Zeynep'e 'Ölçüyü kaçırma kızım' diyorum. Çünkü ölçüyü kaçırdığı zaman öyle ya da böyle ucuz bir malzeme olabiliyor insan. İşiyle var olsun istiyorum. Her zaman yanında durdum. "

"Fiziği güzel, yetenekli, akıllı bir kız Zeynep. Gidiyor, Avrupa Parlementosu’nda sorular soruyor mesela, böyle özellikleri de var. Şimdi YouTube kanalı açmaya hazırlanıyor. Çok gayretli, içi içine sığmıyor. Hiçbir yaptığını kötü niyetle yapmıyor."

"Karımı, kızlarımı ahlaksızlığa teşvik ediyormuşum gibi abuk subuk şeyler deniyor. Bunları aşmış olmamız lazım."

"En fanatiğinden en muhafazakarına sevilen biriyim ben. Tek kriterim iyilik. İnsanları dinlemeye, onları kırmamaya çalışıyorum. Kimseye tepeden bakmıyorum. 100 kişi fotoğraf çekmek istese 100’üncüye kadar bekliyorum. Herkese saygı gösteriyorum."

Hamdi Alkan'ın şu cümlesi çok şey anlatıyor: "Ne yapayım gidip eşimin, kızımın saçlarını mı yolayım? Böyle mi mutlu olacaksınız? Hayır, bunu yapmayacağım. Dünya yeterince kötü."

Dünya gerçekten de kötü. Herkes önce kendi hayatındaki yanlışları düzeltmek için çaba sarf etse keşke. O zaman biraz daha iyilik sahibi olmaz mıyız sizce de?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pozitron

Neden insan kendisiyle hiç alakası olmayan bir adama bu sebeple hakaret eder, gavatlıkla/genişlikle/ahlaksızlıkla suçlar? Yani kelimenin tam anlamıyla alakasız biri, yaptıkları söyledikleri paylaştıkları/paylaşmadıkları seni hiçbir şekilde etkilemeyen biri. Adamın karısının kızının hesabına kendi iradenle girip, paylaştığı fotoğrafları piksel piksel inceleyip adama hakaret etmenin bir sebebi olmalı. Kuytu köşede duvar diplerinde sevişen türbanlı bacılarının bu fotoğraflara bakıp özeneceğinden korktuğun için mi o küfürler/suçlamalar, kendi mayolu/iç çamaşırlı görüntülerini erkek arkadaşlarına atacağından korktuğun için mi? NEDEN? Eğer bu saydıklarımdan korkuyorsan afedersin it yetiştirir gibi sadece temel ihtiyaçlarını karşılayarak yetiştirmeyeceksin çocuğunu, kendi doğrularını yanlışlarını insana yakışır bir şekilde öğreteceksin. hepimiz gibi. ve başka yaşam tarzlarına saygı göstermenin toplumsal barış için ön koşul olduğunu bileceksin.

zzmirli1

arkadaşım cino

blackgrey

hayat kısa dusuncelerle daha fazla kısaltmadan herkes ıstedıgı gıbı yasamalı kım bok yemek ıstıyosa cekılsın bı kosede sessızce kendı kendıne yesın kımse kımseye karısmasın yeter gecın artık bunları

washuuwaifu

Genişlik demişsiniz ama olması gereken budur. Hamdi alkan Türkiye'deki erkeklerin olması gereken rol modelidir.

xtenjal

"kim namus ve ahlâk şövalyeliği yapıyorsa, bilin ki en namussuzu o'dur." -friedrich nietzsche Kim bilir ne sapiklar var burada bu adami ayiplayip kendi dunyasinda akil almaz pislikleri yapab/arzulayan.

finiken

Nietzsche'nin bu sözü meşhur oldu bu aralar. Kendisinde zerre ahlak, namus yokken böyle bir şey söyleyerek kendiyle çelişmiş. Ayrıca; “Ahlaklı insan, ahlaksız insandan daha aşağı bir türdür.” -Nietzsche- bunu da söylemiş kendileri; böyle pislik ahlaksız bir adamdan ahlak dersi almaya çalışmak ahmaklıktır. Geçen benim birader bana Nietzsche şöyle demiş, böyle demiş diyordu. Ona detaylıca cevap verdikten sonra şunu söyledim; " Şu adam yolda yanına gelse 10 TL borç istese verir misin?". Kardeşim vermem dedi. 10 TL emanet edemeyeceğin bir adamın lafına niye güveniyorsun dedim. Cevap veremedi.

Görüş Bildir