Haluk Levent'e Kolombiya Devlet Başkanı'ndan Teşekkür Telefonu: 'Dünya AHBAP Oluyor'

 > 
12bPAYLAŞIM

Paraları olmadığı için ülkelerine dönüş bileti alamayan ve Atatürk Havalimanı'nda 13 gün yaşamak zorunda kalan Kolombiyalı dansçılara yardım eden sanatçı Haluk Levent ve kurucusu olduğu AHBAP Platformu'na, çabalarından dolayı Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque teşekkür etti.

Levent, kendisine ve ekibine iletilen teşekkürü sosyal medya hesabından "Dünya AHBAP oluyor" notuyla duyurdu.

Şarkıcı Haluk Levent, bilet parası olmadığı için 13 gün havaalanında mahsur kalan dans gurubunun ülkelerine dönmesini sağlamıştı👇

Haluk Levent Buna da El Attı: Atatürk Havalimanı'nda Mahsur Kalan Dansçılar Ülkelerine Dönüyor - onedio.com
Haluk Levent Buna da El Attı: Atatürk Havalimanı'nda Mahsur Kalan Dansçılar Ülkelerine Dönüyor - onedio.com

Kolombiyalı 7 dansçının ülkelerine dönmeleri için uçak biletlerinin alınmasını ve otelde konaklamalarını sağlayan Haluk Leventtwitter hesabından yaptığı açıklama ile konuya ilişkin geçen gün Kolombiya Devlet Başkanlığı Özel Kalemi'nden telefonla arandığını ve Başkan Ivan Duque adına kendisi ve ekibine "teşekkür" ettiğini duyurdu.

Levent, twitter hesabından paylaştı mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Kolombiyalı dansçılar mahsur kalmışlardı uzun bir süre. AHBAP'lar olarak ülkelerine göndermiştik. Önceki gün Kolombiya Devlet Başkanlığı özel kalemi arayıp Ivan Duque'nin teşekkürlerini iletti. Bugün de Kolombiya Ankara Büyükelçiliği bunu gönderdi. Dünya AHBAP oluyor."

Ayrıca Kolombiya Ankara Büyükelçiliği'nin gönderdiği teşekkür notunu paylaştı:

'Yapılan iyilik dünyanın öteki ucunda bile olsa karşılığını buluyor'

DHA'ya konuyla ilgili konuşan Levent, Kolombiya'dan gelen sürpriz telefon için çok mutluk olduklarını belirterek, şunları söyledi:

"Geçtiğimiz günlerde Kolombiya Devlet Başkanlığı Özel Kalemi'nden arandım. Bana ve AHBAP'a Başkan Ivan Duque adına teşekkür edildi. Bizden iletişim bilgileri istendi ve biz de kendilerine bu bilgileri verdik. Bu arama beni çok mutlu etti. Daha sonra Büyükelçilik bizi mutlu etti. Yapılan iyilik dünyanın öteki ucunda bile olsa karşılığını buluyor. AHPAB olarak elimizden ne geliyorsa dostlarımıza yardımcı olacak, dostlarımızla organize olarak ihtiyacı olanların derdine derman olmaya çalışacağız. Önümüzdeki zamanda Latin Amerika'ya bir seyahat planım var. O seyahatim sırasında Kolombiya'ya da gitmek istiyorum. Orada dostluk kurduğum dansçılarla görüşeceğim."

Kolombiya Devlet Başkanı'ndan gelen teşekkür sosyal medyanın da gündeminde...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir