Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Belki de Güne Doğru Şekilde Başlamıyorsunuz? İyi Hissederek Uyanmanız İçin Dikkate Almanız Gereken 8 Öneri

-

Uyandığınız andan itibaren nasıl bir sabah geçirdiğiniz, günün kalanı için de büyük önem arz ediyor. Kötü bir uyanma, kötü bir gün anlamına geliyor. Örneğin sabah uyanmak için kurduğunuz alarmı sürekli ertelemek, zinde uyanmak için hiç de iyi bir yol değil. 

Sizler için kendinizi iyi hissederek uyanmanızı sağlayacak 8 öneri hazırladım. Keyifli okumalar.

1. Bir sonraki günü geceden planlayın.

İyi bir uyanma, geceden başlar. Akşam eve geldiğinizde ertesi gün için gereken her şeyi geceden planlayın. Okula gidiyorsanız çantanızı hazırlayın, işe gidiyorsanız evraklarınızı ve planlarınızı geceden düzenleyin. Böylece ertesi gün uyanınca o güne başlamak için gereken her şey elinizin altında olacak. Bu da, daha motive uyanmanızı sağlayacak.

2. İyi bir uyku çekin.

Yenilenmiş hissetmek ve etkili bir sabah rutini geliştirmek, iyi dinlenmeye ve güne hazır olmanıza bağlıdır. Araştırmalar birçok yetişkin için, herkesin farklı olmasına rağmen, 7-8 saat uyku almanın ideal olduğunu göstermiştir.

3. Alarmınızı ertelemeyin.

Birçok insan alarm çalmaya başladığı andan itibaren mümkün olan en son noktaya kadar alarmı ertelemeyi tercih ediyor. Ancak alarm ilk çaldığında uyanmak, vücudun daha zinde olması açısından daha faydalıdır.

4. Alarmınızı daha erkene kurun.

Alarmı sabah erken saatlere, normalde ayarladığınızdan daha erkene ayarlayın. Bu şekilde, güne hazırlanmak için zaman ayırırsınız ve yapmayı planladığınız şeyleri daha geniş bir zamanda yapabilirsiniz.

5. Uyandığınızda günün geri kalanını planlayın ve bu plana uyun.

Ne zaman kahvaltı yapacağınızı, işe veya okula gidiyorsanız hangi saatte ne yapacağınızı planlayın. Bu sayede gün boyu zinde kalmanızı sağlayın.

6. Güne su içerek başlayın.

Vücudunuz saatlerce susuz kaldığı için uyandığınızda kahve veya başka bir şey içmek için acele etmeyin. Önce su içerek metabolizmanızın çalışmaya başlamasını sağlayın.

7. Uyanınca meditasyon yapmayı deneyin.

Birçok insan sabah saat 10-15 dakika arasında meditasyon yapmanın güne barışçıl bir şekilde başlamasına yardımcı olduğunu söylüyor. Gevşemek, güne dair endişelerin gitmesine izin vermek ve hayatınızdaki pozitif şeylere odaklanmak için siz de deneyebilirsiniz.

8. Sabah sevdiğiniz birisini arayın.

Kendinizi enerjilendirmek ve güne iyi bir başlangıç yapmak için harika bir yol olabilir. Uzakta yaşayan arkadaşlarınız ve ailenizle bağlantı kurmanız buna yardımcı olabilir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Başlıklar

Tercih
Görüş Bildir