Gündelik Hayatımızın Her Yerinde Olup Bilinmeyen Zararlarını Duyunca Dudağınızın Uçuklayacağı 16 Şey

175PAYLAŞIM

Bu sıralar evden çıkmıyoruz zaten ama dikkat edelim...

1. Faturalar 'Bisphenol A' içerir. Yapısı östrojene benzeyen 'Bisphenol A' oldukça güçlü bir kimyasaldır. Temas yoluyla vücudunuza girebilir ve endokrin sisteminize zarar verebilir.

2. Kedilerinizle oynarken lazer ışığı kullanmayın. Kediler avcı hayvanlardır ve onlar için avlarını yakalayabilmek önemlidir. Lazer ışıkları yakalanamadığı için bu durum kedinizde ilgisizlik yaratabilir.

3. Güneş gözlüğü takmamak, kalitesiz güneş gözlüğü takmaktan daha iyidir. Kalitesiz güneş gözlüleri UV ışıklarını engellemez, bunun üzerine normal görüşünüzü değiştirebilir.

Güneş gözlüklerinizin polarizasyon filtresine sahip olup olmadığını kontrol etmek için LCD ekrana bakıp, kafanızı eğebilirsiniz. Ekranı bu konumda göremiyorsanız eğer gözlükleriniz iyidir. Eğer hiçbir değişiklik yoksa gözlüklerden bir an önce kurtulun.

4. Greyfurt bazı karaciğer fermantasyonlarının çalışmasını yavaşlatabilecek kimyasallar içerir. Bu fermentasyonlar bazı ilaçların parçalanmasına neden olabilir. Bu yüzden greyfurt yerken bazı ilaçları fazla dozda almak mümkündür.

Doktorunuza danışmadan ilaç dozajını değiştirmeyin!

5. Kedilerinizi ip ile oynatmayın. Oynatırsanız da kedinizi çok yakından takip etmelisiniz çünkü kediniz o ipi yutarsa, ip sindirim sistemine yapışır ve sadece ameliyat ile alınabilir.

6. Hava temizleyicilere uçucu yağlar eklemek sakıncalıdır. Bu yağlar küçük parçacıklar halinde akciğerinize girebilir ve ölümle bile sonuçlanabilir.

7. "Merkezi ısıtma borusuna ve metal bir alete aynı anda dokunmayın. Bir kez alüminyum laptopuma ve bir boruya dokundum ve göğsümde anlamlandıramadığım garip bir ağrı oldu.

8. Kediniz varsa eğer 'Benim kedim çok akıllı, cam kenarında oturur ve asla atlamaz.' demeyin. Kedilerin beyni farkı çalışır. Ne yapacaklarını öngörmeniz zor olacaktır.

9. Küflü yiyecekler genellikle aflatoksin içermektedir. Şu anda size çok fazla zarar vermese de ileride karaciğer kanserine neden olabilir.

10. Eğer tavada yağ yanıyorsa, söndürmek için su kullanmayın.

11. "Zehirli hayvanlar ve bitkiler hakkında bir kitabım var. En tehlikesi belirsiz olan meyvenin, kayısı olduğunu biliyor muydunuz?

Kayısı özellikle kuru olduğunda yenilmesi çok önerilmez çünkü çok fazla hidrojen siyanür içerirler.

12. Sineklikler bir çocuğun ağırlığını taşıyamaz, bu yüzden daha güvenli olması için pencerelerinize kilit takın.

13. Bardaklarınızın ve tabaklarınızın rengi limon ve şaraptan dolayı solduysa eğer bu ağır metaller yediğiniz anlamına gelebilir.

Ölümcül değildir, ancak uzun vadede sağlığınız için kötü olabilir.

14. Kedili evlerde zambak bulundurmayın çünkü polenleri öldürücüdür.

15. Havalı olduğunuzu düşündüğünüz bir şeyi yapmadan önce YouTube izleyip, başınıza neler gelebileceğini görebilirsiniz.

16. Su dışında başka bir içecekle hap içmek zararlıdır. Herhangi bir sıvının aktif maddeyle nasıl reaksiyona gireceğini bilemezsiniz ve yemek borunuzda sıkışıp kimyasal yanmaya neden olabilir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

İçeriğin 4te1'i kedilerle ilgili :) Madde 11'de HCN içeren kısım kayısı kurusunun kendisi değil, bilakis çekirdeğidir. aslında doğrusu da kayısı değil, şeftali çekirdeğidir. Hatta belli bir miktardan fazla yenen "şeftali" çekirdeği, ölümcül olabilir. :D Editör, lütfen alıntı yaparken içeriği başka kaynaklardan da teyit edelim ;)

oraletosman

7.???? Belki denk geldi, tesadüf...

rivaille

#5 ameliyatlık da olabilirdi demek ucuz yırttık. Kedim ip yuttuğunun ertesi günü beni sabah dışarı çıkmadan yakalamıştı. Ipi diski yoluyla çıkaramıyordu ve sürekli miyavlıyordu belli ki acı çekiyordu. zeytinyağı içirip sarkan ipi elimle cekmek zorunda kalmıştım, ipi hic sindirememis olduğu gibi cıktı ip. baya da canı yandı. şakası yok bunun. Iplere zaafları var sanırım ortada ip bırakmayın evde kedi varsa

kakaolukek

#7 bu maddeyi pek anlamadım. Neden?

Gizli Kullanıcı

Elektronik aletlerde aşırı elektrik normalde topraklı priz vasıtasıyla nötrlenir. Ancak laptopta o an şarja bağlı değilse aşırı elektriği gövdede (şase) depolanır. (Bilgisayarda +12, +5.5, 0, -5,5 ve -12 V olmak üzere farklı gerilim tipleri kullanılmaktadır) kalorifer tesisatı da bir topraklama aracıdır. Sanırım bilgisayar depolanan fazla yükünü kişi üzerinden boşaltma yapmış. Normalde iletken olmayan bir maddeye dokunduğumuzda bunu hissetmeyiz, ancak tamamen iletken (aliminyum) bir şasede iletken olan vücudumuz üzerinden yük boşaltımı yapması gayet doğaldır.

eexorciist

faturalar zaten vücudumuza giriyor hatta g..tümüzden giriyor

Görüş Bildir