Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Günay Güvenç: "Biz Üç Kaleciyiz ve Üçümüz de İyi Kaleciyiz"

Anasayfa > Spor

Beşiktaş'ın başarılı kalecilerinden Günay Güvenç, Almanya kampında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Almanya'da gerçekleştirilen kamp çalışmaları ve kaledeki rekabet hakkında konuşan Günay'ın açıklamaları şu şekilde;

'Kamp ağır geçiyor ama biz kampın ağır geçeceğini biliyorduk. Özellikle biz kaleciler Jose Sambade eşliğinde çok yoğun çalışıyoruz. Şenol Güneş’in gelişiyle beraber takımca çok heyecanlandık. Şu anda her şey yolunda. Bir sakatlık olmadı, herkes sağlıklı. İnşallah böyle devam eder.

Şenol hoca eskiden kaleciydi. Kendisinin kalecilikle ilgisi ve tecrübesi çok büyük. Bu yüzden bu mevkiiye daha fazla dikkat edecektir. Belki ilerde bizle birebir de çalışır. Şu anda Sambade eşliğinde çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Geçen sezon bana son haftalarda büyük bir sorumluluk yüklendi. İyi bir gidişatımız vardı. Sona doğru nefesimiz kesildi. Hücum hattında şansları değerlendiremedik. Belki bizim için hayal kırıklığı oldu ama büyük bir tecrübe edindik.

Bir kalecinin önündeki dörtlüyle uyum sağlaması çok önemli. Geçen sene bu uyumu sağladığım için zorluk çekmedim. Transfer olsun olmasın en iyi şekilde uyum sağlamak çok önemli. Takım olarak iyi geçinmemiz gerekiyor.

Biz üç kaleciyiz ve üçümüz de iyi kaleciyiz. İşimizi iyi yaptığımızı düşünüyoruz. Kalemiz emin ellerde. Yeni antrenörümüz bizi tanımaya çalışıyor. Hocamız en doğru kararı verecektir. Kulübümüzü en iyi kim temsil edecekse forma onun olacaktır.

Kalecilikte en önemli şey umudunu kaybetmemek. Biz hepimiz bunun bilinciyle çalışıyoruz. Ben her şeyimi vereceğim. Tolga ağabey, Cenk ağabey gibi ben de oynamak istiyorum. Geçen sene üçüncü pozisyonda ben vardım ama bu değişti. Beşiktaş gibi bir camiada kaleye geçmek çok önemli. Geçen sene bana verilen şansı iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum. Karar ne olursa olsun herkes egosunu bir kenara bırakıp Beşiktaş’ın geleceğini düşünmeli.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Mehmet

Biz üç kişiyiz gardaş