Göz Altlarında Bile Etkili Olan Alüminyum Folyonun Birbirinden Tuhaf Kullanım Alanları

2PAYLAŞIM

Daha çok mutfaklarda yemekleri sarmak ve sıcaklıklarını korumak için kullandığımız alüminyum folyoların çok farklı kullanım alanları mevcut. Alüminyum folyolar pek çok durumda hayatınızı kolaylaştırabilir. İşte alüminyum folyonun gününüzü kurtaracak farklı kullanım alanları…

Mutfaktaki zorlu kirlere karşı bir de alüminyum folyoyu deneyin!

Tencere ve tavalardaki zorlu yağ lekelerini ve yemek kalıntılarını çıkarmak her zaman sıkıcı ve uğraştırıcı bir iş olarak görülür. Bu gibi durumlarda top haline getirdiğiniz alüminyum folyoyu kullanın. Lekelerin ne kadar hızlı gittiğine siz de inanamayacaksınız!

Makaslarınızın keskinliğini alüminyum folyo ile arttırın!

Makasınızın keskinliğinden memnun değilseniz tek yapmanız gereken makasınız ile folyo kesmek. Bu sayede makasınızı bilemiş olacaksınız.

Alüminyum folyoya sararak gümüşlerinizin kararmasını engelleyin!

Gümüşlerin hava ile temas ettikçe karardığını hepimiz biliyoruz. Kaşık-bıçak setlerinizi, takılarınızı alüminyum folyoya sararak saklarsanız kararmasını engellemiş olursunuz.

Radyatörlerin daha çok ısı sağlamasına yardımcı olun!

Peteğinizin genişliği kadar bir karton edinin ve üzerini alüminyum folyo ile kaplayın. Daha sonra bu kartonu petek ile duvar arasına yerleştirin. Böylece radyatörün daha çok ısı yaydığını siz de fark edeceksiniz.

Alüminyum folyoya şekil vermek çok kolay!

Mutfakta her an her şeye ihtiyacımız olabiliyor. Alüminyum folyoya şekil vermek ise çok kolay. Mesela bir şişenin içine aktarmak istediğiniz sıvıyı alüminyum folyodan yapacağınız bir huni yardımı ile halledebilirsiniz. Böylelikle küçük ama uğraştırıcı işlerden alüminyum folyo sayesinde kurtulmuş olursunuz.

Pillerin bağlantı sağlamadığı noktalarda alüminyum folyo kullanın!

Kumandanızdaki veya duvar saatinizdeki piller bağlantı sağlayamıyorsa alüminyum folyo kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken pil ile kumandadaki metal arasındaki boşluğu dolduracak bir parça alüminyum folyo eklemek.

Göz çevrenizdeki yorgunluk belirtileri için alüminyum folyoyu deneyin!

Çok fazla halsiz veya yorgun göründüğünüzü düşünüyorsanız birkaç parça alüminyum folyo eski halinize dönmenize yardımcı olabilir. Göz altınıza koyabileceğiniz kadar alüminyum folyoyu yırtın ve buzluğa atın. 2-3 saat bekledikten sonra yanaklarınıza ve göz kapaklarınıza koyun. Kaslarınızın gevşediğini ve rahatladığını hissedeceksiniz.

Izgara tellerini alüminyum folyo ile temizleyin!

Izgara tellerini temizlemek her zaman uğraştırıcı bir iş olarak görülür. Fakat alüminyum folyo ile denediğinizde ne kadar kolay olduğuna siz de inanamayacaksınız. Aynı durum tost makinenizi temizlerken de geçerli. Eğer beklemiş ve kurumuş lekeler varsa alüminyum folyo kullanmadan önce sıcak suda bekletmek işinizi kolaylaştırabilir.

Zeytinyağı, Yeşil Çay ve Patates ile Evde Kendi Ellerinizle Göz Kremi Hazırlayabilirsiniz - onedio.com
Zeytinyağı, Yeşil Çay ve Patates ile Evde Kendi Ellerinizle Göz Kremi Hazırlayabilirsiniz - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
panik-anne

* Artık balıkları sebze ve etleri folyolayıp fırına atmaktan,aşureyi alüminyum kaplara koymaktan vazgeçmelisiniz. Çünkü folyoya sarılıp ısıl işlem gören bütün yiyecekler alüminyumu emiyor. Buda zehirli tüm maddelerin kolayca vücudunuzda birikmesine sebep oluyor. Bu yolla komşularınızı ve sevdiğiniz dostlarınızı da zehirlemiş olduğunuzu unutmayın. * Islak, asidik,, bazik, tuzlu hiçbir şeyi folyolayıp saklamayın. Asit ve tuz alüminyumla etkileşime geçip çözünecek ve folyoya sardığınız gıdaya geçecektir. * Dışarıdan hazır yemek yemek yeme alışkanlığınız varsa alüminyum kaplar içerisinde satılan ve bu kaplar içerisinde ısıtılıp tüketilen gıdalardan uzak durmalısınız. Sıcak ve alüminyum biraraya geldiğinde içerisinde bulunduğu kaptan yediğiniz her lokma vücudunuzda zehir olarak birikecektir.

Görüş Bildir