Görür Görmez 'Tövbe Estağfurullah N'olmuş Bunlara Böyle?' Diyeceğiniz 27 Alerjik Reaksiyon

132PAYLAŞIM

BuzzFeed kullanıcılarından şimdiye kadar yaşadıkları en kötü alerjik reaksiyonu paylaşmalarını istedi. Kullanıcıların paylaştığı şiddetli alerjik reaksiyonlar ise insanları gerçekten şaşırttı.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/spenceralthouse...

1. Alerji sonucu hayatındaki en kötü halini yaşayan kadın:

"Görünüşe göre toz akarlarına alerjim var. Nefesim hiç etkilenmedi ve biraz kaşındım. Ama iş yerinden izin aldım."

2. Neredeyse her şeye alerjisi olan kadın:

"Alerji testi sonrası sırtımın hali. Birkaç kez acillik olmuştum ve neye alerjim olduğunu anlamanın zamanı geldi, diye düşünüyordum. Anlaşılan o ki, hayata alerjim var."

3. Yalnızca sağlıklı olmaya çalışıyordu:

"Kombucha adlı bir içecek duydunuz mu hiç? Ben de duymamıştım. Arkadaşım bana küçük bir yudum ikram edene kadar. 30 dakika sonra böyleydim."

4. Bir yıl boyunca yüzü böyle kalan talihsiz:

"Burnumun etrafındaki egzama sorunu için doktorum steroid yazdığında yüzüm neredeyse bir yıl boyunca kaşındı. Problemin steroid olduğunu anlamak için birçok dermatologdan randevu aldım ve sekiz ay bununla uğraştım. Steroidi almayı bıraktığım zaman gerçekten çözüm oldu. Üç ay boyunca evde kaldım ve yüzümün neredeyse ikiye ayrılacağını hissettim." 

5. Toza aşırı derecede alerjisi olan kadın:

"Doktora gittim ve toza karşı inanılmaz bir alerjim olduğunu anladım. Tozlu bir bölgede bulunduğumda gözlerim golf topları boyutuna ulaşıyor."

6. Bütün vücudu kaplayan kızarıklık:

"Mast Hücre Aktivasyon Sendromuna sahip olduğumu böyle anladım. Suçlu mu? Hayatta yalnızca bir kez dokunduğum keten tohumu."

7. Uyuşuk bir yüz ve şiş dudaklar:

"Sonradan alerjik olduğumu anladığım bir ilaç nedeniyle dudağım şişti. Bütün yüzüm uyuşuk haldeydi ve bir gece hastanede kalmak zorunda kaldım. Çünkü şişlik inmedi. Neyse ki çok canım acımadı."

8. Yüzü balon gibi şişen kadın:

"Güneşe alerjim var ve yanlışlıkla şapka takmadan dışarı çıktım. Sonum acil odası oldu."

9. Hayatta dokunmaması gereken tek şeye dokundu belki de!

"Latekse alerjim var. Balon tutan biri kolumu tuttuktan sonra böyle oldu. O kadar şişti ve canımı acıttı ki, dört gün boyunca okula gidemedim."

10. Bir daha asla çiçeklerle uğraşmaması gereken biri:

"Bahçeyle uğraşıyordum ve zehirli bir sarmaşığa denk geldim. Ellerime sarmaşığın sıvısı bulaştı ve hayatımın en kötü alerjik reaksiyonunu yaşadım. Bir hafta işe giremedim."

11. Sebebi bilinmeyen alerji:

"Bir sabah bu şekilde uyandım ve nedenini bilmiyordum. Doktorlar alerjiyi neyin tetiklediğini bilmiyorlardı çünkü temelde her şeye alerjim var."

12. Yapıştırıcıdan uzak durması gerek birilerinin:

"Safra kesemi aldırdım ve kesiğin kenarında kabarcıklar oluştu. O kadar canım acıdı ki bir sefer de batan milyonlarca küçük iğne hissediyordum. Kesiği bir araya getirmek için kullandıkları yapıştırıcıya alerjim olduğu belli oldu. Cerrah, benim gibi birini daha önce yalnızca bir kez gördüğünü söyledi. Hatta durumumu incelemek için fotoğraflar çektiler. Bu güne kadar okulda kullanılan yapıştırıcı dışında herhangi bir yapıştırıcıyla temas etmedim."

13. Komple şişmiş bir kafa:

"Bir arkadaşım Indiana'ın kırsalında yürürken beni arayıp kendisini almamı istedi. Alerjisinin tuttuğunu söyledi. Onu eve götürdüm ve bir saat sonra acilden bu fotoğrafı yolladı. Sözün özü buna değmez canlar."

14. Bütün bitkilerden uzak durması gerek:

"Bir çalılığın yanına oturmadan veya yapraklarıyla oynamadan önce etrafınızdaki bütün bitkileri not alın. Üstteki iki fotoğraf alerjik reaksiyonun ikinci günü, sol alttaki üçüncü günü ve sağ alttaki de dördüncü günü (ilaç aldıktan sonra)."

15. Hayatı boyunca bir daha kedi annesi olamayacak!

"Arkadaşım kedi sevip sonrasında gözünü ovduktan hemen sonra."

16. Sosis mi, parmak mı?

"Kız kardeşim sosis gibi parmaklarım olduğunu söyleyerek hep benimle dalga geçer. Ama bir arı parmağımı soktuğunda gördük ki parmaklarım gerçekten sosis gibi oldu."

17. Tatilin sonu iyi bitmedi.

Tatilin sonu iyi bitmedi.
Tatilin sonu iyi bitmedi.

"Kır evinde tatildeydik. Erkek arkadaşım hafif şiş gözlerle uyumaya gitti. Ertesi sabah uyandığında gözlerinin hala şiş olup olmadığını sordu. Şişmişti. Görünen o ki gözlerine zehirli bir sarmaşık değmişti."

18. 

"Köpeğim zehirli bir sumak çevresinde dolaştıktan sonra karnına uzandım. Hemen acile gittim ve hemşire neden oralarda dolaştığımı sordu."

19. Düğünden bir gece önce alerjisi tutan kadın:

"Düğünden bir gece önce saat 10'da bu haldeydim. Kedi kepeğinden olduğunu düşünüyoruz."

20. Kirpiklerini boyamak isterken kocaman gözlerle kalakaldı:

"Kirpiklerimi boyama işi yolunda gitmediğinde böyle oldu. Enfeksiyon yüzümün geri kalanına yayıldı ve göremez hale geldim. Ağızdan streoid almaya başladım ama yüzüm daha da şişti. Anlaşılan o ki dövmelerde de bulunan çinko ve diğer metallere ve boyaya alerjim vardı. En azından ailem asla dövme yaptırmayacağımdan emin."

21. Bütün vücutta kurdeşen dökülünce:

"Yalnızca bacaklarımın fotoğrafını çektim ama yüzüm de dahil bütün vücudum antibiyotik alerjisi ardından bu hale geldi."

22. Korkunç alerji:

"Ağaç yemişlerine alerjim var. Bu da gözlerim, burnum ve kulaklarım şişkinlikten kapanmadan üç dakika önceydi."

23. Bahane değil, gerçekten alerji!

"Alerjim başladıktan 30 dakika sonra bu şekildeydim. Sinir bozucuydu ama annemle beraber aynaya baktıkça güldük. Sonraki gün işten izin almak zorunda kaldım. Yöneticilerimden biri onunla çalışmamak için bunu yaptığımı düşündü ama arkadaşlarımdan biri fotoğrafımı ona gösterdi. Bana inanmadığı için kendini berbat hissetmişti."

24. Arı sokmasının kötü sonucu:

"Yirmi yaşında hayatımda ilk kez arı soktu. Üniversite için ailemden uzaktaydım. Hiç eğlenceli değildi."

25. Yalnızca biraz bakımlı olmak istemişti.

"Çay ağacı yağına alerjim varmış. Yüzüme sürdükten sonra anladım. Bir sonraki sabah bütün yüzümde küçük kabarcıklar vardı ve yara bakım kliniğine gitmek zorunda kaldım. Bir daha asla kullanmam."

26. Bir daha asla Küba!

"Küba'ya düzenlenen bir okul gezisindeyken sabah beşte uyandım ve bu haldeydim. Fotoğraf çektim ve yatağa geri döndüm. Sonra sabah hastaneye gittim. Hayatımda ilk kez hastaneye gidiyordum, o da Küba'da oldu. Sebebi de alerjilerim. Peki neye alerjim vardı? Hala bilmiyorum."

27. O nasıl bir dudak öyle?

"Tam yatmaya hazırlanıyordum ki dudağımın uyuştuğunu ve batmaya başladığı hissettim. Aynaya baktım ve bunu gördüm. Donald Duck veya Homer Simpson'ın soyundan geliyor gibiydim. Eski haline dönmesi iki gün sürdü. Doktorlar sebebini hala bilmiyorlar."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mathileon

Deniz ürünlerine ve daha birçok şeye alerjim var.Çok kötü ya .Her seye dikkat etmen gerekiyor zor valla.

dremor

sanki yanlış giden genetik mühendislik gibi olmuşlar aman dikkat edin alerjik rahatsızlık öyle bir illet ki kimi durumlarda öldürebiliyorda

fatih2685

O zaman benimde arıya alerjim var. En son serçe parmağımdan sokmuştu kolumun hemen hemen yarısına kadar şişmişti. Ben normal diye düşünüyordum halbuki. :D

gunesliler

Arı sokunca hemen oraya salça veya çamur sür ilk etapta. Edit: Yoğurt da oluyormuş...

fatih2685

Biliyorum onları annem çocukken hemen çamur yapardı. Hatta bende yaptım ama para etmedi yani. Baya bildiğin davul gibi olmuştu. Teşekkür ederim yinede. :)

Görüş Bildir