Görev Aşkıyla Yanıp Tutuşan Diş Macununun Temizlikte Kullanıldığı Birbirinden İlginç Alanlar

0PAYLAŞIM

Dişlerimiz için kullandığımız diş macunları evin içindeki birçok şeyi temizlemek için son derece kullanışlı olabilir. Diş macununun aşındırıcı etkisinden çok ilginç alanlarda faydalanabiliriz.

Diş macunu ile temizleyeceğiniz küçük alanlar için elinize eski bir diş fırçası alın ve aşağıda sıraladığımız önerileri okumaya başlayın!

1. Banyo

Evdeki musluk, lavabo gibi alanları cilalamak için jel olmayan herhangi bir diş macununu kullanabilirsiniz. Diş macununun bir kısmını yüzeyin üzerine sürün ve bir kağıt havlu veya kuru bir bezle silin. Sildiğiniz yerin yeni gibi parladığını göreceksiniz!

Ayrıca nemli bir sünger veya bez üzerine biraz diş macunu sıkın ve duş kabinini silmeye başlayın. Bu yöntem, duş kabinlerinde biriken sabun kalıntılarını giderir. İşlem sonrasında bölgeyi temiz bir bezle durulamayı ve su lekelerini önlemek için kurulamayı unutmayın.

2. Halı lekesi

Halıdaki henüz yeni oluşmuş lekeler için diş macunu kullanabilirsiniz. Sakın beyazlatmayan diş macunu kullanmayı unutmayın! Yoksa bazı olumsuz sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

Lekeyi ovalamak için az miktarda diş macunu ve eski bir diş fırçası kullanın. Ya da bir miktar diş macunu (dişlerinizi fırçalamak için kullanacağınız miktar kadar) kullanarak bir temizleme solüsyonu hazırlayın ve bir kapta 1 fincan suyla karıştırın. Halı lekesini tamamen çıkarmak için bu solüsyonu kullanın.

3. Beyaz spor ayakkabılar

Beyazlatıcı diş macunu, asla ilk günkü parlaklığına sahip olmayan beyaz spor ayakkabılar için harika bir temizleyici olabilir. Eski bir diş fırçası ve tercih ettiğiniz beyazlatıcı diş macununu kullanarak ayakkabınızı fırçalayın ve temizleyin. Bu sayede ilk günkü gibi parlak ve beyaz olacaklar!

4. Deri ve vinil ayakkabılar

Yumuşak bir bez veya süngerin üzerine diş macunu sürerek pürüzsüz deri, rugan veya vinil ayakkabılara uygulayın. Bu yöntem ayakkabıdaki çizikleri giderir. Belirlediğiniz küçük bir alan üzerinde uygulama yapın ve ardından deri üzerinden kalan tortuyu yumuşak bir bezle alın. Unutmayın, bu yöntem süet deri ayakkabılarda veya botlarda iyi sonuç vermez.

5. Saç maşası veya saç düzleştirici

Saç maşası ve düzleştirici gibi saç ürünlerine bir şeyler yapıştığında kolayca eriyebilir ve eriyen şey ikametini oraya taşıyabilir. Diş macunu, cihaz yüzeyine zarar vermeden bu eriyikleri kolayca çıkarır. Kuru bir beze bir miktar diş macunu sıkın ve birikintileri silin. Nemli bir bezle silerek işleminizi bitirin ve saç maşanızı kullanmadan önce yüzeylerin kurumasını bekleyin.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir