Google Yeni Bir Fotoğraf Servisi Hazırlığında

 > -

Google’ın her yıl yazılım geliştiricilerine özel düzenlediği I/O etkinliğine sayılı günler kaldı. 28-29 Mayıs’ta San Franciso’da gerçekleşecek olan etkinlik yine yazılım ağırlıklı olmakla beraber, Google’ın sürprizlerine de açık. Bunlardan biri de iddialara göre yepyeni bir fotoğraf servisi.

Arama devinin şu an fotoğraflarını saklaması veya paylaşması için kullanıcılarına sunduğu iki servis var. Google Drive fotoğraf dışında bir dizi belgenin, bilginin saklandığı büyük bir mecra iken, Google+ ise sosyal medya servisi olarak hizmet sağlıyor. Google ise yalnızca fotoğraflara yönelik bağımsız bir platform oluşturma niyetinde. Ve iddialara bakılırsa arama devi bu niyetini çok kısa bir süre sonra, yani önümüzdeki hafta dışa vuracak. Fotoğraf servisinin detaylarıyla ilgili henüz net bilgiler yok ancak şimdilik sadece Facebook ve Twitter gibi sosyal medya araçlarıyla uyumlu çalışacağı belirtiliyor.

Google’ın fotoğraf servisi çıkaracağı iddiaları ilk kez geçtiğimiz yıl başlamıştı. Bloomberg‘in aktardığı haberde, Google+’taki fotoğraf hizmetini buradan ayırarak farklı bir servis olarak sunacağı belirtilmişti. Bunun yakın zamanda gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini yalnızca bir hafta sonra öğreneceğiz.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir