Görüş Bildir

Google Sanat Eserlerindeki Fırça Darbelerini Bile Gösteriyor

Haberler
> Google Sanat Eserlerindeki Fırça Darbelerini Bile Gösteriyor

Google, tüm dünyadan müzelere ve arşivlere ait sergileri ve koleksiyonları keşfetmeye imkan sağlayan Google Cultural Institute için ultra yüksek çözünürlüklü kamerasını görücüye çıkardı. Google’ın Sanat Kamerası (Art Camera) olarak adlandırdığı kamera sanat eserlerinin gigapiksel boyutlarda fotoğraflarını çekebilmesine olanak tanıyor.

Dünya genelinde sadece 20 adet üretilen bu özel kamera, sanat eserlerindeki her noktaya odaklanıp fotoğraflarını çekiyor. Google, fotoğraf çekiminin ardından kaydedilen bu görüntüleri birleştirip gigapiksel boyutunda fotoğraflar elde ediyor. 

Daha önceden kullanılan kameralarla bir eserin fotoğrafını çekmek için bir günlerini harcadıklarını belirten Cultural Institute’un teknik program müdürü Marzia Niccolai, Google’ın Sanat Kamerası sayesinde bu sürenin 30 dakikaya düştüğünü ifade etti. 

Van Gogh, Monet ve daha birçok ünlü sanatçının eserinin yer aldığı sanat eserlerine yakınlaştırma yaparak tüm fırçalarını görebilirsiniz. 

Google’ın Sanat Kamerası ile çekilmiş gigapiksel boyuttaki tüm fotoğraflara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
102
39
24
7
3
2
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Can Evgal

Bunları kaydedebilsek, bir fotoğrafçıda bastırsak, 25 metrekare odada trilyonluk rüzgar estirsek... Missss

hadibeordan

harika bir uygulama gerçekten. ne zamandan beri kullanıyorum bu siteyi, yakınlaştırdıkça yakınlaştırıyorsunuz. fırça darbelerinin yönünden, türüne kadar algı... Devamını Gör

Libra Bradley

adam zaten resminde firca darbesi gostermek istese gosterirdi ne ugrasiyon gosterdinde ne oldu mk para israfi.

luabuci

-_- kapıyı kapat ardından