Google Inbox Herkesin Kullanımına Açıldı

 > -
Abone ol

Uzun süredir konuşulan Google’ın yeni e-posta servisi Google Inbox (Inbox by Gmail), an itibariyle herkesin kullanımına sunuldu. Daha önce sadece davetiyeye sahip olanların kullanabildiği e-posta servisini artık herkes kullanabilecek.

Kişiselleştirilmiş e-posta olarak tanımlanan ve e-posta deneyimini çok daha ileri bir boyuta taşıyan Inbox, Google I/O 2015 etkinliğinin başlamasıyla birlikte aynı anda herkesin kullanımına sunuldu. Google ise bu haberi attığı bir tweet ile kullanıcılarıyla paylaştı.

Google tarafından duyurulur duyurulmaz bir anda ilgi odağı haline gelen Google Inbox, davetiye ile kullanılmasının akabinde daha fazla ilgi çekmeyi başardı. Hatta o kadar ilgi gördü ki, davetiyeye sahip olan kullanıcılar ellerindeki davetiyeleri çeşitli e-ticaret sitelerinde satışa çıkardı.

Herkesin kullanımının açılmasıyla birlikte Google Inbox’ın yeni özellikleri de duyuruldu. Kullanıcıların geri bildirimi sayesinde birçok yeni özellik platforma eklendi.

Neler yeni?

Seyahat grubu

Google Inbox, kullanıcıların seyahat bilgilerine göre çeşitli bilgilendirmeler ve hatırlatmalar sağlıyordu. Ancak şimdi seyahat ile ilgili gelen e-postaların hepsi Trip Bundles ismi altında toplanmış olacak. Böylece kullanıcılar seyahat ile ilgili e-postalarını tek bir çatı altında görebilecek.

Geri alma, Kaydırarak Silme ve E-posta imzaları

Google kullanıcı geri bildirimlerini dikkate almış olacak ki; talep edilen birçok özelliği Inbox’a eklemiş durumda.

Bunlardan birincisi; Gönderilen e-postanın gönderilir gönderilmez geri alınma işlemi. Yani e-postayı gönderdiğinize pişman olduysanız, e-posta karşı tarafa ulaşmadan hemen geri alabiliyorsunuz. İkinci yenilik; kaydırarak silme işlemi olarak karşımıza çıkıyor. Bu sayede herhangi ekstra bir işlem yapmadan sadece kaydırarak e-postayı silebiliyorsunuz. Üçüncü ve en çok talep edilen özellik ise e-posta imzaları. Daha önce Inbox’ta olmayan e-posta imza özelliği, artık platformda kullanılabiliyor.

Daha kolay erişim seçenekleri

Google yine kullanıcıların geri bildirimlerini dikkate almasıyla yeni hatırlatıcı özelliklerini de platforma eklemiş durumda. Buna göre kullanıcılar artık aşağıdaki işlemleri platform üzerinden gerçekleştirebilecek;

  • Google Keep üzerinden oluşturulan hatırlatıcılar, artık Google Inbox’ta da görünecek,

  • Kişiler artık sizden yapmanızı istediği bir e-posta gönderdiğinde (to-do list gibi), Inbox otomatik olarak bir hatırlatıcı oluşturacak,

  • HotelTonight veya Eat24 üzerinden verilen siparişler ve rezervasyonlar doğrudan Inbox üzerinden görüntülenebilecek; buradan da asıl uygulamaların ilgili içeriklerine yönlendirilebilecek.

Google Keep – Google Inbox

Google Inbox sipariş görüntüleme

Google Inbox’ı tamamen kullanıcıların geri bildirimlerini dikkate alarak herkesin kullanımına açan Google, kullanıcılarına da bu bağlamda teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

WebMasto

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir