Görüş Bildir

Google'dan Apple'a: Fiyatlarınız Sorumsuzca

Haberler
> Google'dan Apple'a: Fiyatlarınız Sorumsuzca

Google'ın ürün birimi başkanı Sundar Pichai, Android hakkında eleştirilerde bulunan Apple CEO'su Tim Cook'a cevap verdi. Pichai, Apple'ın her ürünü pahalı satmasının sorumsuzluk olduğunu söyledi.

Forbes'a röportaj veren Google ürün birimi başkanı Sundar Pichai, mobil işletim sistemi Android hakkında eleştiride bulunan Tim Cook'a cevap verdi. Android birimini yöneten Pichai, Android ile Apple iOS arasında belirgin farklılıklar buluduğuna dikkat çekerek, 'Kullanıcılar ürünlerimizi tercih ederse kullanıyor. Çok sevilen ve bir milyardan fazla kullanıcısı olan ürünlerimiz var. Çok büyük fayda sağlayan bu ürünlerin büyük kısmı da bedava' ifadesini kullandı.

Bedava ürünleriyle kullanıcılara daha fazla fayda sağladıklarını savunan Pichai, 'Apple'da olduğu gibi her ürünün yüzlerce dolar değerinde olması sorumsuzluk' dedi.

Tim Cook, sıkça eleştirdiği Android işletim sistemi hakkında geçtiğimiz yaz 'zehirli cehennem yahnisi' ifadesini kullanmıştı. Cook, Android'in güvenlik açıklarının kullanıcıları tehlikeye attığını savunmuştu.

Apple'a ilk eleştiri değil

Pichai'nin eleştirilerinden kısa süre önce, Motorola Başkanı Rick Osterloh da Apple'ı hedef almıştı.

Apple'ın baş tasarımcısı Johny Ive'ın Motorola hakkındaki sözlerine cevap veren Osterloh, 'Apple fiyatlarını olağandışı' olarak yorumlamıştı.

Al Jazeera Turk

Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/haber/goo...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
greatwork

8mp çift çekirdek dandik donanımlı bi telefona uyduruktan bir işletim sistemi yüklemişler ondan hızlı çalışıyor. O donanım ozelliklerine android yuklesen sap... Devamını Gör

Açık konuşiyim ben Apple'cı bi adamım. En çok övündükleri şey müşteri dostu memnuneti vs... Ama şunu demek istiyorum.. Ulan bi sarj kablosu 60 TL nası müşter... Devamını Gör

Hasan Şişman

SAMSUNG UN SARJ KABLOSUDA AYNI FIYAT.