Gökçek, Tecavüz Yanıtını 'Uyarı' İçin Vermiş: 'Teşekkür Bekliyordum, Eleştiri Aldım'

 > -
Abone ol

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, katıldığı panelde sosyal medyada yaptığı bir paylaşımı açıklanması istemişti. 

Gökçek yaptığı paylaşımı savunurken 'Yapıyorsan da neticesine katlanırsın' ifadelerini kullanmıştı.

Haberin detaylarını merak edenler için 👇

Melih Gökçek'ten Öğrenciye Skandal 'Tecavüz' Yanıtı: 'Mini Etek Giyip Gece Dışarı Çıkıyorsan Sonuçlarına Katlanırsın' - onedio.com
Melih Gökçek'ten Öğrenciye Skandal 'Tecavüz' Yanıtı: 'Mini Etek Giyip Gece Dışarı Çıkıyorsan Sonuçlarına Katlanırsın' - onedio.com

Habertürk gazetesinden Fatih Altaylı da Gökçek ile yaptığı görüşmeyi bugün köşesine taşıdı: 'Teşekkür bekliyordum.'

Altaylı'nın 'Gökçek: Alkış bekliyordum, eleştiri aldım' başlığıyla aktardığı görüşmenin bir kısmı şu şekilde: 

"Bir grup üniversite öğrencisi ile yaptığım bir sohbetti. Bir genç kızımız o meşhur pankart üzerinden soru sormaya başladı.

İlk iki maddeyi söyledi ve 'Tecavüzü hak ediyor muyuz' diye sordu. Ben de diğer maddeleri de söyle dedim. Onları da söyledi.

Bunun üzerine ben de sizin de değindiğiniz cümleyi söyledim. Sakın yanlış anlaşılmasın hak ediyorsun falan demedim. Benim kastım şu. Gece sokağa çıkmışsan, açık saçık giyinmişsen, bir de üzerine sarhoş olmuşsan, biraz da cilveleşmişsen yanındaki adam da şerefsizin biriyse senden faydalanmaya kalkışabilir. Benim kastım budur. Ben kızlarımıza kendilerini korumaları için bunları söyledim. Nasihat ettim. Yoksa ne mini eteğe karşıyım, ne başka şeye. Benim belediye başkanlığım döneminde belediyede çalışan mini etekliler vardı. Bir gün de kimseye onu giyme bunu giyme demedim. Ben kızlara nasihat ettim. Kendi kızım olsa edeceğim gibi."

'Sadece mini etek giyene mi tecavüz ediliyor?'

Ben de itirazlarımı sıraladım:

“Sayın Başkan kelimelerin gücü var. Bu söylediğinizi sizin de şerefsiz dediğiniz tipler kendi lehlerine yorumlarlar. Mini etek giydiyse içki içtiyse hak etti diye görürler. Zaten bu konularda sorunlu bir ülkeyiz. Bazı şerefsizler var diye kadınların mini etek giyme, içki içme, gece sokağa çıkma, eğlenme özgürlüğünden feragat etmelerini isteme hakkımız yok. Tecavüzcü tecavüzcüdür. Sadece mini etek giyip gece sokağa çıkana mı tecavüz ediliyor bu ülkede" dedim.

Gökçek "Vallahi de billahi de kızları eleştirme maksadı ile söylemedim. Sadece uyarı maksadı ile söylediğim sözler bunlar. Ben teşekkür beklerken eleştirilere hedef oldum. Anlamadım” dedi.

Yazının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir