Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İşi Gücü Bırakıp Gerçek Aşkın Peşinde Dünyayı Dolaşan Bu Çift Size de İlham Verecek!

 > 
29bPAYLAŞIM

Aşk... Ne kadar yüce bir duygu, bir o kadar da esrarengiz.

Hayatımızın büyük bir bölümünü bu tarifi zor duygu için harcıyoruz; hovarda kalplerimizi ehlileştirecek ve ruhumuzu gerçek aşkın verdiği o büyüleyici saadetle dolduracak doğru kişiyi ararken.

Peki hiç durup düşündünüz mü? Koşulsuz aşkın aslında ne anlama geldiğini kendinize sordunuz mu?

Dürüst olmak gerekirse size ben yardımcı olamam. Neyse ki maceraperest bir çift nihayet bu sorunun cevabını bulmuş olabilir.

Molly Joseph ve Ryan Fontana geçtiğimiz günlerde ideal gerçekliklerini ve birlikte yaşama amaçlarını ortaya koymak üzere akıl almaz bir dünya turuna çıktı. 

Hedefleri oldukça basitti.

Tamamen içinde bulunduğum anı yaşamak, korku yerine aşkı seçmek, maceraya ve rahat hissettiğim alanın sınırlarını aşmaya evet demek.

Sahip oldukları her şeyi satan çift, DJlik yaptıkları işlerini bıraktıktan sonra çantalarını hazırlayıp Pasifik'e doğru yola çıktı. Sonraki birkaç ay burada hiç görmedikleri yerleri keşfederken, ilişkileri hakkında yeni bakış açılarına nail oldular.

Sonra ne mi oldu? Bu çift seyahatleri boyunca aşk hakkında ne öğrendi?

Ryan Instagram hesabında şöyle diyor:

Kendimizi tam anlamıyla karşımızdaki kişiyle paylaştığımızda, karanlıkta gizlediğimiz tüm yanlarımızı aydınlatacak bir ışık yakıyoruz, sevilmesi imkansız olanı sevilir hale getirmek. İşte koşulsuz sevmek bu anlama geliyor.

Hepimize ilham vermesi dileğiyle.

Kaynak: http://elitedaily.com/envision/couple-tr...

Karşınızda Molly Joseph ve Ryan Fontana.

Çift, Yosemite gezisinden döndükten sonra hayatlarından eksik bir şey olduğunu farketmiş.

Ardından işi gücü bırakıp, sahip oldukları her şeyi satıp; aşkın gerçek anlamını bulmak için Pasifik'te efsanevi bir maceraya doğru yola çıkmışlar.

Gezileri başladıktan hemen sonra Molly Instagram hesabında şöyle diyor: ''Üç sene önce kanser olduğumu, New York'ta doktor doktor dolaştığımı düşünmek çılgınca.''

''...Geçmişi ve şu an olduğum yeri karşılaştırdığımda, her şeyin mümkün olduğundan ve hayallerin gerçeğe dönüşebileceğinden emin oluyorum. Biliyorum ki dibe vurmak zirvede olmayı daha anlamlı kılıyor.''

Maceraperest ikilinin, sonrasındaki birkaç ay boyunca dünyayı gezerken inanılmaz anlar paylaştıklarını tahmin etmek zor değil.

Balta girmemiş ormanları ve antik tapınakları keşfediyorlar.

Hatta şelalelerde ıslanıyorlar.

Kumlarda ruhlarının derinliklerine erişiyorlar.

Deniz altındaki gizemli yaşamı keşfe çıkıyorlar.

Hatta bazı çocuklara yardım ediyorlar.

Ryan şöyle diyor: ''Çoğu insan kendini keşfetmek için yolculuğa çıkar. Bizim için, olmadığımız her şeyden kurtulmak ile daha çok alakalıydı.''

''...Seyahatimizin en çok hoşumuza giden yanı; sürekli öğrenmek, olgunlaşmak ve hayatlarımızın nasıl geliştiğini gözlemlemekti. Hem kendinizi hem de karşınızdaki insanı gerçekten tanımaya başlıyorsunuz ve hayata, aşka bir de mutluluğa karşı yepyeni bir bakış açısı kazanıyorsunuz.''

Peki, yolculukları bu özgür ruhlu ikiliye aşk hakkında ne öğretti?

Ryan: ''Koşulsuz aşk, başka bir insanı olduğu gibi kabul edip onun kıymetini bilmekle alakalı.''

''...Tamamen dürüst olup, zırhınızı ortadan kaldırıp karşınızdaki kişinin sizi bütünüyle görmesine izin vermek ve şefkatle tanışmakla ilgili. Sonuçta sizi sevimsiz kılacak hiçbir şey olamayacağını anlayıp kendinizi güvende hissediyorsunuz.''

''Sevgilinizle seyahat etmek gizli saklı hiçbir şey kalmadığı anlamına geliyor, sizi her halinizle görüyor; iyi, kötü ve çirkin.''

Molly de verdikleri karardan oldukça memnun.

''Aklımı kaybettim ama kalbimi buldum.'' diyor.

Yaşam kalitesini yükselten bu deneyimler parayla asla satın alınamayacak türden.

Bu özgür ruhlu çifti tebrik ediyoruz!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
enginlerin-cenk

herşeyi bırakıp gitmek istiyorum ama dükkan var :D

zeynep-asli

Paradan bahsediyorsunuz ama gerçekten her şey para değil. Otostopla gezebilirler, gittikleri yerlerde couch bulabilirler ya da çadırda kalabilirler. Yani her şey para demek değil. Yeter ki yanınızda güvenebileceğiniz biri olsun gerisi hallolur :)

iamnotsuperman

İlhamı aldık, tamam. Hatun nerede?

doctor-what

ve para, parayı unutma :D

coktatliyim

Bazen diyorum kendime; "oğlum Mehmet sat evi, arabayı, al sevgilini dünyayı gez." Sonra diyorum ki "önce ev ve araba al bi de sevgili bul, salak salak da konuşma."

emrekarayel

Yorumlarda paraya tapan insanların kendi kendilerini deşifre etmesine de şahit olduk. :) Harcamadan, tüketmeden 1 saniye yaşayamayan insanlar bunlar. Her şeyi paraya endekslerler. Hatta paran yoksa gereksiz insansındır bunların gözünde. Tatil deyince 5 yıldızlı otelde, her şey dahil sistemde yemi suyu eksik edilmeyen kafes kuşları gibi bir kaç hafta deli gibi tüketmektir bunların tatili. Dünyada bedavadan dünya turuna çıkan yüzbinlerce örnek vardır ama bu tipler için fazla fantastiktir bu. Sadece 0.49 saniyelik bir google aramasıyla bu sayfaları buldum, yapmak isteyen çok daha fazlasını bulur elbet. Her şey para değil gençler, bu kadar maddeci olmayın.

Görüş Bildir