Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gelinlerin Tatlı Telaşı: Bu Hikayeleri Okuduktan Sonra Evlenmekten Vazgeçebilirsiniz!

646PAYLAŞIM

Her düğünde gelinler heyecanlı olur ama bu gelinler işi biraz abartmış. TheChive kaynaklı haberimizin detaylarına buyurun...

Kaynak: http://thechive.com/2018/10/02/bridezill...

1. "Gelin, düğündeki tek sarışın olmak istediği için saçlarımı kahverengiye boyamamı istedi."

"Gelin, sarışın bir kızdı. Ben dışında bütün nedimelerin saçları kahverengiydi. Gelin, düğündeki tek sarışın olmak istediği için saçlarımı kahverengiye boyamamı istedi. Saçlarımı boyamak yerine nedime olmaktan vazgeçtim. İyi ki de öyle yapmışım. Diğer kızların saç, kıyafet ve bekarlığa veda partisi harcamaları benim bir ayda kazandığım paradan daha fazla!"

-kmmurky

2. "Şok olmuştum ve o günden sonra o arkadaşımla hiç konuşmadım."

"Az kalsın kendimi korkunç bir düğünün içinde bulacaktım. Dış gebelik geçirmiştim, bebeğimi kaybettim ve neredeyse ölüyordum. Arkadaşım benim gebeliğimden kısa bir süre sonra nişanlandı. Nedime olabilmem için 1,5 yıl sonraki düğününe kadar tekrar çocuk yapmamam gerektiğini söyledi. Beni düğünde şişman görmek istemediği ya da düğünde küçük bir çocuk olacağı için değil. Eğer ikinci bebeğimi de kaybedersem düğünü ertelemek zorunda kalacağı için! Şok olmuştum ve o günden sonra o arkadaşımla hiç konuşmadım."

-MommaBearJam

3. "Babamın ölümü yüzünden onun düğünüyle ilgilenemedim diye arkadaşım bana kızdı."

"Arkadaşımın düğününden 6 hafta önce babam vefat etti. Babamın ölümü yüzünden onun düğünüyle ilgilenemedim diye arkadaşım bana kızdı. Düğünden sonra onunla hiç konuşmadım."

 – J-squire

4. "Söylediklerim yüzünden kendi kardeşimin nedimesi olamadım."

"Düğün benim değil, kız kardeşimindi ve düğün için çok heyecanlıydı. 10 tane nedimesinin çoğu üniversiteden arkadaşlarıydı. Bir parti organize etmek istediler ama hepsinin okulu yeni bitmiş ve işsizlerdi. Bu partinin parasını kim ödeyecek diye sorduğumda kız kardeşim çok sinirlendi. Nedimelere, babamızın kanser olduğunu ve her şeye hazırlıklı olmaları gerektiğini söyledim. Tüm nedimeler geline karşı duyarlı olmadığımı söylediler. Bu söylediklerim yüzünden kendi kardeşimin nedimesi olamadım. Ama şikayetçi de değilim, zamanımı ölmek üzere olan babamla geçirdim. Babam hastanede ölümle cebelleştiği için düğüne katılamadı, düğünden 2 hafta sonra da vefat etti. Düğününe babamdan daha çok önem verdiği için kardeşime hala sinirliyim."

– SashWhitGrabby

5. "Düğün için çok heyecanlı olduğu için bu tavırlarını alttan almamız gerektiğini söyledi."

"Gelin çok zor bir insandı. Biz onun bu özel günü için ne isterse yapıyorduk ama kendisi zamanının çoğunu sızlanarak geçiriyordu. Düğün için çok heyecanlı olduğu için bu tavırlarını alttan almamız gerektiğini söyledi. Nedimelerden biri hastalanıp hastanelik olduğu için bekarlığa veda partisine katılamadı. Gelin de, o nedimeyle arkadaşlığını bitirdi. Sırf bu yüzden o kızla arkadaşlığını bitirmesinin yanlış olduğunu söylediğimde bana da kızdı. Yine aynı gelin, yılbaşı izninde ailemin yanına gittiğim için onun doğumunu tebrik edemedim diye aylarca benimle konuşmadı."

– caryatidonvacation

6. "Onun düğünü için bu kadar uğraşmama rağmen bir teşekkür bile etmedi."

"Yakın arkadaşım eli sıkı bir insandır. Bu yüzden düğün ve bekarlığa veda partisini daha makul bir şekilde yapar diye düşünmüştüm. Benden başka pek bir arkadaşı yoktu. Ben ve bir kız daha nedimeleriydik. Düğünü için tüm süslemeleri elde yapmamızı istedi. Şehir dışında bir hafta sürecek bir bekarlığa veda partisi organize etti ve partinin masraflarını ödememizi istedi. Ayrıca düğün için bize tasarım elbiseler aldırttı. Düğün için toplamda bin lira harcadım. Onun düğünü için bu kadar uğraşmama rağmen bir teşekkür bile etmedi. Kendimi kullanılmış hissettim. Şu an onunla arkadaş değiliz."

– SpectralShifter

7. "Uzun lafın kısası, gelin her konuda yalan söyledi."

"Gelin her konuda yalan söyledi. Düğün salonuna davetlilerin sayısını eksik verdi ve herkes dip dibe oturmak zorunda kaldı. Nedimelere yalan söyledi ve tüm nedimeler düğünden önce tüm organizasyonu yapmak zorunda kaldı. Kuaför masrafı çok olmasın diye kuaföre gidecek insanların sayısını eksik verdi. Davetlilerin sayısını eksik verdiği için düğündeki herkese yiyecek-içecek yetmedi. Ve bunların hepsini bilerek yaptı. Bütün bu yalanları sayesinde 1500 doları cebinde kaldı ama bu yüzsüz tavrı yüzünden arkadaşlarını kaybetti." 

– yelloworchid

8. "Gelin ise 'Nasıl olur da düğünümü bu şekilde mahvedersin?!' diye babasına bağırıyormuş."

"Annem yıllardır düğün fotoğrafçılığı yapıyor. Bir düğünde gelinin babası kalp krizi geçirmiş ve hastaneye kaldırılmış. Gelin ise "Nasıl olur da düğünümü bu şekilde mahvedersin?!" diye babasına bağırıyormuş." 

- remberzz

9. "Düğün fotoğraflarını mahvedeceğim için davet edilmemişim."

"Bahsettiğim gelin benim en yakın arkadaşımdı ve her şeyi birlikte yaşamıştık. Düğününe beni davet etmedi. Daha sonradan öğrendim ki, ben şişman olduğum için nedime kıyafeti benim üzerime olmayacağı ve düğün fotoğraflarını mahvedeceğim için davet edilmemişim."

 – volcanicpale

10. "Bu benim düğünüm, her şey benim istediğim gibi olacak!"

"İki tane düğün yapılacaktı. Biri gelinin çocukluğunun geçtiği şehirde olacaktı diğeri ise 1 ay sonra başka bir yerde. Arkadaşım gelinliğine karar veremediği için 3 tane gelinlik aldı. Ben baş nedimeydim ve iki düğünde de olmak zorundaydım ancak maddi olarak pek iyi bir durumda değildim. Arkadaşımın "Bu benim düğünüm, her şey benim istediğim gibi olacak" sözleri hala kulaklarımda çınlıyor. Her şey onun istediği gibi olsun diye kredi kartı borcum 60 bin dolar oldu. 

İkinci gelinliğini giyerken her şeyin onun istediği gibi olmadığını söyleyip bağırıyordu. Düğün pastasının güzel olmadığını söyledi ve o pasta aldığımız üçüncü pastaydı. Korkunç bir düğündü. Aslında iyi bir kızdı ama iyi bir gelin olduğunu söyleyemeyeceğim."

– gigatroness

11. "Benimle yıllarca konuşmadı."

"Bir arkadaşım düğünü için nedime olmamı istedi. Nedimeler tasarım elbise giymeli ve elbiselerin boyları aynı olmalıydı. Herkesin tırnakları manikürlü olacaktı ve French oje sürülecekti. Saç ve tırnaklarımızı kendimizin yapmasına izin vermedi. Hepsi profesyonel kuaförde yapılmalıydı. Arkadaşıma bütün bu isteklerini karşılayamayacağımı söylemek zorunda kaldım. Annesinin bu masrafları benim için ödeyebileceğini söyledi. Ben de daha sonradan annesine parayı verecekmişim. Bu teklif bardağı taşıran son damla oldu ve ona düğüne gelemeyeceğimi söyledim. Benimle yıllarca konuşmadı."

– killrtofujalapenobiz

12. "İlginç bir şey fark ettim."

"Korkunç bir düğün hikayem yok ama ilginç bir şey fark ettim. 1 yıl içinde üç tane düğüne katıldım ve hepsinde gelinler, nedimelerden birine küsüp arkadaşlık yapmayı kesti."

 – AntiRaz

13. "Saç rengimi değiştirmezsem beni düğüne davet etmeyeceğini söyledi."

"Annemin düğünüydü. Tek nedimesi bendim. Saçlarım o zamanlar maviydi. Düğünden neredeyse 1 yıl öncesinden mavi saçlarımın düğün için uygun olup olmadığını sormaya başladım ve ara ara sorup teyit ediyordum. Her seferinde sorun olmayacağını söyledi. Düğünden iki hafta önce, saç rengimi değiştirmezsem beni düğüne davet etmeyeceğini söyledi. Saçımı boyamak 300 dolara mal oldu."

– gateauxes

14. "Müstakbel kocasının eski sevgilisini baş nedime yaptı."

"Arkadaşımın düğünü için baş nedime bendim. Düğün planlamalarına yardım ettim, partilerine gittim. Bana, kız kardeşinin de nedime olmasını istediğini ama baş nedimenin hala ben olduğunu söyledi. Düğün için yapılan hediye partisi günü beni aradı ve orada olmadığım için çok kızdı. Ama partinin tarihini söylememişti. Artık baş nedime olmadığımı söyledi ve düğünden birkaç gün öncesine kadar benimle konuşmadı. Müstakbel kocasının eski sevgilisini baş nedime yaptı. Düğünden bir gün öncesinde beni arayıp düğüne hala gelebileceğimi ve teşrifatçı olabileceğimi söyledi. Ben de düğüne katılmadım."

 – MarliePaws

15. " Düğünün olduğu hafta hava sıcaklığı -12'ydi. Gelin, düğün fotoğraflarının dışarıda çekilmesi konusunda oldukça ısrarcıydı ve elbiselerini kapattığı için kimsenin mont giymesini istemiyordu."

"Gelinin iki tane bekarlığa veda partisi organize ettiği bir düğüne katıldım. Gelin, bekarlığa veda partisine işi, çocukları ya da eşleri yüzünden katılamayan herkese çok kızdı. Düğünün olduğu hafta hava sıcaklığı -12'ydi. Gelin, düğün fotoğraflarının dışarıda çekilmesi konusunda oldukça ısrarcıydı ve elbiselerini kapattığı için kimsenin mont giymesini istemiyordu. Düğün fotoğrafçısı dahil herkes gelinin bu isteğini reddetti. Bekarlığa veda partisi boyunca kimseyle doğru dürüst konuşmadı. Düğünün üzerinden yıllar geçti ama hala "Nedimelerim düğünümü mahvetti!" diye şikayet ediyor."

– Hexagogo

Sizin de böyle hikayeleriniz varsa yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aysn_aysn

Bunlar bizim yeni gelinlerdende facia.Beterin beteri varmış:D

Gizli Kullanıcı

Düğününüzü sikim sizin.

Gizli Kullanıcı

Ayrıca evlenen adamları da hiç anlamıyorum. Düzgün bi işe gir yılda bi iki defa Rusya Ukrayna falan dolaş gel. Ömrünün sonuna kadar kadın tribi çekmek nedir? Akıl kârı değil cidden.

ayna-efendi

amerikan kezbanları bunlar

sila-guzel2

O gelinler bir de Türkiyede evlensin. Nedime dediği kadınların görümce topuzuyla enişte halayını görünce kendi haline şükreder.

theselobant

nişanımızı evde yaptık, kına gecesini evde yaptık, düğünümüzde de sadece yakınlarımıza yemek verdik. nikah şekeri ve davetiyeleri farklı dernek ve kuruluşlara bağış şeklinde yaptık, gelinliğimi kiraladım, eşim basit bir takım elbise giydi. düğün arabası süsletmedik, evimiz asla "yeni gelinin tatlı telaşı" olmadı. düğünden ve evin "mükemmelliğinden" yaptığımız tasarrufla dünyayı geziyoruz. herkese tavsiye ederim. millete gösteriş yapacağım diye boşa masraf yapıp kendimizi üzmeyelim.

merdumgiriz0

Çok güzel olmuş çok mutlu olun ama dünyayı nasıl geziyorsunuz, işiniz yok mu istifa mı ettiniz ?

theselobant

yıllık izin :)

merdumgiriz0

Yetti mi yani iki haftalık izin dünyayı gezmeye, helal olsun.

Görüş Bildir