Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Evleri Geleceğe Taşıyan 9 Teknolojik Eşya

-

Evleri Geleceğe Taşıyan 9 Teknolojik Eşya

Evleri Geleceğe Taşıyan 9 Teknolojik Eşya

Tüplü televizyonlardan ince ekranlara geçilen bir çağdan sonra, icat
edilen teknolojik eşyalar gün geçtikçe ihtiyaçlarımıza daha basit ve
modern çözümler üretecek şekilde gelişmeye devam ediyor. İşte yakın
zamanda evleri geleceğe taşıyabilecek yeni nesil 9 teknolojik eşya.

1. Transparan Tv ile bambaşka bir dünya sizi bekliyor olacak

Michael Friebe imzası taşıyan bu teknoloji harikası televizyonlar yakında evlerimizde ki yerlerini alacaklar.

2. Yeni ev müzik sistemleri evinizi süsleyecek

Sony Eclipse, evlerde elektrik harcamayan ve şarj ihtiyacı olmayan bir müzik sistemi kurulmasını sağlıyor. Cama yerleştirilen cihaz , güneş enerjisiyle tükenmez bir enerji kullanımı sağlıyor. Geliştiricileri Hoang Nguyen ve Anh Nguyen şu sıralarda bu cihaza, hava durumuna göre odanıza fon müziği verebilecek sensörleri eklemeye çabalıyorlar.

3. Işığı yakmak için duvara dokunmak yetecek

Senzo Nightlight, ürünü olan bu paneller ile geceleri uykudan kalkıp tuvalete ya da mutfağa gierken elektrik düğmesini aramaya gerek kalmayacak. Duvara yerleştirilecek  panellerle ışığı yakmak sadece duvara dokanmanız yeterli olabilecek.

4. Ekolojik bulaşık makinesi ile doğaya yardımınız dokunacak

Ekolojik bulaşık makineleri, tabaklardaki yemek artıklarını bitkileri beslemek için kullanabilecek gıdalara çevirecek! Çok yakın bir gelecekte yemek artıklarını doğaya geri kazandırabilecek bir nevi "gübre" ye çevirme özelliğine sahip olacaklar.

5. Akıllı bardaklarla sıcaklar hep sıcak, soğuklar hep soğuk olacak

Genelde çay ve kahve gibi sıcak içecekleri başka cihazlarda yapıp ondan sonra bardağa koyarak tüketiyoruz. Bu nedenle içeceklerin ısıları düşebiliyor. Ya da tam tersi soğuk su ısınabiliyor. Bu akıllı bardak sıcak ve soğuk değerleri enerjiye çevirerek  belirlenen ısılarda içindeki sıvıyı sonsuza kadar barındırabiliyor. Ayrıca bu bardak daha önce elde edilen bir sıcaklığı kaydedebiliyor. Böylece içine sıvı hangi sıcaklıkta koyulursa koyulsun, içeceği daha önce kaydedilen sıcaklıkta içme imkanı verecek.

6. Rengarenk led duvarlardan vazgeçemeyeceksiniz

Yakında duvarlar istenilen renge bürünebilen LED ekranlardan oluşabilecek. Bu duvarları aynı bir bilgisayar masaüstü gibi komuta edebileceksiniz.

7. Serbest ışıklandırma sistemleri ile isterseniz disko topunda oluşan ışıklandırma yapabileceksiniz

Seo Dong-Hun'un tasarımı olan bu tavan kaplamaları sayesinde basit lazer ışıklı komutlarla odaların aydınlatmasının nasıl olması isteniyorsa, ona göre belirlenebilecek. Odaların nasıl ışıklandırılacağı ise kullanıcının yaratıcılığına kalmış. Örneğin, istenilirse disko topundan oluşan bir ışıklandırma ayarlanabilecek.

8. Şemsiye kurutucularıyla şemsiye kullanımı artık daha rahat olacak

Noh Seon Mi geliştirdiği icat sayesinde artık apartman boşluklarında kurutulmaya bırakılmış şemsiyeler gelecekte olmayacak. Swan adı verilen bu cihazlara şemsiye yerleştirildiğinde hızlı bir şekilde kuruyabilecekler.

9. Teknolojik musluklar ile su tasarrufu yapabileceksiniz

Geliştirilen bu musluk harcanılan su hakkında bilgiler veriyor; sıcaklığı, kaç litre harcanıldığı, suyun temizliği gibi. Bunların yanı sıra istenilirse musluğa harcama sınırı koyulabiliyor.

Kaynak : http://t24.com.tr/foto-haber/gelecekte-evlerde-kullanilabilecek-10-teknolojik-esya,4453

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir