Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Geçmişte İz Bırakmış 9 Gündüz Kadın Programı ve Sunucusu

 > 
107PAYLAŞIM

İzdivaç programlarından önce de onların dönemiydi. Hepsi de tüm gün ekran başında ki izleyicileri saatlerce ekrana kilitleyen bazı evlerde yemeklerin geç yenilmesine neden olan kadın kuşağı programcıları onlar:) Bir çoğu ekran da olmasa da yayınlandığı döneme damgasını vurmuş olan o programları gelin birlikte hatırlayalım.

Esra Ceyhan - A'dan Z'ye

Birçok kanalda program yapan güzel sunucu en son Kanal 7'de program yaptı fakat beklediği ve bıraktığı gibi olmayan televizyon dünyasın da daha fazla kendine yer bulamadı. Yayınladığı dönemde bugünlerin Esra Erol misali çok astronomik rakamlara birçok kanalı gezdi şuan gözlerden uzak bir yaşam sürdürüyor.

Ayşe Özgün - Sizlerle

Özellikle Yaşar Nuri Öztürk'lü programlarıyla hatırlanan Ayşe Özgün diğer programların aksine biraz daha seyirci üzerinden programın akışını sağlıyordu. Oda en son TV Em'de ekrana geldi. Fakat istediği ve hayal ettiği gibi bir ekran macerası olmadan programı yayından kaldırıldı.

Yasemin Bozkurt - Kadının Sesi

Aslında bir dönemin fenomeni olan Yasemin Bozkurt yaptığı programla herkesin dikkatini çekti. Kadının Sesi isimli programla bir çok kadının hayatta kaldığı zorlukları kayıpları cinayetleri kısacası onların sesi oldu. Bir süre sonra taklitleri çıktı oda bir çok kanala transfer oldu. En son Cine 5' te yaptığı programla hafızalarda kaldı.

Kezban Yaşamul - Kezban'ın Günlüğü

Geçmişin en masum programlarından birisiydi. Gündüz kuşağında yemekten çocuk bakımına sağlıktan alışverişe kadar bir çok konuda yol göstere program bir dönemin en çok aranan program formatları arasındaydı. Benzerleri bir çok kanalda devam eden programın zamanla istekleri karşılayamaması sebebiyle yayın hayatı bitti. Kezban Yaşamul ise kariyerine Radyo Programcısı olarak devam ediyor.

Serap Ezgü (Paköz) - Biz Bize

Yayınladığı dönemde Yasemin Bozkurt, İnci Ertuğrul gibi isimlerle aynı formatta olması sebebiyle çok fazla eleştirilse de Serap Ezgü diğerlerinden bir adım öne geçti. Uzun ylllar Show Tv'de program yapan isim daha sonra FOX TV'de ekrana geldi. uzun süredir ekranlardan uzak olan Serap Ezgü unutulmaz kadın kuşağı sunucuları arasında yer alıyor.

Ebru Akel - Biz Evleniyoruz / Gelinim Olur Musun?

Ebru Akel denilince herkesin akıllara gelen tek şey evlilik programı olur. Yayınlandığı dönem bir çok dev bütçeli programlara kafa tutan formatı ile 2 farklı evde gelin ve damat adaylarını bir araya getiren program günümüzün 'Kısmetse Olur' formatındaydı. Öğleden sonra kuşağında yayınlanmasına rağmen tüm Türkiye'nin gündeminde olan programlarla Ebru Akel gündüz kuşağında oldukça iyi çıkış yapmıştır. Şuan evli olan Akel en son Show Tv'de moda programı ile ekrana geldi.

İnci Ertuğrul - Sizin Sesiniz

Yasemin Bozkurt'tan boşalan koltuğu devir aldı Haber spikerliğinden bir anda kadın programına geçen Ertuğrul o kadar isinde başarılı oldu ki oda tıpkı diğer sunucular gibi farklı kanallarda aynı formatı ile devam etti. en son TRT'de hafta sonu program yapan İnci Ertuğrul bir dönemin aranan kadın kuşağı sunucularından birisi oldu.

İclal Aydın - Hayat Ağacı

Tamamen sohbet ve konuk ağırlıklı geçen programı ile İclal Aydın dönem dönem farklı kanallarda benzer programlar yaptı fakat formatı aynı olduğu için oda uzun süreli programlar yapamadı. Şuanda oyunculuğu ile gündem de olan sunucu hafızalarda en çok yer eden isimler arasında ki yerini koruyor.

Ayşenur Yazıcı - Sütlü Kahve

TRT'de yaptığı programla büyük bir hayran kitlesi elde eden güzel sunucu yaptığı bir çok programla yayınlandığı dönem oldukça ses getiren işlere imza attı. Ayşenur Yazıcı en çok çinli evlatlık telefon bağlatısı ile ilgili Türkiye'nin en çok konuştuğu sunucular arasına girdi. Oda şuanda gözlerden uzak yazarlık mesleğine yoğunlaşmış durumda.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir