Gazeteci Sebahattin Önkibar Ankara'da Saldırıya Uğradı: 'Bahçeli'nin Açıklamalarından Sonra Bekliyordum'

 > -

Oda TV yazarı Sebahattin Önkibar, Ankara'da evinin 300 metre ilerisinde, önünü kesen iki araçtan çıkan üç kişi tarafından yumruklu saldırıya uğradı. Hastaneye kaldırılan Önkibar'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. 

Önkibar, saldırı sonrası yaptığı açıklamada 'Bahçeli'nin açıklamalarından sonra bekliyordum.' dedi.

Evinin 300 metre ilerisinde önü iki araç tarafından kesildi

ODA TV'nin haberine göre gazeteci Sebahattin Önkibar, Ankara Angora Evleri önünde, önünü kesen iki araçtan inen kişilerce saldırıya uğradı.

KRT TV: 'Saldırganların tekmelediği Önkibar, çevredeki vatandaşlarca kurtarıldı'

Hastaneye kaldırılan Önkibar'ın sağlık durumu iyi

Önkibar saldırının ardından hastaneye kaldırıldı ve durumunun iyi olduğu öğrenildi. Gazeteci kendisine saldıran kişilerden şikayetçi oldu. Oda TV, görgü tanıklarının ifadesine göre saldırganların kullandığı araçlardan birinin markasının Peugeot 301, plakasının ise 06 BCF 026 olduğunu aktardı.

Önkibar'ın 2 gün önce kaleme aldığı 'Ankara'nın öbür yakasında moratoryum konuşuluyor' yazısı gündemde yer tutmuş, tartışılmıştı.

Yine Ankara'da, iki hafta önce Yeniçağ yazarı Demirağ da bir saldırıya uğramıştı.

Gazeteci Yavuz Selim Demirağ Saldırıya Uğradı - onedio.com
Gazeteci Yavuz Selim Demirağ Saldırıya Uğradı - onedio.com

Önkibar'dan ilk açıklama: 'Bahçeli'nin açıklamalarından sonra bekliyordum'

Yaşadığı saldırının ardından Halk TV'ye konuşan Önkibar şunlar söyledi:

''Çete mensupları -eşofman vardı üzerimde- markete doğru giderken 3 kişi saldırdı. Ama hazırdım. Bunların işi sokağa döktüğünü anladım. Bahçeli açıklamalarımdan sonra bekliyordum. Bana vurdular yere düştüm tekmelemeye başladılar. Esnaf geldi müdahale etti. İki tane arabaları vardı bindiler ve kaçtılar.
Ben çok dikkat ediyordum. Bunu kimin yaptığını ve kimlerin yaptırdığını biliyorum. O çeteleri tutana kafa tutuyorum. Onlardan hesap soracağım. Hemen polise bildirdik. Şikayette de bulunduk. Yarın raporu da karakola ya da adliyeye bildireceğim. Ergen çocukları saldılar üstüme. 19-20 yaşında çocukları saldılar üstüme.''

CHP'li Tezcan: 'Demirağ'a yapılan saldırının faillerinin serbest bırakılması saldırıları cesaretlendirdi'

CHP milletvekili Bülent Tezcan ise, yaptığı açıklamada "Bu saldırıları şiddetle kınamalı ve buna karşı geniş bir mutabakatla karşı çıkmalıyız. Sayın Genel Başkan’a (Kemal Kılıçdaroğlu) Çubuk’ta yapılan saldırı ve gazeteci Yavuz Selim Demirağ’a yapılan saldırının faillerinin serbest bir şekilde dolaşması bu saldırıyı yapmış olanları cesaretlendirmiş olacak" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir