Gazeteci Sabahattin Önkibar'a TÜYAP'ta Saldırı: 'Bir Kitaba Bile Tahammül Edemeyen Zihniyet'

-

Geçtiğimiz günlerde yazar İhsan Eliaçık'a yönelik Kayseri'deki linç girişiminin ardından bu kez de Gazeteci Sabahattin Önkibar, TÜYAP Kitap Fuarı'nda saldırıya uğradı. Saldırının, Önkibar'ın yazdığı Meral Akşener'e ilgili kitabın bahane edilerek yapıldığı öğrenildi. Önkibar "Bir kitaba dahi tahammül edemeyen bir zihniyetle karşı karşıyayız" ifadelerini kullandı. Önkibar saldırganlar için ise "Devlet Bahçeli'nin organize olmuş fedaileri bunlar, çok belli" dedi. 

Sabahattin Önkibar’in bugün Kırmızı Kedi Yayınevi’nin standında yeni kitabı Asena’nın imza günü etkinliği vardı. Etkinlik sırasında Önkibar, yaklaşık 10 kişi olduğu belirtilen grubun saldırısına uğradı. Olaylar sırasında yayınevi çalışanı 2 kişi de yaralandı. Saldırganlar daha sonra hızla uzaklaştı. Durum polise bildirildi. Standa polis geldi. Önkibar ve darp sonucu yaralanan 2 kişi, saldırganlardan şikayetçi oldu.

"Türkiye'nin geldiği nokta budur"

Oda TV'nin aktardığına göre, Önkibar saldırının ardından şu açıklamayı yaptı:

"Bir kitaba dahi tahammül edemeyen bir zihniyetle karşı karşıyayız. Türkiye'nin geldiği nokta budur ama eğilmeyeceğiz inatla mücadele edeceğiz. 'Asena' adlı kitabımı kastederek, neden yazdığımı sordular önce. Ben de 'gazetecilik yaptığımı' belirtim. Devlet Bahçeli'ye dair bir önceki kitabımın öfkesi de var. Ve bir yumruk attılar. Devlet Bahçeli'nin organize olmuş fedaileri bunlar, çok belli. Panik halindelerdi. Yerlerde kanlı kitaplar var. Ben kitap yazmaya ve Kırmızı Kedi Yayınevi ile birlikte olmaya devam edeceğim"

Kırmızı Kedi Yayınevi'nin sahibi Haluk Hepkon da yayınevine daha önce yapılan saldırıyı hatırlatıp "korkutamazsınız" diye yazdı

Saldırıya sosyal medyadan tepkiler yükseldi...

Kısa süre önce ilahiyatçı yazar İhsan Eliaçık Kayseri Kitap Fuarı'nda saldırıya uğramıştı 👇

Orta Çağ Değil, 2017 Yılında Kayseri: Kitap Fuarında Bir Grup, İhsan Eliaçık'a Saldırdı - onedio.com
Orta Çağ Değil, 2017 Yılında Kayseri: Kitap Fuarında Bir Grup, İhsan Eliaçık'a Saldırdı - onedio.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir