Gazeteci Ergun Babahan'a 2 Yıl 8 Ay Hapis İstemi

0PAYLAŞIM

Millet gazetesi yazarı Ergun Babahan hakkında, Bilal Erdoğan'a hakaret suçlamasıyla 2 yıl 8 aya kadar hapis istendi. Babahan, Twitter hesabından gelişmeyi doğruladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın şikayeti üzerine Gazeteci-Yazar Ergun Babahan hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. İddianamede, Babahan'ın 17 Aralık 2014 tarihinde Millet gazetesinde yayınlanan "Hep Beraber Haykıralım: Hırsızdan Hesap Sorulacak" başlıklı yazsında müşteki Bilal Erdoğan'a karşı hakaret suçunu işlediği savunuldu. 'Hırsız' kelimesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ı aşağıladığı ileri sürüldü.

Babahan hakkında 'basın yayın yoluyla onur, şeref ve saygınlığa hakaret' suçlamasıyla 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası talep edildi.

Konuyu değerlendiren Ergun Babahan, "İfade özgürlüğüne yapılan darbelere bir başka örnek. Türkiye bu günleri aşacaktır. Gerçek demokrasiye inananlar böyle davalarla, hapislerle sinip susmaz. Demokrasi dışı bu tür girişimler sadece Türkiye'nin dünyadaki algısını daha da kötüleştiriyor. Ülkemizin bu günleri aşacağına inanıyorum." dedi. 

Cihan

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir