Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Filmlerdeki En Afili Cümlelerin Emanet Edildiği Morgan Freeman'dan 15 Unutulmaz Replik

 > 
12bPAYLAŞIM

Filmlerin neredeyse vazgeçilmezlerinden olan Morgan Freeman, etkileyici ses dendiği zaman ilk aklımıza gelen isimlerden. Ve çoğu zaman rol almasa bile filmde veya belgeselde dış ses olarak da karşımıza çıkıyor. Şimdiye kadar o puslu sesiyle filmlerinde sarf ettiği kulaklarımıza aşina repliklerini sizin için derledik.

1. "Umut tehlikelidir. Umut bir insanı deli edebilir. Bu iyi değildir."

Esaretin Bedeli / The Shawshank Redemption (1994)  

2. "İnsanlar basit ameleliğin değerini küçümsüyorlar. Orada özgürlük vardır. Dünyanın en mutlu insanlarından bazıları günün sonunda evlerine ter kokarak dönüyorlar."

Aman Tanrım! / Bruce Almighty (2003)

3. “Ernest Hemingway, ‘Dünya güzel bir yer ve de uğruna savaşmaya değer’ demiş. Ben cümlenin ikinci yarısına katılıyorum.”

Se7en / Yedi 1995

4. Daisy: Arabaya bir şey mi oldu? Hoke: Arabaya bir şey olmadı. Bana izin verin tuvaletimi yapmam gerek.

Daisy: Benzin istasyonunda durduğumuzda düşünecektin.
Hoke: Siyahlar benzin istasyonlarında tuvaletleri kullanamaz Bayan Daisy.

Bayan Daisy'nin Şoförü / Driving Miss Daisy (1989) 

5. ''Bu duvarlar çok gariptir. Önce nefret edersin, sonra alışırsın ve yeteri kadar zaman geçince de ayrılmak istemezsin...''

Esaretin Bedeli / The Shawshank Redemption (1994) 

6. “Kadınlar tecavüze uğradıklarında ”İmdat” diye bağırmamalılar ”Yangın” diye bağırmalılar. ”İmdat” diye bağırırlarsa kimse gitmez ama ”Yangın” diye bağırırlarsa herkes koşar.”

Se7en / Yedi 1995

7. "Çorbayı ikiye bölmek mucize değildir Bruce, sihirbazlıktır. İki işte çalıştığı halde çocuğunu futbol antrenmanına götürmeye...

vakit bulan bekar anne mucizedir. Uyuşturucuya hayır, eğitime evet diyen bir genç mucizedir. İnsanlar onlar için her şeyi yapmamı istiyorlar. Ama anlamadıkları şu ki, yapacak güçleri var. Bir mucize mi görmek istiyorsun evlat, mucizenin kendisi ol."

Aman Tanrım! / Bruce Almighty (2003)

8. ''Bugünün bitmesi ne kadar iyi olabilir ki? Yarın sabah her şey yeniden başlayacak.''

Wanted (2008) 

9. "Şunu açığa kavuşturalım. Müşterinin, yani dünyanın en zengin ve en güçlü adamlarından birinin bir intikamcı olduğuna, geceleri...

çıplak elleriyle haydut patakladığına inanıyorsun ve planın bu adama şantaj yapmak, öyle mi? Bol şans."

Kara Şövalye / The Dark Knight (2008)  

10. "Hala o iki İtalyan bayanın ne söylediği hakkında fikrim yok. Doğrusunu isterseniz, bilmek de istemiyorum. Bazı şeylerin...

söylenmemesi daha iyidir. Söyledikleri şeyin, kelimelerin ifade edemeyeceği kadar güzel ve kalbinizi sızlatacak kadar duygulu bir şey olduğunu düşünmek istiyorum."

Esaretin Bedeli / The Shawshank Redemption (1994)  

11. "Birisi cesaret için dua ettiğinde, Tanrı onlara cesaret mi verir? Yoksa cesaretlerini gösterme fırsatı mı? Eğer biri ailesine yakın...

olmak için dua ederse Tanrı onları sıcak ve kabarık duygularla mı donatır sanıyorsun? Yoksa onlara birbirlerini sevme fırsatı mı tanır?"

Aman Tanrım 2  / Evan Almighty  (2007)

12. "İnsanlar şiddete bayılır. Trafik kazası gördüklerinde enkazdaki cesetleri görmek için dururlar. Ama aynı insanlar boksun...

sevilmesinden şikayet ederler. Ne olduğu hakkında fikirleri yoktur. Boks saygıyla alakalıdır. Kendin için sahip ol ama başkalarından uzak tut."

Milyonluk Bebek / Million Dollar Baby (2004)

13. "Umarım Pasifik hayallerimdeki kadar mavidir."

Esaretin Bedeli / The Shawshank Redemption (1994)  

14. “Affetmek ruhunu özgür kılar, korkuyu siler atar, işte bu yüzden çok güçlü bir silahtır.”

Yenilmez / Invictus (2009)

15. - Düzeldiğinizi hissediyor musunuz? + Düzelmek mi? Bir düşüneyim. Bunun ne olduğu konusunda bir fikrim yok.

- Yani topluma katılmaya hazır...
+ Bunun ne demek olduğunu biliyorum evlat. Bu benim için sadece uydurulmuş bir kelime. Politik bir kelime. Sizin gibi iş sahibi takım elbise ve kravatlı gençlerin bilmek istediği nedir? Yaptığım için pişman olmamı mı istiyorsunuz?
- Pişman mısınız?
+ Pişman olmadığım tek bir gün bile yok. Burada olduğum ya da olmam gerektiğimi düşündüğünüz için değil. O zamanları hatırladığımda küçük aptal bir çocuğun işlediği korkunç suçu hatırlıyorum. Onunla konuşmak istiyorum. Denemek ve onunla konuşmak. Ama bunu yapamam. O çocuk geçmişte kaldı. Bu yaşlı adam da onun artığı. Bununla yaşamak zorundayım. Düzelmek mi? Bu saçma bir söz. Gidip formlarınızı damgalayın evlat. Vaktimi harcamayın. Çünkü doğruyu söylemek gerekirse umurumda bile değil.

Esaretin Bedeli / The Shawshank Redemption (1994)  

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
anksiyetik_koala

esaretin bedeli... imdb'de birinci sırayı kimseye kaptırmayacak gibi gözüküyor, haklı da, şimdiye kadar izlediğim en muhteşem film...

icimdekiyagmur

Sevdiğim aktörlerden (Y)

tyfn-dmrc

Esaretin Bedeli .............

enroy

üç siyahi arkadaşımızın filmlerinin kötü olma ihtimali yok 1)Morgan Freeman 2)Danzel Washington 3)Will Smith

the_war

Bu adamın olduğu filmler bambaşka ve izlemeye değerdir. Bir çok filmini izledim ve en çok da "Esaretin Bedeli" beni etkilemiştir.

Görüş Bildir