Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Film Setlerinde Yaşadıkları Ölümcül Kazalara Rağmen Mesleğini Severek Yapmaya Devam Eden 17 Başarılı Oyuncu

-

Birazdan göreceğiniz oyuncular film çekimleri sırasında ciddi kazalar geçirip epey kötü sakatlanmışlar. Listeyi sizler için BuzzFeed'den derledik.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/audreyworboys/a...

1. Harrison Ford'un, 'The Force Awakens'ın çekimleri sırasında neredeyse bacakları kopuyordu.

Yürürken hidrolik kapılardan birisi bir anda üzerine düştü ve onu leğen kemiğinden yere yapıştırdı, kapının altında sıkışıp kaldı. Sonuç olarak sol bacağında iki kemiği kırıldı ve ayak bileği yerinden çıktı.

2. Channing Tatum, 'The Eagle'ın yapımı sırasında alt bölgesini yaktı.

Çekimler sırasında Tatum'un uzun süre soğuk suda durması gerekiyordu. Onu ısıtmak için birisi kaynar suyla Tatum'un içinde bulunduğu suyu karıştırıp bu karışımı dalgıç kıyafetinin içine akıtıyordu. Son denemelerinde, kaynar suyu soğuk suyla karıştırmayı unutunca Tatum'un kıyafetinden aşağı kaynar suyu döküvermişler ve su mahrem yerlerine kadar inip oraları yakmış. Dalgıç kıyafeti de vücuduna yapışık olduğu için yanıklar epey kötüymüş.

3. Tom Holland, 'The Lost City of Z'nin çekimleri sırasında burnunu kırdı.

Ters takla atmaya çalışırken yere yapışmış. "Yüzümü yere vurduğumu hatırlıyorum ve anında 'S*ktir' dedim. Dişlerimi kırdığımı sandım ve makyaj sanatçım bana bakıp gülüyordu." diye açıklıyor olayı. Holland daha önce 3 defa sette burnunu kırdı. En son geçtiğimiz Kasım ayında burnunu kırdı, Instagram hikayesine eklediği videoda hangi sette kırdığını yazmasa da hayranları 'Avengers 4' olduğunu düşünüyor.

4. Jaimie Alexander, 'Thor: The Dark World' çekimleri sırasında omurgasını 11 yerinden çatlattı.

Hepsi bu da değil. Aynı zamanda bel fıtığı oldu, omzu yerinden çıktı, yüksek bir set parçasından düşünce sağ rhomboid kasını yırttı. Fizik terapiye gitti, bir hafta hastanede kaldı ve daha çok dövüş serisi öğrenmek için sete geri döndü.

5. 'The Princess Bride'ın çekimleri sırasında Cary Elwes, kafasına sopa yedi.

Rugen ve Westley'nin yüzleştikleri sahnede Rugen'ın Westley'e kılıcıyla dokunmadığı çok bariz belli oluyordu. Bu yüzden Elwes, Christopher Guest'ten doğru tepkiyi alabilmek için en azından bir kere kendisine kılıçla vurmasını önerdi. Bu noktadan sonra hatırladığı ilk şeyin kafasına dikiş atılması olduğunu söylüyor. Filmde de Elwes'in bayıldığını görebiliyorsunuz.

6. Robert Downey Jr. 'Iron Man 3'ün çekimlerini bileğindeki bir yaralanma yüzünden 6 hafta boyunca kaçırdı.

Bileğini kendi dublörlüğünü yaparken sakatladı. Yapımcılar, prodüksiyonu durdurup RDJ'ın iyileşmesini beklemek yerine bir dublör kullanıp RDJ'ın yüz efektlerini eklemeye karar verdiler. Yani filmde sahte Iron Man'li sahneler var.

7. Jeremy Renner, 'Tag'in çekimleri sırasında iki kolunu birden kırdı.

Çekimlerin üçüncü günü sırasında bir kolda bileğini, diğerinde ise dirseğini kırdı. Sakatlığı kendisini hiç yavaşlatmadı. Renner o öğleden sonra çalışmaya devam etti. Bazı sahnelerde alçılarını yeşil ekranla siliyorlardı, diğerlerinde ise alçıları çıkarıp çekim yapıyordu, sonra geri takıyordu.

8. Margaret Hamilton, 'The Wizard of Oz'un çekimleri sırasında kötü şekilde yandı.

Özel efektlerden biri beklendiği gibi gitmeyince yaşandı bu olay. Sahne dekoru kapılardan birisi planlandığı gibi açılmadı ve oyuncu alevlerin ortasında kaldı. Elleri ve yüzü o kadar kötü yandı ki çekimlerin kalanında yeşil eldiven giymek zorunda kaldı.

9. 'Django: Unchained'de gördüğünüz Leonardo DiCaprio'nun gerçek kanı.

Filmde yaptığı bir konuşma sırasında eli cam parçalarına yapışıyor. Bu sahnede elinin her tarafı kana bulanıyor. Olaydan sonra bandajlı eliyle birkaç çekim daha yapmalarına rağmen Tarantino ilk sahneyle devam etme kararı aldı.

10. Charlize Theron, 'Aeon Flux'ın çekimleri sırasında boynunun üstüne düştü.

Platform topuklularla ters takla atmaya çalışırken bu olay yaşandı. Boynundaki bir disk yerinden çıktı ve neredeyse omurgasına girecekti.

11. Daniel Creg, 'Spectre'da Dave Bautista ile dövüşürken dizini parçaladı.

Creg'in topuğu bir girintiye takıldı ve yanlış yöne hareket ettirince içe doğru çöktü. İki hafta ara vermek zorunda kaldı, kendisi bu süre için gerçekten müteşekkir.

12. Sylvester Stallone, 'Rocky IV'ü çekerken Dolph Lundgren'den kalbine bir yumruk yedi.

Stallone Lundgren'den bir kerede kendisini gerçekten yere sermesini istedi. O da Stallone'un göğsüne bir tane vurdu, Stallone bayılmadı ama kalbi göğüs kemiğine çarpınca şişmeye başladı, bu yüzden hastaneye kaldırıldı. bu tarz yaralanmalar genelde birinin araba kazasında kafasını vurmasıyla gerçekleşiyor. Stallone'un sigorta şirketi hastane masraflarını neredeyse karşılamıyorlardı çünkü bu yaralanmanın bir insan değil arabadan geldiğini düşünüyorlardı.

13. Nicole Kidman, 'Moulin Rouge!'daki bir dans sahnesi sırasında bir kaburga kemiğini kırdı.

Sete döndüğünde hala acı içindeydi. Meğer giydiği korse sakatlığını kötüye götürmüş.

14. Brendan Fraser, 'The Mummy' yüzünden 18 saniye baygın kaldı.

Bir asılma sahnesinde nefesini kaybedip bayıldığını hatırlıyor. Yönetmen boynundaki ipin gerginliğini artırmalarını istediğinde bir tahta üzerinde duruyordu ve nefesini tutarsa her şeyin yolunda gideceğini düşündü. Parmak uçlarına çıktığında bir şeyler yanlış gitti ve en son hatırladığı şey gözlerini yerde açtığıydı.

15. Joseph Gordon Levitt, 'Premium Rush'ın çekimleri sırasında bir arabaya çarptı.

New York'ta bisiklet sürerken bir taksiye çarptı ve arka camından içeri daldı. Bu kaza sonucu Levitt'e 31 dikiş atıldı.

16. Tom Cruise, 'Mission İmpossible - Fallout'un çekimlerinde bir binadan diğerine atlarken ayak bileğini kırdı.

Katıldığı bir programda olayın yavaş çekim videosunu gösterdi.

Ayağını tamamen içe doğru bükünce bileği kırıldı. Buna rağmen sahneye devam etti ve filmde de bu sahne kullanıldı.

17. Jackie Chan, 'Armor of God' çekimleri sırasında düştü ve beynine kemik saplandı.

Chan bunun en kötü yaralanması olduğunu söylüyor. Bir ağaca doğru çok hızlı sallanınca dallardan birine çarpıp yere düşmüş, kemiklerinden biri de beynini yarmış. Chan ve dublörleri sigorta şirketlerinde kara listedeler, yani sette herhangi bir kaza yaşandığında kendi cebinden ödüyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
askito-muyum-ben

Teknik olarak "beyni yarılan" bir insanın ölmesi kaçınılmazdır yalnız.

elifcemre

Daniel Craig**

shiroshinju

Bunlar içinde J.Chan her zaman bir numara,onun gibi bir oyuncu bir daha gelmeyecek,inanılmaz yetenekli biri.

Görüş Bildir