Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Feminist Bir Babanın Kızı Olmanın 15 Harika Avantajı

157PAYLAŞIM

Bir kız çocuğunun geleceğinin inşasında baba figürü çok önemli. İyi bir babaya sahipseniz gerçekten çok şanslısınız. Hele bir de feminist bir babaya sahipseniz...

1. Çocukluğunuz sadece oyuncak bebeklerle oynayarak geçmedi, istediğiniz her oyuncağı, oyunu özgürce oynadınız.

2. Sizi cinsiyet ayrımı gözeterek yetiştirmedi, "Kızlar öyle şeyler yapmaz." lafını hiç duymadınız.

3. Aynı şekilde sadece 'kızların yaptığı sporlar' diye bir şeyi hiç bilmediniz, koştunuz, futbol oynadınız, basket attınız…

4. Sizinle erkeklerle ilgili konuları rahat rahat konuştu, ilk sevgilinizi annenizden değil bizzat sizden duydu.

5. Sizinle birlikte her yere geldi, “Kız çocuklarının arasında ne işim var, annenle git.” demedi hiç size.

6. Başarılarınızı asla görmezden gelmedi, sizi cesaretlendirmekten hiç geri durmadı.

7. Ne yapmak istiyorsanız arkanızda oldu, sen kızsın yapamazsın, insanlar ne der, bu senin harcın değil, vb. sözleri hiç işitmediniz.

8. Bağımsız bir birey olmanız için elinden geleni yaptı, sizi budamak, hizaya sokmak, haddinizi bildirmek gibi şeylere hiç tevessül etmedi.

9. Sizinle arkadaş oldu, size değer verdi, üzüldüğünüzde, sevindiğinizde, korktuğunuzda hep yanınızda, yakınınızda oldu.

10. Sizi konfor alanınızdan çıkmanız için bizzat o zorladı, size dünyayı keşfetmeniz, ufkunuzu genişletmeniz için tüm fırsatları siz istemeden sundu.

11. Babanız sizi dinledi, dinliyormuş gibi yapmadı, umursamazlık etmedi, her söylediğinizi can kulağı ile dinledi.

12. Duyguları göstermeyi ondan öğrendiniz, sizi sevdiğini, size değer verdiğini her fırsatta gösterdi çünkü.

13. Bir kadın olarak değil, bir insan olarak hayatı nasıl yaşamanız gerektiğini anlattı size, bizzat gösterdi.

14. Kadın hakları için attığınız her adımda yanınızda oldu, haklarınız için sizden önce ayağa kalktı.

15. Ve annenize daima kendisiyle eşit bir birey olarak davrandı, o asla evin reisi olmadı, olmayı hiç istemedi, o ailenin bir parçası olmayı öğretti size.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
darkosman

Feminist babamı oluyomuş la?

kadir_33

Feminist baba ne lan?afsgdbb o maskulist baba oluyor canım yani kadın cinsiyetçileri feminist erkek cinsiyetçileri maskulist oluyor. Ama sen burda aslında demek istiyorsun ki feminizm cinsiyetçiiik değil erkeklerde pekala olabilir diyorsun ama olmuyor gülüm işte öle

gunaycan725gmail.com

Boş kafa

patavatsizmelek

Feminizm: kadınların haklarını tanıyarak bu hakların korunması amacıyla eşitsizliklerin ortadan kaldırılmasına yönelik muhtelif ideolojiler, toplumsal hareketler ve kitle örgütlerinden oluşan harekettir. Kadın ve erkek eşitliğini savunur. Maskülizm de; esas olarak erkeklerin deneyimleri üzerine bina edilmiş toplumsal teori ve politik bir hareket tarzıdır. Bir yandan toplumsal ilişkilerin eleştirisini yaparken bir yandan da toplumsal cinsiyet eşitsizlik, erkeklerin hakları ve sorunları gibi konular üzerine yoğunlaşmaktadır. Makülizm kanun önünde kadın ve erkek eşitliğine, pek çok alanda kadınların kayrılmaması gerektiğine, kadınlarla aynı hak ve özgürlüklerin erkeklere de verilmesine yoğunlaşır.

Görüş Bildir