Fatih Tezcan, Hakan Şükür'e Hakaretten Hapis Cezası Aldığını Duyurdu: 'Havaalanına Gidersem Tutuklanırım!'

 > 
51PAYLAŞIM

Hükümete yakınlığıyla bilinen televizyon yorumcusu Fatih Tezcan, FETÖ soruşturması firarisi Hakan Şükür’e hakaret ettiği gerekçesiyle hapis cezasına çarptırıldı. Hapis kararını veren hakimleri FETÖ'cü olmakla suçlayan Tezcan, hakimlerin isimleri ile sicil numaralarını da Twitter hesabından paylaştı. Hapis kararı yüzünden yurt dışındaki programlarının iptal olduğunu duyuran Tezcan, "Havaalanına gidersem tutuklanıp Silivri'ye gönderilirim" dedi.

Fatih Tezcan, geçtiğimiz yılın ağustos ayında FETÖ soruşturması nedeniyle hakkında yakalama kararı olan Hakan Şükür’e hakaretten 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmıştı.

O gün Twitter’dan mahkeme kararını paylaşan Tezcan Hakan Şükür'e omurgasız vatan haini dediğim için hakkımda 7 ay 15 gün hapis kararı verilmiş. Cezaevine çağrı kağıdı” mesajını paylaşmıştı.

Tezcan ayrıca Atatürk'e hakaret iddiasıyla da 12 ay hapis cezası aldığını açıklamış, ilgili çağrı kağıdını da paylaşmıştı.

Tezcan bugün attığı tweet'lerde ise üst mahkemeye yaptıkları başvurunun reddedildiğini ve hapis cezasının onaylandığını söyledi.

Tezcan “Bakırköy Adliyesi'ndeki FETÖ'cü Hakimler FETÖ'cü Hakan Şükür'e hakaretten şahsıma hapis cezası verdiler. Almanya Belçika Programı'mız iptal!” diye yazdı.

Tweet'lerine devam eden Tezcan “Hakan Şükür terörden aranıyor ve firarda. Fatih Tezcan'a hapis kararınız zaten Yargıtay'dan dönecek, infazı kaldırın denildi. Kaldırmadılar!” dedi ve FETÖ'cü olmakla suçladığı hakimlerin isimleri ile sicil numaralarını paylaştı.

"Hapis cezam olduğu için tutuklanıp Silivri'ye gönderilirim"

Tezcan hem "Kahire bizim 82'nci vilayettir, Şam 83, Bağdat 84 , Mekke 85, Medine 86" şeklindeki konuşmasıyla,

Hem de 2013 yılında Gülen'i övdüğü bu tweet nedeniyle gündemi meşgul etmişti...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir