Görüş Bildir
Haberler
Fatih Altaylı: 'İşçi Bayramı’na Pandemi Bahanesiyle İzin Yok, Aşı Karşıtı Mitinge İzin Var'

Fatih Altaylı: 'İşçi Bayramı’na Pandemi Bahanesiyle İzin Yok, Aşı Karşıtı Mitinge İzin Var'

Batuhan
10.09.2021 - 12:33

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, aşı karşıtı mitinge izin veren İstanbul Valiliği'ne tepki gösterdi. Altaylı, 'Yılların İşçi Bayramı’na pandemi bahanesiyle izin yok. Kadın Günü yürüyüşüne pandemi koşulları nedeniyle izin yok. Ama aşı karşıtı mitinge izin var. Bana hiç kimse bunu anlatamaz, açıklayamaz' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, 'Bu izin Bakan’la dalga geçmektir' başlıklı yazısında aşı karşıtlarının Maltepe'de düzenleyeceği mitinge İstanbul Valiliği tarafından izin verilmesini eleştirdi.

"Ülkenin en büyük kentinin valiliği, bir vali yardımcısının marifeti ile Aşı Karşıtı Mitinge izin veriyor"

"Ülkenin en büyük kentinin valiliği, bir vali yardımcısının marifeti ile Aşı Karşıtı Mitinge izin veriyor"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın devamlı 'Aşı olun, başka türlü mücadele edemeyiz' diye çağrıda bulunduğunu vurgulayan Fatih Altaylı, şöyle devam etti:

'Devlet tüm imkanlarını seferber etmiş, milyarlar harcamış aşı bulmuş getiriyor. Cumhurbaşkanı keza aşı oluyor, aşı olduğunu yayınlatıyor, üçüncü dozu olduğunu açıklayan ilk kişi oluyor ve herkese aşı olun çağrısı yapıyor.

Televizyonlarda devletin onayı ve emri ile herkesi aşı olmaya davet eden kamu spotları yayınlanıyor. Ve ülkenin en büyük kentinin valiliği, bir vali yardımcısının marifeti ile Aşı Karşıtı Mitinge izin veriyor.

"Yılların İşçi Bayramı’na pandemi bahanesiyle izin yok"

"Yılların İşçi Bayramı’na pandemi bahanesiyle izin yok"

Hem de salgının yeniden patlama yapmaya hazırlandığı, aşısızlara karşı türlü önlemin alındığı ve fazlasının gündemde olduğu bir dönemde. Kimse bana bu iznin demokrasi, fikir özgürlüğü, zart zurt olarak verildiğini anlatmaya kalkmasın.

Yılların İşçi Bayramı’na pandemi bahanesiyle izin yok. Kadın Günü yürüyüşüne pandemi koşulları nedeniyle izin yok. Ama aşı karşıtı mitinge izin var. Bana hiç kimse bunu anlatamaz, açıklayamaz. Burada ya devlet bizimle alay etmektedir. Ya da bu izni veren her kimse devletle ve devletin sağlık politikasını yöneten Bakan'la.

Uygun seçeneği siz belirleyebilirsiniz. Benim ricam ise PCR pozitif olanların bu mitinge mutlaka katılmalarıdır.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
10
2
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Resho

İlginç bir durum var ortada. Bu mitingin en büyük destekçi yazarları AK-İT ve Yeni Şafak yazarları, hükümeti sürekli övenler. Bu iddiaya göre Vali Yardımcısı... Devamını Gör