Farklı Kültürlerde Büyüdüklerinden Dolayı İlişkilerine Alışma Sürecinde Yaşadıkları Absürt Olayları Paylaşan 14 Çift

76PAYLAŞIM

Aynı kültürün içinde bile binbir türlü sorun çıkıyorken bu kadar farkı kabul edip bir de ilişkiye başlamak mı? Helal olsun!

Kaynak: https://uber-facts.com/interracial-coupl...

1. "Yarı Japon olan erkek arkadaşımın, ailesine karşı duygusal olmayan ilişkisine ilk kez tanık olduğumda çok şaşırmıştım...

Annem ve babam Balkanlar'dan gelen Avrupalı göçmenler ve inanılmaz derecede sevgi dolular. Kardeşimle birlikte birbirimize karşı şefkatli yaklaşıyoruz ve sürekli sarılıyoruz. Küçükken kuzenlerimle birlikte büyüdük ancak erkek arkadaşım bu tarz davranışlardan hoşlanmıyor. Ortamda veya  kendi arkadaşlarımızla olan partilerde fiziksel temasla ilgili çok kez tartışmaya girdik. Doğal olarak, ailemle sarıldığım için ilişkimizin garip olduğunu düşünüyor."

2. "Geç kalmak, kültürlerinde o kadar kökleşmiş ki bir yere zamanında gitmeyi kaba bir davranış olarak görüyorlar...

Bir gün sevgilimle birlikte arkadaşımıza yemeğe davet edildik ve eve girmek için otoparkta 10 dakika bekledik."

3. "Yunan kültüründe, tabağında yemek bırakmadığın zaman aç olduğunu düşünüp 5 kat daha fazla miktarda ilave yaptıklarını çok çabuk öğrendim."

4. "Eşim, tanışma anında görünüşü hakkında yorum yapan Koreli insanlara alışmak zorunda kaldı. Teyzemle tanışırken teyzemin söylediği şey; 'Tanıştığıma memnun oldum ve yüzün çok küçük' oldu."

5. "İtalyan kız arkadaşımla tanışana kadar makarna yemekten zevk aldığı için ağlayan biriyle tanışmamıştım."

6. "Meksikalı sevgilimle birlikteyken ailesinin verdiği partilere giderdim ve bu partilerde küfürlü rap şarkılar çalardı.

Bu partiler 5 yaşındaki birinin doğum günü de olsa bu şekilde olurdu."

7. "İsveç'teki ilk yılbaşı kutlamasında ailedeki herkes yemek hazırlanırken 2-3 kadeh şarap içtikten sonra sofrada 6-8 tane shot attılar ve hiçbiri sarhoş gibi görünmüyordu...

Tüm akşam, sersemlemiş bir şekilde gezdim. Onlar ise normalden fazla içmekle  kalmayıp aynı zamanda da normal davranıyorlardı."

8. "Ben Asyalıyım, kız arkadaşım ise İspanyalı. Onun ilişkiler konusunda vıcık vıcık olması garibime gidiyor.

Ayrıca, farklı kültürlerde ve farklı şekillerdeki yemeklere de fazlasıyla şaşırmıştık. Örneğin bir kültürde tuzlu olan diğerine tatlı geliyordu ancak çoğu ana madde ortaktı."

9. "Meksikalı birisiyle evliyim ve en belirgin şey, aile meseleleri...Ben, ailemi haftada bir iki kez ararken eşim her şeyi ailesiyle birlikte yapıyor...

Buna ilk şahit olduğum olay ise, daha sevgiliyken masasını değiştirmek için ailecek karar vermeleriydi. Neden kendi başına karar vermediğini sorduğumda garip bir şekilde bakmıştı."

10. “Babamın güzel yemek yaptığı ve tüm ailenin birlikte yemek yediği bir ailede büyüdüğümü düşünürdüm...

Eşimle flörtleşmeye başladıktan bir ay sonra beni büyük bir aile yemeğine davet etti. Büyükannesi, büyükbabası, teyzeleri, amcaları kısacası tüm aile oradaydı. Masada neredeyse 20 kişi vardı ve siyahi olmayan tek kişi bendim. Kaba olmak istemediğim için her şeyi yemeye çalıştım. Erkek arkadaşıma ve annesine, yemeklerin ne olduğun sorduğumda aldığım tek cevap 'hoşuna gidecek' oldu. Erkek arkadaşım beni eve bırakırken bu küçük sarışın kızın her şeyi yemesinden dolayı yemeğin eğlenceli geçtiğini söyledi. Hatta sırf bunun için birkaç tane otantik yemek sipariş ettiklerini ekledi. Sonuç olarak, göz bile kırpmadığım için herkesi ekledim. Sonrasında, o gece onun kültürüne ayak uydurmaya çalışıp her şeyi denediğim için benimle evlenmeye karar verdiğini itiraf etti."

11. "İspanyol kültüründe büyüyen insanların mizacı diğerlerine kaba gelebiliyor. Örneğin; kültürümüzde 'Şişman görünüyorsun' cümlesi oldukça yaygın...

İnsanlar benim yaşadığımdan çok daha iyi ve aile odaklı bir hayat görüşüne sahipler."

12. "Lisedeyken Lübnanlı bir kızla flörtleşiyorduk ve ailesi özellikle Müslüman veya Arap olmayan sevgililerine karşı katı olduğu için gizli gizli görüşmek zorundaydık...

Sonunda kız arkadaşımın kuzeni, cinsel birliktelik yaşadığımızı öğrendi. Amerika kızlarını değiştirdi gerekçesiyle onu ve kız kardeşinin amcalarıyla yaşamak için Lübnan'a geri döndüğünü duydum ve bir daha da ondan haber alamadım."

13. "Duygusal ve fiziksel olarak istismar edildiğim Amerikalı bir aileden geldim. Hata yaptığım zaman kardeşlerimin yaptıklarımı başıma kakmasıyla karşılaştım ve cezalandırıldım.

Aldığım yüksek notlarla ya da iyi davranışlarla bile iyi olacak kadar iyi değildim. Kardeşlerim, sınıfları zar zor geçerken bile takdir ediliyorlardı. Şu an İspanyol birisiyle flörtleşiyorum. Ailesi çok rahat, yardımsever ve sevgi dolu. Aileme sarıldığım tek an, her şeyin ne kadar haksız olduğuna dair soğukkanlılığımı kaybettiğim zamandı. Ailemin de hepinizi eşit seviyoruz diyerek göz boyadığı andı. Erkek arkadaşımın ailesi ise; her zaman bize sarılıyordu. Bu konuda travmam olduğu için erkek arkadaşımla konuşmak zorunda kaldım çünkü bana her sarıldıklarında boğulacakmış gibi hissedebilirdim. Kolların boyundan kavraması ise tetikleyici bir unsurdu. Ailesi bu durumu gayet hoş karşıladı ve daha seviyeli durdu. Hatta birkaç birlikte olmamıza rağmen yılbaşında hediye bile almışlardı. Bu kadar içten ve kucak açan bir ailenin olması resmen delilik. Bu konunun kültürle alakası var mı emin değilim ancak bu durumu çok sevdim."

14. "En çok cenaze konusunda şoka girmiştim. Eşimin büyükannesi hayatını kaybettiğinde davet edilen insanların sadece yakın aile olduğunu görünce çok şaşırdım...

Törenden sonra bir bara gittik ve sandviç, kek, çay gibi şeyler ikram edildi. Jamaika'daki cenazelerde insanlar hayatını kaybeden kişiyi çok az tanısa bile ortaya çıkıveriyor. Bazı insanlar cenazeye katılmak yerine sonrasında verilecek daveti düşünüyorlar. Toplanılan salonda; ses sistemi ve sıcak servis oluyor ayrıca insanlar dans ediyor. 9 gece boyunca, kötü ruhları kovmak için parti verilip eğleniliyor."

Sizin partnerinizin kültüründe dikkatinizi çeken en büyük şey neydi? Yorumlarda buluşalım...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
goime

Benimki Alman. Kendime benzettigim icin artik kulturel catisma yasamiyoruz.

pinar-yalcin7

Birgün eski sevgilimin annesi ve ablası beni kahvaltıya davet etti. Bu arada ben aleviyim onlar Sünni. Her neyse kahvaltı hazırdı bı kaç bişey eksikti ben de yardımcı olmak adına domates salatalık doğradım ve sofraya oturdum ablası da domates salatalık dogradi arkamdan geldi. Ben bu kadar domates bize fazla değil mi dedim. Sen kendi dogradiklarini ye ben ve annem bizim dogradiklarimizi yiyeceğiz dedi. Ve bunun gibi iki örnek daha siralayabilirim.

pinar-yalcin7

3. Örnekten sonrası yok çünkü ayrıldım :)

himura-battousai

Birlikte olduğum kişi japon varın siz düşünün farkları 😂

queen_of_the_7_kingdoms

Sondaki neresi,yazmamışsınız?

joliie

Aynı şehrin farklı ilçelerindeniz eşimle.Buna rağmen farklılıklar var baya.Farklı ülkeleri düşünmek bile istemiyorum 😅

Görüş Bildir