Facebook'un Instant Articles Özelliği Artık Android'de

 > 
6PAYLAŞIM

Facebook’un mayıs ayında duyurduğu ve ilk olarak iPhone kullanıcılarının hizmetine sunduğu Instant Articles özelliği Android için de yayınlandı. Bugünden itibaren Android kullanıcıları da Facebook’un anlık makaleler hizmetinden yararlanabilecek.

Özellikle mobil kullanım deneyimini artırmak için yayınlanan Instant Articles servisi, hem kullanıcıların hem yayıncıların hem de reklam şirketlerinin işini epey kolaylaştırıyor. Kullanıcıların, Facebook’un anlaşmalı olduğu yayıncılar tarafından sunulan içeriklere daha hızlı ulaşmalarını ve bu içerikleri daha interaktif bir şekilde değerlendirmelerini sağlıyor. Üzerinde yıldırım işaretiyle beliren içerikler, farklı bir sekme yerine doğrudan Facebook uygulaması içinde açılıyor ve böylece epey zaman kazanılıyor. Özellikle web kanalları mobil uyumlu olmayan yayıncılar da bu dertten kurtulmuş oluyor.

Facebook’un 1 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaştığını hesaba katınca yayıncılar ve reklam verenler için Instant Articles’ın avantajları daha net ortaya çıkıyor. Yayıncılar içeriklerini, reklam verenler ise reklamlarını çok daha geniş kitlelere ulaştırma fırsatına sahip. Şimdilik yaklaşık 300 yayıncıyla anlaşmalı olan Facebook’un bu sayıyı daha da artırması bekleniyor. Bugünden itibaren Android için dağıtılmaya başlanan Instant Articles özelliğine Facebook uygulamasını güncelleyerek ulaşabilirsiniz.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir