Facebook'un Canlı Video Özelliği Herkese Açılıyor

 > -

Facebook, canlı yayın özelliğini iOS uygulaması için aktif hale getirdi ve Amerika’daki kullanıcıları için canlı yayın kapasitesini genişletti. Sosyal ağın geçen yıl denemeye başladığı bu özelliğe Salı günü eklenen güncellemeyle birlikte canlı video yayını geniş bir kitle için kullanılabilir hale geldi.

Facebook’un ‘’Live’’ (Canlı) adını verdiği bu yeni özellik şu an yalnızca Amerikalıların hizmetinde olsa da ‘’update status’’ (durum güncellemesi) menüsünde yer bildirimi yapabildiğiniz (check-in) butonun yanında yer alıyor. Facebook’un canlı video özelliği, Periscope yayınlarıyla aynı mantıkta çalışıyor. Kısa bir açıklamayla canlı yayın başlatabiliyorsunuz ve yayın başladığında insanlar gerçek zamanlı olarak yorum gönderebiliyor.

Bunlara ek olarak bir kişinin ya da bir sayfanın canlı videolarına abone olup o kişi ya da sayfalar yeni videolar yayınlamaya başlarsa gelen bildirim sayesinde kolayca görüntüleyebiliyorsunuz. Facebook ürün müdürü Vadim Lavrusik’in yaptığı açıklamaya göre yeni canlı yayın özelliği bütün dünyada ve Android cihazlarda yalnızca haftalar içinde kullanılmaya başlanacak.

İlk canlı yayın denemelerine geçtiğimiz yıl Ağustos ayında başlayan sosyal medya ağının video hizmeti, ilk önce Facebook Mentions uygulamasını kullananlar, ünlüler ve diğer kamuya mal olmuş kişilerden oluşan özel bir kitle tarafından kullanılabiliyordu. Ancak şu an uygulamayı herkes kullanabilecek.

Facebook geçen yıl sosyal ağdaki herkesin kullanabilmesi ve video özelliğiyle daha çok etkileşim sağlamak amacıyla canlı yayın özelliğine önem vermeye başladı. Şirketin açıklamasına göre Facebook’ta her gün kullanıcılar tarafından 3 milyarın üstünde video izleniyor. Bu izlenme oranının sosyal ağda yayınlanacak canlı videolar sayesinde hem mobil uygulama da hem de webde artacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Evenmag

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AndroidFacebookSosyal MedyaiOS
Görüş Bildir