Facebook Türkiye'nin Yeni Direktörü Derya Özkaya Matraş

 > 
244PAYLAŞIM

Facebook, Türkiye’de faaliyet gösteren marka ve ajansların, Instagram ve diğer şirket ürünlerini kullanmalarına yardımcı olması amacıyla çalışan ekibine liderlik etmesi için Facebook Türkiye Ülke Direktörlüğü pozisyonuna daha önce Doğan Holding’in Perakende, Eğlence ve Eğitim Grubu’ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı görevinde bulunan Derya Özkaya Matraş’ı getirdi.

Fırat Dirik’in yerine atanan ve Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nün ardından Columbia Business School’da MBA eğitimi alan yeni Facebook Türkiye Ülke Direktörü’nün kariyer geçmişinde Oliver Whyman, McKinsey & Company gibi uluslararası şirketler de yer alıyor.

Şirketin Londra ofisinde görev yapacak olan Matraş, atamayla ilgili olarak şöyle konuştu:

Facebook’ta bizim sıkça kullandığımız bir söz var: ‘Biz bu yolculuğun henüz sadece yüzde 1’ini tamamladık.’ Bu durum Facebook’un Türkiye’deki faaliyetleri için daha doğru olamazdı.

Ben bu yolculuğa daha yeni başlıyorum fakat bağlantının gücüne dair gördüklerim şimdiden çok ilham verici. Facebook ülkemizde çok yaygın olarak kullanılıyor ve bu durum şirketin sunduğu ilgili ve etkili reklam çözümleriyle birleştiğinde ortaya, Türkiye’nin günden güne gelişen ve zenginleşen ekosisteminde faaliyet göstermek isteyen marka ve ajanslar için eşi bulunmaz fırsatlar çıkarıyor. Türkiye’deki mevcut ve potansiyel müşterilerimizin etkili dijital stratejiler geliştirmesine destek olmayı ve müşterilerimizin Facebook deneyimlerini en iyi noktaya taşımak için onlarla çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

Mediacat

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir