Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Facebook'tan Ayrılık Acısını Azaltacak Uygulama

 > -
Abone ol

Facebook'un ayrılık uygulaması, eski sevgili ya da eşe 'hiç belli etmeden' sayfanızda görebileceklerini değiştirmeye olanak tanıyacak.

Özellikle Facebook'ta ayrılık zor. İkide bir eski sevgilinizle mutlu günlerinizdeki fotoğraflarınız önünüze çıkıyorsa, hele de bu eski sevgilinin soyadı değişmişse karalar bağlıyorsunuz.

BBC Türkçe'den Dave Lee'nin haberine göre, dünyanın en büyük sosyal medya ağı, işte bu tatsız durumu ortadan kaldırmak için yeni bir uygulama getirmeye hazırlanıyor.

Şu anda, birini tekrar görmek istemiyorsanız engellemeniz, ya da arkadaş listenizden çıkarmanız gerekiyor. Ancak bunu yaparsanız, ona karşı kayıtsız olduğunuz izlenimini uyandırmak güç.

İlişkilerde rolü büyük

Günümüzde Facebook'un ilişkilerdeki rolü büyük. Örneğin New York'taki bir yargıç, boşanma tebligatının Facebook üzerinden gönderilmesinin yasal olduğunu söylüyor.

Facebook'un ayrılık uygulaması ise, eski sevgili ya da eşe 'hiç belli etmeden' sayfanızda görebileceklerini değiştirmeye olanak tanıyacak.

Bu uygulama sayesinde, engellemeye ya da arkadaş listesinden çıkarmaya gerek kalmadan artık görmek istemediğiniz biri ile ilgili haberler 'haber kaynağı' bölümüne girmiyor, onun görebileceği fotoğraf ya da videoları kısıtlama imkanı oluyor.

Yakında tüm dünyada kullanılabilecek

Facebook, ABD'de henüz deneme aşamasında olan bu uygulamanın yakında tüm dünyada kullanılabileceğini bildiriyor.

Facebook ürün yöneticilerinden Kelly Winters, "Bu uygulama, yaşamlarının zor bir döneminden geçenlere yardımcı olacak araçlar geliştirme çabamızın ürünü. Bu uygulama ile insanların Facebook üzerindeki ilişkilerini, daha kolay, rahat ve kontrolün kendilerinde olduğu duygusuyla bitirmeleri mümkün olacak." diyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir