Görüş Bildir
Haberler
Facebook, Snapchat'e Rakip Olmaya Hazırlanıyor

etiket Facebook, Snapchat'e Rakip Olmaya Hazırlanıyor

Onedio Medya
03.10.2016 - 18:32 Son Güncelleme: 03.10.2016 - 22:12

Ünlü sosyal medya mecraları rakiplerinin büyük ilgi gören özelliklerini ödünç almaya devam ediyor. Facebook da bir zamanlar satın alamadığı Snapchat‘in bazı özelliklerini Facebook Messenger’a eklemeyi planlıyor. Messenger’a eklenecek olan hikayeler özelliği Polonya‘da denenmeye başlandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kullanıcıların birbirlerine fotoğraf ve kısa videolar yollamasına olanak sağlayan Snapchat bu özelliğiyle kısa sürede büyük ilgi görmeyi başarmıştı. Ağustos ayında Instagram da Snapchat’e benzer bir özelliği devreye sokmuştu. 

Instagram hesabı sahipleri kısa video ve fotoğrafları profilleri üzerinden paylaşmaya başlamıştı. Üzerinde oynanabilen, yazı veya çıkartma eklenebilen bu görüntülerin ömrü24 saat olarak belirlenmişti. 

LOG'da yer alan habere göre şimdi Facebook benzer bir özelliği Messenger’a eklemeyi planlıyor. “Messenger Day” ismiyle anılan özellik ilk olarak Polonya’da bir grup kullanıcı üzerinde deneniyor.

Messenger sözcüsü test edilen bu özellik hakkında konuştu. 

Yapılan çalışmaları “İnsanların Messenger’a gelip gündelik hayatlarını aile ve arkadaşlarıyla paylaştığını biliyoruz. Polonya’da ufak bir grupla yaptığımız testler ile kullanıcıların bu güncellemeleri görsel olarak yapmasını sağlayacağız. Şimdilik bu çalışmaları resmi olarak duyurulacak aşamada değiliz.” sözleriyle özetledi.

Daha önce yapılan haberlere göre Facebook, 2013 senesinde 3 milyon dolara Snapchat’i satın almak istemiş ve başarılı olamamıştı.

LOG

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
333
64
57
29
10
8
8
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Milagros

La bu snapchat size netti ?

Selim

İlk önce instagram sonra facebook aq,bunlar herhalde snapchat'e zarar vermeye uğraşıyo

Kevın De Bruyne

Facebook benim götümü yesin