Facebook Sizi Artık Çok Daha Yakından Takip Ediyor

-
Abone ol

Toplam’da 1 milyar 310 milyon aktif kullanıcıya sahip olan dünya’nın en büyük sosyal medya sitesi olan Facebook’a bir sonraki girişinizde ufak bir uyarı ile karşılaşacaksınız. Bu uyarı ile Facebook, sizin beğenileriniz ile doğru orantılı olarak geliştirilmiş ve ilintili reklam sunumunu aktif hale getirdiğini beyan edecek. Peki bunun Türkçesi nedir? Facebook artık kişisel bilgilerinizi daha güçlü bir altyapı ile takip edecek ve bu doğrultuda reklam sunumu yapacak.

Facebook hali hazırda reklam sunumunu aktif olduğunuz sayfalar ve yapmış olduğunuz paylaşımları baz alarak göstermekte. Fakat çok yakın bir zaman içerisinde gezdiğiniz web sayfalarını ve uygulamaları hafızasında tutarak bu doğrultuda reklam gösterimi yapacağını açıkladı.

Örnek verecek olursak, köpeğiniz için internetten mama alışverişi yaptığınızı düşünelim. Facebook’a bir sonraki girişinizde büyük ihtimalle köpek mamaları ve evcil hayvanlar ile ilgili reklamlar ile karşılaşacaksınız.

Bildiğiniz gibi kullandığımız tarayıcıların “internet gezintilerimi kaydetme” şeklinde özellikleri mevcut fakat Facebook bunların tamamını yok sayacak ve tüm kişisel bilgilerinizi kaydetmeye devam edecek.

Tüm bunların sonucunda Facebook üzerinden hiçbir paylaşım yapmıyor olsanız dahi gezindiğiniz web sitelerinden elde ettiği bilgiler ile sizin hakkınızda bir çok bilgiye sahip olacak.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir