Görüş Bildir
Haberler
Facebook, Çatısında 9 Dönüm Bahçesi Olan Rüya Ofisine Taşındı

Facebook, Çatısında 9 Dönüm Bahçesi Olan Rüya Ofisine Taşındı

ATKN
31.03.2015 - 21:53
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Sosyal ağ devi Facebook, uzun bir süre kullandığı ofisinden geçtiğimiz haftasonu taşındı. Menlo Park‘da yer alan yeni ofis, hayranlık uyandıran mimarisi ve çalışanlarına sunduğu imkanlar ile oldukça etkileyici görünüyor.

Facebook’un 21 metre yüksekliğindeki bu binasının çatısında 9 dönümlük bir yeşil alan bulunuyor. Söylenenlere göre çalışanlar burada stres atıyor ve düşünmek için fırsat buluyorlar. Park içerisinde 400’den fazla ağacın yer aldığı belirtiliyor.

430 bin metrekarelik alana konumlanmış binanın içerisine girildiğinde geniş bir alanla karşılaşılıyor. Tamamen boş ve dev bir alandan oluşan bina, bu yapısıyla çalışanların birbirleri arasında iletişim kurmasını kolaylaştırıyor. Frank Gehry tarafından dizayn edilen binanın 2 bin 800’den fazla çalışana ev sahipliği yapacağı belirtiliyor.

Tasarım aşamasında 15’den fazla tasarımcıyla çalışıldığı belirtilen binanın Facebook’un şeffaf yapısını temsil ettiği söyleniyor. Frank Gehry’nin belirttiğine göre Mark Zuckerberg, bu binanın çok fazla farklı görünmesini istememiş ve sade bir tasarım yapılması yönünde Gehry ile konuşmuş. Sonuçta da her açıdan harika görünen bu bina çıkmış.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

LOG

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam