Facebook, Canlı Maç Takibi İçin Sports Stadium Yeniliğini Tanıttı

 > 
7PAYLAŞIM

Sosyal medya devi Facebook, bu sefer de sporseverleri hedeflediği yeni bir özelliği kullanıma sunuyor.

WebMasto'nun haberine göre kullanıcılar Sports Stadium adı verilen yeni yerleşik platform üzerinden canlı olarak spor müsabakalarını takip edebilecek ve bu doğrultuda çeşitli sohbetler başlatabilecekler.

Yapılan açıklamada Facebook’ta 650 milyon sporseverin bulunduğuna dikkat çekilirken; Facebook’un bu bağlamda dünyanın en büyük stadyumu konumunda olduğuna da vurgu yapılıyor.

Facebook Sports Stadium, ilgili sporlar, takımlar, müsabakalar ve Facebook ile ilişkilendirilmiş diğer her bir içeriği kapsıyor. Gerçek-zamanlı olarak sunulan içeriklere platformda kronolojik olarak yer veriliyor.

Facebook Sports Stadium’da kullanıcıların ulaşabileceği içerikler ise kısaca şöyle:

  • Arkadaşlarının gönderileri ve müsabakalar ile ilgili yorumları,

  • Takımlar, ligler, gazeteciler gibi profesyonel taraflardan gelen gönderiler ve yorumlar,

  • Canlı skorlar, istatistikler ve gerçek-zamanlı karşılaşmalar,

  • Müsabakanın hangi kanaldan izlenebileceği gibi çeşitli bilgiler.

Gerçek-zamanlı spor deneyimi yaşatmak isteyen Facebook, Sports Stadium’u bir ikinci ekran deneyimi olarak nitelendiriyor. Bu bağlamda yayıncılık kültürünü daha ileriye taşımak istediğini de belirtiyor.

Facebook, Sports Stadium’u kullanmak için kullanıcıların sadece ilgili müsabaka için arama yapmasının yeterli olduğunu söylüyor. Ayrıca zaman içerisinde bu yeni platformun çok daha kapsamlı hale geleceğinin de altını çiziyor.

Sports Stadium platformu bugünden itibaren ilk etapta Amerikan futbolu kapsamında kullanıma sunulacak. 

Basketbol, futbol gibi diğer popüler sporlar da zaman içerisinde bu platforma dahil edilecek. Ayrıca şimdilik sadece ABD’deki iOS kullanıcıları için aktif edilecek olan canlı platformun diğer ülkelere ve diğer işletim sistemlerine ise önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacağı belirtiliyor.

WebMasto

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir