Evlilik Tekliflerine Aldıkları 'Hayır' Cevabının Ardından Yaşadıklarını Paylaşan 11 Kişi

198PAYLAŞIM

#11 ciğerimi dağladı yalnız. 😥

Kaynak: https://www.reddit.com/r/AskReddit/comme...

1. "Sanat bölümünde öğrenciydi ve ben de orduya henüz katılmıştım. Liseden beri birbirimize aşıktık. Evlenme teklifi ettiğimde 'hayır' dedi. Okula odaklanmak istiyordu. Bir süre arkadaş kaldık ama sonrasında konuşmadık. Sanırım şu an barmen olarak çalışıyor. Ben de en yakın arkadaşımla evlendim. 5 yaşında bir oğlumuz var."

2. "Annem de gençken babamın evlenme teklifini kabul etmemiş. Evliliği gerçekten isteyip istemediğinden emin değilmiş. Yine de beraber olmuşlar ve kardeşlerim ve ben dünyaya gelmişiz."

"Sonrasında babam ciddi şekilde hastalanınca annem cesaretini toplayıp evlenme teklifi etti. Babam önce intikamını almak için kabul etmedi ama birkaç gün sonra kabul etti. Mutlu bir adam olarak bu hayata veda etti."

3. "Zamanında nişanlı olup, sonradan vazgeçmiş bir kadın olarak 11 yıl sonra bile içime oturuyor. Hayatınızın aşkını bulduğunuzdan emin olduğunuzda, onu kaybetmek hayata dair bütün planlarınızın içine edebiliyor."

4. "Babam da zamanında reddedilmiş. Babam alkolik olduğu için kadın, içkiyi bırakmadığı sürece onunla olamayacağını söylemiş. Zaman aldı ama babam alkolü bıraktı."

"Sonra annemle tanıştı ve 25 yıldır evliler. O zamanlar o kadın babamın evlenme teklifini kabul etmeseydi, babam alkolü asla bırakmamış olabilirdi. Kadınla hala arada bir konuşuyorlar. O da başkasıyla evlendi."

5. "Babam, anneme defalarca kez evlenme teklifi etmiş ve her birinde reddedilmiş. Yine bir gün evlenme teklifi ettiğinde, annem dayanamayıp 'Evet!' demiş."

"Babam şaşkınlıktan ve korkudan ne yapacağını şaşırmış ve evi terk edip, annemden ayrılmış. 3 hafta sonra onsuz yapamayacağını anlayınca yeniden barışmak ve evlenmek için yalvarmış. Bu olaydan 9 ay sonra evlenmişler. 16 yıllık evlilikleri, annemin kanserden hayatını kaybetmesiyle sonlandı. 25 yıl önce annemi kaybettikten sonra bir daha asla evlenmeyi düşünmedi."

6. "Annem, babamın evlenme teklifini reddetmiş fakat ayrılmamış. Sadece evlilik fikrinden emin değilmiş. Özgürlüğüne çok önem veriyormuş ve bağlılık fikri onu rahatsız ediyormuş. Yine de babam bir sonraki gün bir daha sormuş. Annem de o bir gün içinde düşünüp, babamla evlenmeye karar vermiş. Geçtiğimiz ay 32. yıllarını kutladılar."

7. "Biz de evlendik, aynı evde yaşamaya başladık. 2 hafta sonra nedenini bile söylemeden evi terk edip, beni her yerden engelledi. Sonrasında bana boşanma evraklarını yolladı. Geçen yaz oldu bunlar ve boşandık. Şu an sadece kariyerime odaklı yaşıyorum."

8. "Harika bir evlenme teklifi etmiştim ve kabul etmişti. Ailecek bir etkinlik düzenleyecektik ve ben her şeyi hazırlamıştım."

"Birkaç gün sonra teklifimi reddettiğini söyledi. Hayal kırıklığına uğramıştım. Ayrılmadık ama uzun mesafe ilişkisi yürütüyorduk. Bir gün onu ziyarete gittiğimde babası beni evden kovdu. 4 gün havalananında mahsur kaldım. Yıllarca kendime gelemedim. Şu an mutlu bir evliliğim var ve o zaman işlerin yolunda gitmemesine seviniyorum. Onunla tanıştığımda iyi değildim ve ailesi aşırı kontrolcüydü. Asla yürümeyecekti. Şu an evli olduğum resmen harika ve benim en yakın arkadaşım."

9. "Bir yıldır beraberdik ve onunla olmak istediğime emindim. Okula onu görmeye 2 saatlik yol çekip gittim ve onu dışarı çıkardım, evlenme teklifi ettim."

"Gözlerimin içine baktı ve 'Bunun ciddi olduğunu mu sandın sen? Bunu nasıl söyleyebilirim bilmiyorum ama ben başka kadınlarla görüşüyorum.' dedi. Şok oldum, ayağa kalktım ve yüzüğü cebime koyarak arkama bile bakmadan arabayı sürdüm. Yol boyunca ağladım. 7 yıldır bana ulaşmaya çalışıyor ama onunla konuşmak ya da onu görmek istemiyorum. Şimdi bu hikayeyi evlenme teklifi edecek arkadaşlarıma da anlatıyorum. Tekliflerinin reddedilmesinden daha kötüsünün de olabileceğini hatırlasınlar diye."

10. "Teklifi reddeden bendim. Yalnızca 3 aydır beraberdik ve ben daha temkinli yaklaşıyordum. Ondan hoşlandığımı ama henüz çok erken olduğunu söyledim. Ne zaman uygun zaman olacağını sorduğunda, bir yıl olabilir diye cevap verdim. O geceden tam bir sene sonra yeniden evlenme teklifi etti ve 8 yıldır evliyiz."

11. "Hem kabul etti, hem de etmedi. Onunla internette tanıştım ve aşık olduk. Harika biriydi. Tanıştıktan bir ay sonra benim yanıma taşındı ve her şey çok güzeldi. Bir yıl beraber yaşadıktan sonra evlenme teklifi ettim."

"Kalbiyle ilgili ciddi bir hastalığı vardı. Evlenmek istemedi çünkü kontrollerini ve ilaçlarını karşılayamayacağımızı düşündü. Çok zayıftı ama hayat doluydu. Sıklıkla uyuyordu. Bir gün uykusundan uyanmadı. Günlerce ağladım, yıllarca kendime gelemedim. Hala sık sık onu düşünürüm ve oraya her gidişimde mezarını ziyaret ederim. Bana her zaman, son günlerini güzel geçirmesini sağladığımı söylerdi. Bu beni mutlu etse de bazen de kendimi çok suçlu hissediyorum."

Evlilik Teklifi Esnasında Yaşadıkları Komik Anları Bizlerle Paylaşarak Hepimizi Güldüren 19 Kişi - onedio.com
Evlilik Teklifi Esnasında Yaşadıkları Komik Anları Bizlerle Paylaşarak Hepimizi Güldüren 19 Kişi - onedio.com
Şimdiye Kadar Tanık Oldukları En İlginç Evlilik Teklifi Anılarını Anlatırken Kahkahalara Boğan 17 Takipçimiz - onedio.com
Şimdiye Kadar Tanık Oldukları En İlginç Evlilik Teklifi Anılarını Anlatırken Kahkahalara Boğan 17 Takipçimiz - onedio.com
Evlilik Teklifine Neden 'Hayır' Dediklerini Açıkladıktan Sonra Birlikte Olduğunuz İnsanı Tekrardan Değerlendirmenize Sebep Olacak 17 Kişi - onedio.com
Evlilik Teklifine Neden 'Hayır' Dediklerini Açıkladıktan Sonra Birlikte Olduğunuz İnsanı Tekrardan Değerlendirmenize Sebep Olacak 17 Kişi - onedio.com
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ufukdiyoki

Birkaç çocuk yapalım sonra anlaşabilirsek evleniriz neden olmasın?

ordekkac

Sonuncu çok kötü vurdu. Allah rahmet eylesin tüm ölülere.

denverr

Kendini niye suçlu hissetmiş onu anlamadım

ordekkac

#2 Evlenmek istediğinden emin olamayıp çocuklar yapmak mı? Sanırsam evlenmektense, çocuk yapma daha büyük ve daha çok sorumluluk getiren bir karar değil mi?

Görüş Bildir