Evlilik Teklifine Neden 'Hayır' Dediklerini Açıkladıktan Sonra Birlikte Olduğunuz İnsanı Tekrardan Değerlendirmenize Sebep Olacak 17 Kişi

420PAYLAŞIM

Bu devirde genel olarak evlenmek zor...

Kaynak: https://www.boredpanda.com/reasons-peopl...

1. "3 yıllık erkek arkadaşıma evlenme teklifini ettim. Beni sevdiğini ancak şu an evliliğe hazır olmadığını söyledi. "

"Anne ve babası çok kötü bir evlilik geçirdiği için evlenmek isteyip istemediğine bile henüz karar vermediğini söyledi. İlk başta ağladım ve çok üzüldüm. Daha sonra birbirimizi çok sevdiğimizi ve evlenmeden de mutlu olacağımızı düşünerek konuyu kapattım. Bu olaydan 2 yıl sonra o bana evlilik teklifi etti ve 12 yıldır evliyiz."

2. "Erkek arkadaşım beni aldatırken onu yakaladığım için bana evlenme teklifi etti. Galiba 'Tabi ki seninle evlenmeyi kabul ediyorum. Böylece kağıt üzerinde bir imzamız varken beni aldatmaya devam edersin.' dememi bekliyordu."

3. "Öğretmenlik kariyerimin ilk yıllarıydı ve 9 yaşındaki bir öğrencim kız kardeşinin oyuncak yüzüğünü okula getirip, dizlerinin üstüne çökerek bana evlenme teklifi etti."

"Çok tatlı bir anıydı. Maalesef uçuk yaş farkımızdan dolayı bu teklifi reddettim."

4. "Sevgilime romantik bir evlenme teklifi etmek istiyordum. Bir gün bir düğüne davetliydik ve orada kendisine evlenme teklifi edecektim. Kız arkadaşım bana şu an evlilik teklifi etmemi istemediğini ve başka birilerinin özel gününe dahil olmamızı istemediğini söyledi."

"Teklifi sonradan yapmamı rica etti. Bu olaydan 5 dakika sonra gelin, çiçek atması için çağırdılar ve çiçeği yakalamak isteyen kızlar da dizildiler. Gelin çiçeği sevgilimin kollarına düştü ve bana dönerek, 'Galiba şu an nişanlandık.' dedi ve güldü."

5. "Erkek arkadaşımla ayrılmanın eşiğine gelmiştik. Bir arkadaşı erkek arkadaşıma, bana evlenme teklif etmesinin gerektiğini söylemiş."

"Teklifi reddettim ve bir süre ondan uzaklaştım. Dedikleri gibi ayrılık kalbi sevgiyle doldururmuş. Geri döndüm ve 2 yıl sonra evlenme kararı aldık. Şu an ise 24 yıldır evli, 2 çocuk ve 1 torun sahibiyiz."

6. "Şu anki eşim, bir zamanlar artık ona evlenme teklifi etmemi istedi. Şu an istemediğimi ve biraz daha düşünmeye ihtiyacım olduğunu söyledim. "

"Dükkanım kapanmıştı ve bir süre işlerin nasıl gideceğini bilmiyordum. Bunun üzerine birkaç yıl hiç konuşmadık. Sonunda yollarımız tekrar kesişti ve birbirimizi çok özlemiştik. Bir gece bana artık kararını verdin mi diye sordu. 2 hafta sonra evlendik."

7. "20 yaşındayken, 21 yaşındaki kız arkadaşıma evlilik teklifi ettim. 1 yıldır sevgiliydik ve o hamile kaldı. Her şey harikaydı ve ben onu çok seviyordum."

"Birden benden ayrılmak istediğini çünkü geçen ay eski sevgilisi ile birlikte olduğunu söyledi. Bebeğin kimden olduğunu bilmediği için kürtaj yaptırdığını söyledi. Hayatım o günden sonra alt üst oldu. Üzerinden yıllar geçti ve şimdi 30 yaşındayım. Üniversiteme geri döndüm ve kötü alışkanlıklarımı bıraktım."

8. "Kocam daha bir aylık sevgiliyken bana evlilik teklif etti. Tahmin edersiniz ki teklifi reddettim. Bir yıl sonra tekrardan evlenme teklifi etti. Zaten birlikte yaşıyorduk ama hazır olmadığımı düşünerek tekrardan reddettim."

"2 reddedişin ardından, 3 yıl sonra ona evet dedim. 11 yıldır evliyiz."

9. "Onun istediği kişi olmam şartıyla bütün hayallerimi gerçekleştireceğini söyledi. Ben de hayatıma tek başıma devam etme kararı aldım."

10. "Birlikte çalıştığım 19 yaşındaki bir kız bana evlenme teklifi etti. Bir süredir flört ediyorduk. Yanıma gelip, ciddi ilişki yaşamadığı bir adamdan hamile kaldığını ancak çocuğun babasının benim olmamı istediğini söyledi."

viralviralvideos.com

"Samimi görünüyordu ama teklifi çılgıncaydı. Bir süre sonra çocuğunun babası ile evlendi ve 1 yıldır evliler."

11. "İlk randevumuzdu ve sarhoş bir şekilde yanıma geldi. Bununla yetinmeyip, bir de beni başkasının ismi ile çağırdı."

12. "Onunla bir sanat galerisinde tanıştım. Bir ay boyunca telefonda konuşarak birbirimizi tanıdık. Eğer İtalya'ya yanına gidersem, birlikte birçok şey yapabileceğimizi söyledi."

"Pasaport ve gerekli evrakları hazırlamaya başladığım anda, İtalya'ya gelince bana evlenme teklifi edeceğini söyledi. Bunun benim için çok fazla olduğunu söyleyerek ondan ayrıldım. Birkaç yıl sonra aynı kişinin bir sanat öğrencisine tecavüz etmekten hapse girdiği haberini öğrendim."

13. "Aynı lisede okuduğum kız arkadaşım birden bana evlenme teklifi etti. Sevgili değildik, hatta onunla hiçbir yakınlaşmamız dahi olmadı."

"Sadece beni değil, evlenecek birini istediğini biliyordum ve teklifini reddettim."

14. "Eski erkek arkadaşımın öfke kontrol problemi vardı. Aynı zamanda, annesi ile anlaşamadım ve o annesine çok bağlıydı."

"Ayrıldıktan sonra alkolik olduğunu öğrendim. Ayrıca, yıllar sonra annesinin faturalarını ödeme bahanesiyle benden para çaldığının farkına vardım."

15. "Erkek arkadaşımın psikolojik sorunları vardı. Kendini sakinleştirmek için ilaç kullanıyordu. Ve bunun tehlikeli olduğunun farkındaydım."

"Onu ne kadar sevsem de sürekli tetikte yaşamaya cesaret edemedim ve ondan ayrıldım. Ayrılmasam da bir gün dul kalacağımın farkındaydım. Onun için doğru olmasa da kendim için doğru olanı yaptığımı biliyorum."

16. "Erkek arkadaşım bana evlilik teklifi ettiği an geleceğim gözlerimin önüne geldi. İyi bir insandı ve onu seviyordum. Ancak hayattan beklentilerimiz farklıydı."

"Yıllardır birlikteydik ama evlenme teklifi bana sürpriz oldu. Bitmekte olan bir ilişkiyi kurtarmak için bu teklifi yaptığını düşünüyorum."

17. "Liseyi yeni bitirmiştim ve asker olan biri ile ilişkiye başladım. 3 aylık sevgiliyken bana evlenme teklifi etti."

"İyi bir insandı ve onunla bir gelecek düşünebilirdim, ancak 3 ay çok kısa bir zamandı. Ona evlilik için hazır olmadığımı söyledikten sonra benimle bir daha asla konuşmadı."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
huysuzpanda

Bizim ülkede Red edıldıgı halde hala o insanla olmaya devam eden egolarından arınmış insanlar varımdır acaba bizde red edilse o onda o kişiden ayrılır hatta nasıl Red edersın dıye darp bıle edilebilir.

Gizli Kullanıcı

İnsanın hayattaki yolunu çizmeden evlenmemesi gerekiyor. Bu yolu çizdikten sonra da kendisine destek olacak insanla birlikte olması gerekiyor. Bir arkadaş tavsiyesi, sizin eğitiminize, işinize, hayallerinize mani olacak insanları hayatınızdan çıkartın. Kendiniz de sevdiklerinize destek olun, onları engellemeyin. Evlilik hayattaki tek hedefiniz olmasın.

boyle

Bitme noktasına gelen ilişkiyi kurtarmak için evlilik teklif etmek, yere düşen sakızı üfleyip tekrar çiğnemeye benziyor. Üflemeyle geçmez ki üzerine yapışmış şeyler.

Görüş Bildir