Evlilik Programlarının Bitmek Tükenmek Bilmeyen Reytinglerinin 15 İnanılmaz Sebebi

-
Abone ol

İlk evlilik programı neredeyse 15 sene öncesine dayanıyor. Başladıklarında her kesimden inanılmaz tepkiler almış, bir çok kişi tarafından kısa sürede yok olup gideceği öngörülmüştü. Fakat hiç de düşünüldüğü gibi olmadı. Böyle giderse 2000 yıl sonra Marsta kurulmuş kolonilerde bile en çok izlenen programlar arasında evlenme programları yer alacak. Peki bu tür programlara en eleştirel yaklaşan insanı bile kanal gezerken neredeyse 20 dakika ekrana kilitleyen bu programların özellikleri ne? İşte size tüm izlenme sebepleri ile evlenme programları.

1. Bitmez tükenmez bir merak oluşturması.

Bunun burada ne işi var? Bu adam bu kadına nasıl talip olur? Acaba dans ederken nasıl göründüğünün farkında mı? Gibi sorular sonsuz bir kara delik olup program boyunca sizi yutmaya devam edecek. Sizi temin ederiz ki çoğu sorunun mantıklı hiçbir cevabı yok.

2. Her programın her an her şeyin olabileceği garip, tekinsiz bir havaya sahip olması.

Her program kendi içinde hiç beklenmedik sürpriz gelişmelere gebe. Ne kadar geniş bir hayal gücünüz olursa olsun her zaman size şaşıracak bir şeyler sunuyor.

3. Başrolde aşk acısı var.

Aranızda ekranda ağlayan insan görüp de bir iki dakika dikkat kesilmeyecek kimse yoktur herhalde. Acının her türlüsünün reyting görmesi sinema ve televizyon tarihinden çok daha eskilere dayanıyor.

4. Sadece bir tımarhanede görebileceğiniz delilikleri ekrandan izleme fırsatı.

Korkunç sesleri ile şarkı söyleyenler, garip figürlerle dans edenler, birden ayağa kalkıp şiir okuyanlar, üzüntüden bayılanlar ve beş dakika sonra ilahi okuyanlar. Hepsi bu programlarda. Başka bir yerde imkanı yok göremezsiniz.

5. Kibarlık ve nezaket kurallarının sıfır noktasındaki dürüstlük hali.

Alışkın olduğumuz hayatta kimse kimseye 'senin tipin bana göre değil çirkinsin' diyemez. Adamı bıçaklarlar. Fakat bu programda her şey herkese söyleniyor ve kimseler kimseleri bıçaklamıyor. Hakikaten de hayran olunası.

6. Kimsenin hiç bir şeyden utanmaması.

Programdaki hiç kimse insanların kendisi hakkında ne düşündüğünü umursamıyor. Hippi ya da anarşist de değiller. Nasıl oluyor biz de anlamıyoruz?  Aklımızı kaçıracağız.

7. Tahtakale'den bile daha çok para konuşulması.

Güya para konuşmak çok ayıp bir şeydi. Burada değil. Azı çoğu yok her kuruşunuza kadar konuşulacak. Gerekirse az parası olan kişi şamar oğlanına dönecek. Yoksa gerçeğin ta kendisi diye mi bize bu kadar çarpıcı geliyor?

8. Bin yıl düşünülse insanların aklına gelmeyecek şeylerin gerçekleşmesi.

Oturup dünyanın en absürd sahnesini yazmaya kalksanız aklınızın ucundan geçmeyecek olaylar gerçekleşiyor. Sizin hayal gücünüz bu programlara yetmez minnoşlar.

9. Tüm damat ve gelin adaylarında inanılmaz bir özgüven olması.

Evlilik programları tarihinde tek bir insan yok ki kendine güveni olmasın, çıkıp herkesin ortasında en inandığı marifetini ortaya koymasın.  Şimdi kabul edelim ki bazen bize çok tatlı görünüyorlar.

10. İnsanın aklını alacak çetin bir rekabet ortamının olması.

İşte en sevdiğimiz şeyler ; REKABET VE TUTKU! Futbolda olunca sorun yok ama evlilik programında çok saçma diye yaklaşmayın sonuçta hepsi aynı şekilde sizin ilginizi çekiyor.

11. Her yaştan insana kucak açması.

Hiçbir televizyon programı yaşlıları bu kadar kucaklamamıştır. Hatta en çok baş tacı edilen adaylar onlardan çıkıyor. 89 yaşındaki bir adamın hayattan aşk talep etmesini kim izlemez ki?

12. Cinselliğin özgürce konuşulması.

Burada ayıp yok. Herkes ne istiyorsa onu söylüyor.

13. Her türlü fetiş talebin açıkca söylenmesi.

Ayaklarınızın mıncıklanmasından mı hoşlanıyorsunuz? Kulak arkanızın yıkanmasını mı istiyorsunuz?  Çok mahreme girmeyelim ama 10 yıllık çiftlerin dahi birbirlerine açmadığı konuları buradaki adaylar ilk görüşte söylüyor. Bu yalansız, düz, çıplak ifadelere kulak kabartmayacak doktora seviyesinde insan olduğuna inanasımız gelmiyor.

14. İnsana kendini sağlıklı ve normal hissettirmesi.

Kendini en aykırı ve marjinal gören insan bile bu programları 3 bölüm izledikten sonra kendini sıradan ve tekdüze görecektir. Garantili çalışıyor.

15. En güzeli de; tüm bu çılgınlığın ortasında gerçekten evleniyor olmaları.

Bütün bu inanılmaz olayların ortasında hep kafanızın bir köşesinde 'bunlar gerçek değil rol yapıyorlar' gibi şeylerin geçtiğinden eminiz. Fakat işin sonunda bu insanlar aşık oluyorlar, yetmiyor evleniyorlar, hatta çocuk yapıyorlar. İyi seyiler!

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
qokcesu

beyinim sulandi..

ali-altay61

Oylarınızı bana verin baskan olayım bu programları kaldırıp hepsini dövücem acunu Issız adaya sürücem bide köprüleri yıkıp köprü trafiğini kökten çözücem ☺

ezgisen

o değilde birinin jeti falan vardı çok zengindi .. kız istemedi ya ona çok şaşırmıştım :)

yucel-karaca

bu ülkenin rezilliğini izlemekten zevk alıyoruz evet çünkü biz buyuz ülke olarak sosyolojik varlığımız bu

zeymey

15. maddede evlenenler var ya, gelin İran'a kaçtı

Görüş Bildir