Görüş Bildir
Haberler
'Evlilik Kurtarma' Bahanesiyle Kadınları Taciz Eden Sahte Hocaya Tahliye Kararı

'Evlilik Kurtarma' Bahanesiyle Kadınları Taciz Eden Sahte Hocaya Tahliye Kararı

İstanbul Esenler'de kendisini hoca olarak tanıtıp, evlilik kurtarma vaadiyle kadınları taciz ettiği tespit edilen ve tutuklu yargılanan Burhan Dalğali'nin tahliyesine karar verildi. Öte yandan sanık Burhan Dalğali'nin, 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan yargılandığı başka bir davada tutuklu olduğu öğrenildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Bakırköy 23. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Burhan Dalğali, müşteki Ebubekir B. ve sanık avukatı katıldı.

Duruşmada tanık olarak dinlenilen Seymen A, müştekiyle akraba olduklarını belirterek, 'Burhan Dalğali, Esenler'de tanınan bir hocadır. Müştekiye 700-800 lira borç verdim. Burhan'a herhangi bir mesaj atmadım.' dedi.

Bunun üzerine söz alan sanık Dalğali, tanık ile müştekinin suç ortağı olduğunu ve tanığın yalan beyanda bulunduğunu söyledi.

Sanık Dalğali, 'Mesele 3 bin 200 lira değil. Bu insanlar bana kumpas kurdular, şantajda bulundular. 300 bin lira para istediler. Hem ailemin hem milletin gözünde irtibatımı düşürdüler. Bu adamın yüzünü gördüğümde içim yanıyor. Ben 3 bin 200 lira almadım.' şeklinde konuştu. Müşteki Ebubekir B. de sanığın beyanlarına karşılık, 'İftiradır, yalan söylüyor.' dedi.

Cumhuriyet savcısı, sanığın tutukluluğunun devamını istedi.

"Terör örgütü propagandası yapmaktan" tutuklu kaldı

"Terör örgütü propagandası yapmaktan" tutuklu kaldı

Mahkeme heyeti, sanık Burhan Dalğali'nin tahliyesine karar vererek, bir sonraki duruşmada müşteki ve tanığın dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

Öte yandan sanık Burhan Dalğali'nin, 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan yargılandığı başka bir davada tutuklu olduğu öğrenildi.

İddianameden

İddianameden

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, müşteki Ebubekir B'nin eşi Semanur B. ile sorunlar yaşadığı, bir tartışma üzerine de eşine 3 defa 'boş ol' dediği belirtilerek, 'dini nikah tazelemek' isteyen müştekinin sanık Burhan Dalğali'yi çağırdığı belirtildi.

Müştekilerin evine giden sanığın, 'Böyle nikah düşmez. Siz tövbe edin. Sizin nikahınız düşmedi.' dediği anlatılan iddianamede, sanığın nasihat ve telkinleri karşılığında müştekilerin her birinden 1600 lira, toplamda 3 bin 200 lira aldığı kaydedildi.

Sanık Dalğali'nin Ebubekir B'ye 'Ayrı odanız var mı? Eşinle baş başa görüşmemiz lazım.' dediği ifade edilen iddianamede, müştekilerin ayrı odalarının olmadığını söylemesi üzerine sanık Dalğali'nin çiftin evinden ayrıldığı aktarıldı.

Sanık Dalğali'nin çevresindekilerin kendisine itibar edilmesi için birtakım dini kisveleri kullandığı belirtilen iddianamede, sanık hakkında 'dini inanç ve duygularının istismarı suretiyle dolandırıcılık' ve 'Tekke ve Zaviyelerle Türbeleri Seddine ve Türbedarlıklar ile Birtakım Unvanların Men ve İlgasına Dair Kanun'a muhalefet' suçlarından 2 yıldan 7 yıl 3 aya kadar hapis cezası isteniyor.

Ne olmuştu?

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
88
73
23
18
7
4
2
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
gaydırı guppak

daha öncede söyledim yine söylüyorum buraya +18 kişiler kendi özgür iradesiyle geliyor. burdaki olaya taciz demek yanlış bence bu sadece dolandırıcılık olmas... Devamını Gör

kyle-reese

Aynen düşünüyorum

rcpbyrm

dik dur eğilme hocam !

Deniz Kuzey

Neye gülüyorsun ? - Duvardaki adalet yazısına.