Görüş Bildir

etiket Eskimeyen Bir Yetenek Megastar Tarkan’ı 11 Şarkısı İle Analım!

Haberler
> Eskimeyen Bir Yetenek Megastar Tarkan’ı 11 Şarkısı İle Analım!

Tarkan internet öncesi Türkiye’nin en popüler ismiydi, herkes adını bilir, herkes şarkılarını dinlerken eşlik edebilirdi. Ne magazin programlarında ne de TV şovlarında boy göstermez, kişisel hayatını yaşardı. Türkiye dışında tonla ülkede bilinmekte olan bir isim kendisi. Türkiye basını tarafından Megastar yakıştırmasını edindi, yurt dışında ise Popun Prensi olarak bilinmekte. 👇🏻👇🏻

1. 1992'nin son aylarında ilk stüdyo albümü Yine Sensiz'i piyasaya sürdü ve albümdeki "Kıl Oldum" şarkısıyla çıkış yaptı.

2. 1994'te yayımladığı ikinci stüdyo albümü oldu Aacayipsin.

3. 1998'de yayımladığı üçüncü stüdyo albümü Ölürüm Sana ile ticari başarı yakaladı. Ölürüm Sana albümünden çıkan "Şımarık" single'ı, birçok ülkenin ulusal listesine giriş yaptı.

4. 2001'de yayımladığı dördüncü stüdyo albümü Karma'daki "Kuzu Kuzu, "Hüp" ve "Verme" şarkılarını kliplendirdi.

5. İki yıl sonra çıkan Dudu albümüyle yeniden ticari başarı yakaladı,

6. 2006'da Come Closer adlı ilk İngilizce albümüyle bazı Avrupa listelerine giriş yaptı. "Bounce" ve "Start the Fire", albümden çıkan single'lar oldu.

7. Tarkan, bir yıl sonra, altıncı stüdyo albümü Metamorfoz'u yayımladı. Albümdeki şarkıların sözleri, Türk Dil Kurumu tarafından takdir edildi.

8. 2010 yılında yedinci stüdyo albümü Adımı Kalbine Yaz dinleyiciyle buluştu ve Türkiye'de yılın en çok satan albümü oldu.

9. 2016'da Tarkan, Türk Sanat Müziği albümü Ahde Vefa'yı piyasaya sürdü.

10. Tarkan son olarak da 10 isimli albümünü piyasaya sürdü.

11. Monaco’da düzenlenen World Music Awards’ta 1999 yılında sahne almıştı.

Evde ya da sokakta ol fark etmez, müzik ve müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarıyla senin yanında!

Evde ya da sokakta ol fark etmez, müzik ve müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarıyla senin yanında!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
33
18
2
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?