Eski 'Kokmuş' Patronuna Odasına Gelip Osurduğu İçin 1 Milyon Poundluk Tazminat Davası Açan Mühendis

8PAYLAŞIM

Bir mühendis, eski patronuna camsız küçücük bir ofiste gaz çıkardığı için 1 milyon poundluk tazminat davası açtı. Detaylar için The Sun kaynaklı içeriğimize buyurun.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/news/8719764/en...

Avustralya, Melbourne'de yaşayan David Hingst, daha önce çalıştığı Construction Engineering firmasına dava açtı çünkü amiri poposunu kaldırarak osuruyordu.

Mahkemede gaz çıkarmanın da bir zorbalık çeşidi olduğunu söyleyen David, eski iş arkadaşı Greg Short'un sürekli gaz çıkardığını dile getirdi.

Durmaksızın gelen gaz kokularından sonra 56 yaşındaki Hingst, Short'a deodorant sıkarak ona "Kokmuş" adını verdi.

Hingst bulunduğu oda için "Yüzüm duvara dönük oturuyordum, oda çok küçüktü ve camı yoktu. Arkamda osurup gidiyordu. Bunu günde 5 ya da 6 kere kesinlikle yapıyordu." diyor.

David maruz kaldığı gazın kendisinde ciddi bir stres problemi yarattığını söyleyerek, tazminat olarak 1.8 milyon dolar istedi.

Dava geçtiğimiz Nisan ayında ortaya atılmıştı ve 'zorbalık' olarak görülmemişti. Fakat bu hafta tekrar Temyiz Mahkemesi'nin gündemindeydi. 

Short, böyle bir şey olduğunu hatırlamadığını, olmuşsa bile belki 1 ya da 2 kez olduğunu dile getirdi. Ve şunları ekledi: "Böyle bir şey hatırlamıyorum, bu yüzden yaptım ya da yapmadım diyemiyorum. Sadece her gün gidip gaz çıkardığımı hatırlayamıyorum. Eğer o öyle iddia ediyorsa, doğrudur." 

Bu açıklamasından sonra, Short gaz çıkarmışsa bile bunu Hingst'i kızdırmak ya da kötü hissetmesini sağlamak için yapmadığını belirtti.

Short ve Hingst ile aynı iş yerinde çalışan Hamilton da mahkemeye tanık olarak çağrıldı.

Hamilton ifadesine şunlara yer verdi: "Hingst, yazıcının arkasında oturuyordu ve Short oraya çok gelip, gaz çıkarıyordu."

Hingst'e göre, Short bilinçli olarak yanına geliyordu ve poposunu gaz çıkartmak için kaldırıyordu. Çünkü kendisinin şirketten gitmesini istiyordu, bu yüzden de onu psikolojik olarak etkilemeye çalışıyordu. 

İki tarafı ve şahitleri de dinleyen mahkeme heyeti son kararını gelecek günlerde verecek...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emriye-coskunsu

gel bir de sıç 🤣🤣🤣🤣

adekaj

iyi taktik aslinda

tolga-aydin12

vay be... bir de gavur memleketinde osurmak ayıp sayılmaz geyiği vardı, demek olur-olmadık osurmamak lazımmış.

blizzard

Bizim lisede vardı böyle bir çocuk. Lakabı "Bombacı Mülâyim" olarak kaldı.

kare-as

Çak çakmağı uçsun havaya şerefsiz...

Görüş Bildir