Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Eşine Karşı Tam Bir "Dominant Teyze" Olan Kadınların 13 Belirgin Özelliği

 > -
Abone ol

1. Düğünle ilgili her şey onlardan sorulur. Eşlerinin ne giyeceğinden tutun, kimin nerede ve nasıl oturacağına kadar. Abartanlar, kimin ne konuşup konuşamayacağına da karışır.

2. Hafta sonu geldiğinde, eşleri mutlaka onları bir yerlere götürmek zorundadır. En basitinden bir sinema ya da alışverişe. Yani evlilik yan gelip yatma yeri değildir.

3. Bir 'Dominant Teyze' eşinin ağzından çıkan her sözü, istediği şekle sokma becerisine sahiptir. Koca bir "evet"i dakikası geçmeden, daha büyük bir "hayır"a çevirebilirler. Üstelik bunun için sadece bir bakmaları yeterlidir.

4. 'Dominant Teyze'lerin en belirgin özelliklerinden birisi de, eşleri telefonlarına cevap vermediği ya da geç yanıtladığı zamanlarda verdikleri tepkilerdir.

5. E bir de arkadaşlarla dışarı çıkma meselesi var. Haber verilmezse neler yaşanacağını tahmin edersiniz

6. 'Dominant Teyze'lerin birer kontrol manyağı olduğunu biliyoruz. O yüzden önemli kararların nasıl alındığını da tahmin edersiniz. Elbette kendisi alır ve hükmü eşine bildirir. Aksi durumda neler yaşanır bilinmez...

7. Önemli kararlar dediysek, diğerlerini boş bırakıyorlar anlamına gelmesin. Zira evde her şey onlardan sorulur. Evi geçtik, en basitinden tatilde kalınacak otelin belirlenmesi bile, mutlaka onların onat-yına tabidir.

8. 'Dominant Teyze'ler eşlerine karşı, tıpkı küçük bir çocuğa bakan anne gibidirler. Çünkü eşi istese de istemese de, tüm arkadaşlarını tanımak isterler. Hatta hepsinin telefon numaraları da rehberlerinde kayıtlıdır.

9. Bir diğer rahatsız edici özellikleri de tartışma ortamlarında asla geri adım atmamaları ve hatalarını kabul etmemeleridir. Böyle durumlarda, eşlerini de kendilerini desteklemek zorunda bırakırlar.

10. Düğünde nelere karıştıklarını söylemiştik. Ancak iş düğünle de kalmıyor tabii ki, Özellikle de konu, eşlerinin dışarıya çıkarken nasıl giyineceği olunca.

11. 'Dominant Teyze'lerle yaşam, 7/24 çabalamak ve asla yaranamamak döngüsü içinde ilerlediği için; pazar kahvaltısını hazırlamak da eşlere düşer...

12. Unutmadan söyleyelim; konusu açılırsa onların ağzından mutlaka ama mutlaka, "ben arkadaşlarını senden daha iyi tanıyorum" cümlesini duyarsınız...

13. Pek tabi, son maddemiz parayla alakalı. Çünkü her şeyi kontrol eden bir karakterin, harcamalar konusunu eline almayacağını düşünmek saflık olur. Daha beteri, parayı kazanan eşlerini harçlığa bağlamalıdır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mihail-ivanovic-kutuzov

Yerine göre dominantlık candır yahu.. Deriler kırbaçlar filan :P

jrfeanor

sonra vay efendim kırbaçlara hayır

feyk

bazi erkeklerde dominant kadinlardan hoslanir. alan memnun, satan memnunsa fazla kurcalamanin anlami yok.

therewasauser

Of of şu aptal hakimiyet çabası

ebruasenacakmak

Dominantlık değil de kayınvalideden geline miras bırakılan bi tür yapı bu :)

Görüş Bildir