Eşinden Ayrılmak İsteyen Kadının Yayınladığı 5 Maddelik Boşanma Planı Okuyanları Hayrete Düşürdü!

3.3bPAYLAŞIM

Düşmanımın başına gelmesin gerçekten!

Çoğu insandan "evliliğin kolay fakat boşanmanın zor olduğunu" pek çok kez duymuşsunuzdur. Gerçekten de öyle. Çiftler anlaşmalı olmadığı sürece çok sıkıntılı bir sürece adım atıyor.

Mal paylaşımı, çocukların velayeti, nafaka derken çiftler hiç olmadıkları kadar çirkinleşebiliyor. Özellikle nafaka ve mal paylaşımı toplumun genelinde tartışma konusu. İnsanlar bu konuda ikiye ayrılmış durumda. Bunu pek çok kez tartıştık, konuştuk.

Bu konuyla ilgili de size bu şekilde bilgilendirici bir içerik hazırlamıştım. Aklınıza takılan soruların cevaplarını alabilirsiniz;

Son Dönemin Popüler Tartışmalarından Olan ve Toplumu İkiye Bölen Nafaka Hakkında Bilinen Yanlışlar - onedio.com
Son Dönemin Popüler Tartışmalarından Olan ve Toplumu İkiye Bölen Nafaka Hakkında Bilinen Yanlışlar - onedio.com

Şimdi bu tartışmalar, şahit olduğumuz boşanma davalarını bir kenara bırakalım. Size sıradan bir vatandaşın kafasında kurguladığı boşanma planını anlatacağım. Hayretler içinde okuyacağınıza eminim.

Facebook'ta karşımıza çıkan bir paylaşım bu aslında. Bir kadın, 2018 yılında evlendiği kocasından boşanacağını yazmış ve bulunduğu gruptaki hukukçu arkadaşlara bazı sorular yöneltmiş.

Sorulardan ilki nafakayla ilgili. Kadın, eşinin maaşının en az yarısını nasıl alabileceğini merak etmiş. 4 bin TL maaş alan eşinden en az 2 bin TL istiyor.

Kadın, mal varlığını bölmek yerine her şeye sahip olmak istiyor. Ben boşanma nedeni ne olursa olsun düğünde takılan altınların paraların 2'ye bölünmesinden yanayım. Aslında düğünden sonra alınan her şeyin 2'ye bölünmesi gerekiyor.

3. olarak da tazminat davası açmak istediğini yazmış. Olabildiğince "daha fazla nasıl para alabilirim" diye epey bi kafa yormuş.

Yaptığı masrafları da faiziyle almanın peşinde. Bu kadarı artık ayıp sanki ne dersiniz?

Evlenmeden önce alınan, biriktirilen para kişinin kendisinin olmalı. Boşanma süreçlerine dahil edilmemeli. Aşırı derecede detay düşünmüş kadın arkadaşımız.

Paylaşımın orijinali de şu şekilde;

Sizce istekleri normal mi? Erkek kabul etmek zorunda mı? Sizce kim bu "savaştan" galip çıkar?

Hadi yorumlara.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gvntr

amına koyduğum karısı ticaret için evlenmiş

selcukbegg

kültürsüz, görgüsüz, asalak toplumda fazlasıyla bulunan çomar cahil türk kadını profili bu. erkek arkadaşlara naçizane tavsiye asla üniversite mezunu olmayan, kültürsüz ve çalışmayan bir kadınla evlenmeyin.

eroll

Anlaşmazlık nedeni ile boşanmak isteyen biri, bu kadar hırslı nasıl olabilir? Adam kadına ne yapmış olabilir, çok merak ettim. İhanet mi etti, şiddet mi uyguladı, eve mi hapsetti? Ne etti bu adam sana bacım, bu kadar maddiyatın peşine düştün?

rcpbyrm

adam bir yere dolmasın gel sik !!!

moydinerzya

Allah'ım yaratıyorsun bari takip et ya

Görüş Bildir